Бебетата на пушачите също пушат!

  • 5 020
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 050
Наскоро бяхме на гости, но без бебо, защото там, където отивахме се пуши като за световно. Домакинята ми зададе съответно въпроса къде е синът ми, а аз й казах, че сме го оставили вкъщи, за да не диша цигарите им. А тя ми отвръща "Ама как така, трябва да го свикваш от малък на всичко!!"  #Crazy #Crazy #Crazy Еми, да започна да му давам и кокаин, че да свиква  #2gunfire
И още една случка със същата компания - сбирка по случай рожденния ден на таткото, в стаята бяха - едно момиченце на около 3 години, синът му на 8-9 месеца и аз бременна. И познайте - аз се отрових от цигарите, пък горките дечица не знам...  #2gunfire
Не казвам, че всички пушачи са такива, но повечето май са!

Познавам много родители, които пушат, но не познавам такива, каквито ти описваш. Въпреки, че съм пушач, подобно поведение възмущава и мен. Така че, тук не става дума за това дали пушим или не, а как го правим. Защото то и пресичането на място, на което няма светофар е рисково, но ако вземеш всички предпазни мерки ( огледаш се, ослушаш се и т.н. ) можеш да минимизираш този риск. Дори понякога можеш да направиш това пресичане по-безрисково от пресичането на кръстовище със светофар.

Опитът ми, а и мненията тук ме навеждат на мисълта, че родители като твоите познати са по-скоро изключениие. Те не са правилото. Аз например, ако съм сама с бебо навън, не пуша, защото няма как да оставя количката достатъчно далеч, за да не отива дима в него. Освен това винаги, след като съм пушила, си измивам ръцете и зъбите. Когато съм навън си нося почистващи кърпички за ръцете и дъвки. Това са ми задължителни неща. Не бих допуснала да мириша на детето си на цигари.

# 61
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
А на непушачите не пушат,така ли?
Я се огледайте!
Ако става дума да се забрани пушенето по улиците бих се включила в отряда, който да глобява нарушителите. Децата на непушачите са подложени далеч по-малко на цигарен дим, най-вече на някоя спирка, иначе къде ?

Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците. И по-назад в темата съм обяснила, че под пушене на обществени места, не се има предвид пушене по улиците. Има се предвид пушене в барове, заведения, обществени сгради, гари, спирки ( закрити ), летища и т.н. По улиците не е забранено да се пуши.
Ако си в ресторант и ти се пуши - излизаш на улицата. Но не е нормално да се иска, ако си в ресторант и ти се пуши да отидеш до у вас, да изпушиш една цигара и да се върнеш  Joy
Нещо бъркате понятията. Улицата не е обществено място. Тя е обществено пространство.
Всичко това е вярно Зина , но още нещо което правят в една Шотландия  а и отскоро ще бъде така и в Англия например  е че те глобавят  ако си пуснеш фаса на улицата - мисля че глобата  е от £50 паунда.Имат си wardents за целта- доста е успешно в Скотланд гледала съм предаване по телевизията.Ако направят  това и  в България ще напълним хазната  Joy
Друг въпрос е дали този уордант в БГ  ще "прощава" на "свои" хора и ще се развали цялата идея.
Вили

# 62
  • Мнения: 9 050
Няма лошо. Аз също съм против изхвърлянето на фасове, както и всякакви други боклуци по улицата. Много често ми се е случвало по спирките да ме гледат странно, когато след като си изпуша цигарата се наведа, загася я и изхвърля фаса в кошчето. Но това, че ме гледат странно, не ме е спряло. Продължавам да го правя, защото за мен няма по-грозно от това да си изхвърлиш боклука на улицата ( какъвто и да е той ). А още по-грозно ми е да си изхвърлиш боклука ( съответно фаса на цигарата ) през прозореца на колата.
Аз съм за такива мерки. Но тези мерки не означават, че на улицата не се пуши.
Европа пак изпреварва в това отношение. В САЩ улиците са зарити с фасове. А най-абсурдното е, че и да искаш няма къде да си изхвърлиш фаса, защото на кофите за боклук има знаци, забраняващи изхвърлянето на цигари в тях.

# 63
  • Мнения: 14 654
А най-абсурдното е, че и да искаш няма къде да си изхвърлиш фаса, защото на кофите за боклук има знаци, забраняващи изхвърлянето на цигари в тях.
Когато мъжът ми пушеше си събираше фасовете в една празна кутия от цигари и я изхвърляше, където намери кошче.

# 64
  • Мнения: 9 050
А най-абсурдното е, че и да искаш няма къде да си изхвърлиш фаса, защото на кофите за боклук има знаци, забраняващи изхвърлянето на цигари в тях.
Когато мъжът ми пушеше си събираше фасовете в една празна кутия от цигари и я изхвърляше, където намери кошче.

Аз говорех за САЩ, мила. Тук можеш във всяка кофа да си изхвърлиш фаса. Стига да имаш желание ( и съответното възпитание, разбира се  Grinning ) Иначе и аз съм си събирала така фасовете. Когато съм на плаж, когато сме някъде из гората.....събирам си ги и после ги изхвърлям. И така трябва.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 476
Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците.
Да не бъркам, ама в Япония не беше ли забранено?

# 66
  • Мнения: 9 050
Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците.
Да не бъркам, ама в Япония не беше ли забранено?

Бъркаш. Всеки  месец пращаме поне по 7-8 човека в командировка там. Със сигурност пушачите щяха да се оплачат.

# 67
  • Мнения: 14 654
Аз говорех за САЩ, мила. Тук можеш във всяка кофа да си изхвърлиш фаса.
Разбрах те, наистина можеш във всяка кофа тук, но преди 5 години нямаше навсякъде, и сега не се срещат на всяка крачка.

# 68
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Няма страна, никъде по света, където да е забранено да се пуши по улиците.
Да не бъркам, ама в Япония не беше ли забранено?

Бъркаш. Всеки  месец пращаме поне по 7-8 човека в командировка там. Със сигурност пушачите щяха да се оплачат.
Я ги питаи все пак  newsm78 newsm78 newsm78
http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/asia-pacific/2292007.stm
Вили

# 69
  • Мнения: 9 050

Еми няма какво да ги питам. Ти си отговорила. Статията е в бъдеще време - ще бъдат глобявани. Което означава, че в момента няма такова ограничение. Освен това става дума само за някои улици. Т.е. пак на определени места, а не изобщо по улиците на Япония. Ето : The restrictions are coming into force near crowded stations and other busy areas in the heart of Tokyo's government and business district.
Не по улиците, а близо до натоварени зони.

# 70
  • постоянно
  • Мнения: 7 123

Еми няма какво да ги питам. Ти си отговорила. Статията е в бъдеще време - ще бъдат глобявани. Което означава, че в момента няма такова ограничение. Освен това става дума само за някои улици. Т.е. пак на определени места, а не изобщо по улиците на Япония. Ето : The restrictions are coming into force near crowded stations and other busy areas in the heart of Tokyo's government and business district.
Не по улиците, а близо до натоварени зони.

Е забранили са го в краина сметка: Mr. Green
http://cancerpage.com/news/article.asp?id=4945
Вили

# 71
  • Мнения: 9 050
Да, но на определени места. Не изобщо по улиците, а на по-натоварени места, където има много хора.

# 72
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Да, но на определени места. Не изобщо по улиците, а на по-натоварени места, където има много хора.
Да верно не  навсякъде - централните Токииски улици.Все пак е начало.....
Вили

# 73
  • Мнения: 483
ZinaSt не е вярно това че улиците в Америка са потънали във фасове. Това просто е смешно...Може в някой райони в Ню Йорк да е така, но това не е представителна извадка за нищо. Напротив, много рядко се вижда фас на земята, много от кофите имат пепелник от горе. В Калифорния е забранено със закон пушенето на по-близо от 25 фута до детски площадки, на плажовете е абсолютно забранено да се пуши. В щатът Вашингтон е забранено пушенето на 25 фута от сгради, отворени прозорци, климатици и т.н. Фасовете масово се гасят в поставените за тази цел пепелници. По улиците извън центровете на градчета съвсем няма фасове, защото всички карат коли и пешеходци няма Mr. Green Така че айде да не говорим глупости. Майка захапала цигара не съм виждала  само аз Embarassed пуша в парка на една пейка възможно най-далече от децата...Разбира се никъде не е абсолютно чисто.
Въпрос на възпитание и здрав разум е това да пазим децата си и улиците от фасове.

# 74
  • Мнения: 1 224
В Япония е забранено пушенето по улиците! Навсякъде има определени места за това (точно по гари и спирки с много хора), които са изолирани - да не се пречи на околните. Пушачите в Япония са доста повече отколкото в други развити страни и въпреки всичко да видиш майка с детенце на разходка, която да си пафка докато то си играе на пясъка - АБСУРД!!! А за бременна да запали цигара (че и горда от себеси!) - това вече и да им го разказваш няма да повярват. Ама така е то - какво разбират разни ми ти докторчета, бабки, Еко-Меко и кво беше там...Я че си пафкам щот мий гот!А и глава си имам на раменете - хубава и без рога!
Според мен пушенето трябва да се забрани изобщо, и ако не бяха силните лобита на цигарените конпании досега да е забранено отдавна. Пушачите и непушачите плащат еднакъв размер здравни осигуровки, но пушачите боледуват повече, от по-страшни болести и потребляват за лечение доста повече. Откъде накъде?!? Аз като съм си пазила здравето да плащам за някоя чавка дето много дълбоко се замислила и преценила че няма страшно да си пуши (щото помалко, нали разбирате, то е безвредно).

Общи условия

Активация на акаунт