Бебетата на пушачите също пушат!

  • 5 020
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Да, но Зина, Тарталета, толерантността на непушача е за сметка на здравето му. Замислете се малко. Докато ако е обратното какво застрашава пушача - малко свеж въздух ли? Ако непушачите в купето бяха проявили толерантност, то значи безропотно да ви гълтат дима?! Става смешно, недейте така... Тия лозунги с дискриминацията не вървят при случая с пушенето. Нахално става вече.

Муцка, говореше се за хора, съзнателно избрали да седнат в купе за пушачи!
Иначе да, съгласна съм, че всичко е за сметка на здравето. Но и кое не е  Thinking

# 91
  • Мнения: 6 164
Ясно, че те са си виновни, че са седнали там, но пък нищо не пречи да се уважи молбата им и да не се пуши вътре. Не е кой знае колко трудно.

# 92
  • Мнения: 9 050
Има и друг момент: доказано е, че пасивните пушачи са изложени на по-голям риск, отколкото активните. Значи реално излиза, че тровите по-малко себе си, а повече околните. И после искате и да си мълчат и да са толерантни. Вие не давате избор на човек да се погрижи за здравето си. Това, че не ви пука за вашето, не значи, че на другите не им пука за тяхното.

Е защо да не им давам избор? Аз не съм натикала хората в купе за пушачи на сила. Нито пък съм накарал майката с малкото бебе насила да влезе в задименото кафе и да седне там да си клюкари с приятелки.

# 93
  • Мнения: 9 050
преди години като пътувах с влак и на мен ми се е случвало да седна в купе за пушачи и да има непушачи,но много по-често е ставало обратното.като седнехме във вагон за непушачи,винаги има някой,запалил цигара в коридора.по заведенията е същото.има някакви фиктивни маси за непушачи в едно помещение с масите за пушачи.и понеже в смесени компании непушачите винаги се съобразяват с пушачите,се търсят повече маси с пепелници и за да не губят клиенти,собствениците на заведения слагат пепелници на масите за непушачи.мисля,че точно обратното пушачите са много по-нетолерантни.вие колко пъти като сте излизали с непушачи се съобразявате с тях и не пушите?или си намирате приятели само по пушенето?

Много пъти съм излизала с непушачи и съм се съобразявала с тях. Ако ме помолят да не пуша - не пуша. Ако много ми се пуши, излизам пред заведението. Имам приятелка с белодробни проблеми. Никой от компанията ни не пуши, когато тя е с нас. Тя пък от друга страна се съобразява с нас и избираме заведение, в което лесно можем да излизаме навън за по цигара и да се върнем обратно, дори и това заведение да не е от най-любимите и.

Вагони за непушачи няма. Поне преди нямаше. Вагоните са разделени на половина - първата част е за непушачи, втората - за пушачи. За това е имало по някой с цигара в коридора. Защото сие бил в половината за пушачи и си е в правото си да пуши там.
Съгласна съм, тъпо е такова разделение. Искра Радева беше казала в един Сблъсък нещо много вярно. Да разделиш заведението на маси за пушачи и маси за непушачи е все едно да разделиш един басеин на половина за пикаещи и половина за непикаещи.
Обаче за това не са виновни пушачите, а законотворците и собствениците на заведения.

Аз нямам нищо против да се обсобят ( наистина обособят ) зони за пушене. Това, срещу което има против е аз да се намирам в някаква такава зона, в която пушенето е разрешено и да ми дойде някой непушач и да ми каже да не пуша.

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 14:39 от ZinaSt

# 94
  • Мнения: 6 164
Няма смисъл да се спори. Зина, самият факт, че в други европейски държави е забранено да се пуши дори на тротоара, трябва да ти говори, че за да се приеме такъв закон, значи има причина. Няма какво да се пениш и да тропаш с крак, нямам представа дори в какво искаш да ни убедиш. Това, че тук още този закон не действа, вероятно ти внушава фалшивата представа, че ти си права в убежденията си и трябва да продължаваш да спориш. Отдавна е решено кое е правилното и кое не е. Въпрос на време е. Peace В Италия една позната каза, че е успяла да изпуши 2 цигари за престоя си. Кефа, а. Mr. Green

# 95
  • Мнения: 9 050
Няма смисъл да се спори. Зина, самият факт, че в други европейски държави е забранено да се пуши дори на тротоара, трябва да ти говори, че за да се приеме такъв закон, значи има причина. Няма какво да се пениш и да тропаш с крак, нямам представа дори в какво искаш да ни убедиш. Това, че тук още този закон не действа, вероятно ти внушава фалшивата представа, че ти си права в убежденията си и трябва да продължаваш да спориш. Отдавна е решено кое е правилното и кое не е. Въпрос на време е. Peace В Италия една позната каза, че е успяла да изпуши 2 цигари за престоя си. Кефа, а. Mr. Green

Аз не знам за такава европейска страна. Това вече го дискутирахме назад в темата. В Италия можеш да си пушиш както и където си искаш. Италианците пушат като комини. КЪдето е успяла приятелката ти да изпуши 2 цигари, там е можела да изпуши и 20, ако иска. Да не би в Италия местата за пушене да се местят всеки ден и да е трудно да ги откриеш?

# 96
  • Мнения: 9 050
Излиза, че щом имаш достатъчно думички в речника си и можеш да редиш логични изречения, имаш право да вредиш на околните. Надявам се, че сте достатъчно убедителни поне за пред себе си, мен не можеш ме убеди, че понеже майката си лафи с приятелки, ти с чиста съвест ще и тровиш детето и че проблема си е само неин като е по-тъпа от тебе, и не може да защити и един докторат по философия примерно, па седнала и претенции да има.

Нямам докторат по философия. Счетоводител съм. Това не ми пречи да мисля, че майка, която е завряла детето си в задимено кафе е безотговорна и на тази майка проблема и е в собствената и глава, а не в пушачите. Това е все едно аз да си изведа детето навън, докато мият улиците и да се възмущавам, че са ми намокрили количката.
Мога да се лиша от кафето, но не бих вкарала детето си на задимено място. Още по-малко пък бих искала всички да спрат да пушат, защото аз, въпреки че знам, че там се пуши, все пак искам да седна точно там и точно сега и затова всички клиенти в заведението ще се съобразяват с мен.
Айдееее! Светът не се върти около непушачите, нито около майките с малки деца. Около никой от вас не се върти света.

Ако седна в кафе и някой до нашата маса говори по мобилния си телефон, имам ли аз право да го накарам да затвори, защото облъчва детето ми?
Или ако вляза в едно заведение, в което има wireless интернет, имам ли право да искам да спрат интернета, защото е вредно излъчване? Не! Нямам право. Имам правото да не влизам там, ако мисля, че е вредно.

# 97
  • Мнения: 9 050
Около никой от вас не се върти света.
И вице върса Grinning
Абсолютно. Аз не мисля, че около мен се върти света. И не твърдя, че трябва да се разреши да се пуши навсякъде. Н
Някой други твърдят, че НИКЪДЕ не трябва да се пуши и пушенето трябва да се забрани и едва ли не да ни вкарват в затвора, ако пушим.

Пак повтарям. Аз съм ЗА обособените зони за пушачи. Обаче, като съм си в обособена зона, където мога да пуша, ако обичат непушачите или да не идват там или ако идват да се съобразяват, че там се пуши и да не мрънкат, че видиш ли в зоната за пушачи никой не се съобразява с това, че има непушач.

# 98
  • Мнения: 14 654
Обаче, като съм си в обособена зона, където мога да пуша, ако обичат непушачите или да не идват там или ако идват да се съобразяват, че там се пуши и да не мрънкат, че видиш ли в зоната за пушачи никой не се съобразява с това, че има непушач.
А пейката на детската площадка обособена зона ли е ? А спирката на автобуса, сигурно и тя е обособена зона ?

# 99
  • Мнения: 4 406
този спор съвсем нямаше да го водим, ако законът беше ясен и пушачите си стояха в отделно помещение от непушачите. две зали, напълно отделени, са достатъчни. иначе табелките по масите сега смятам за върховна тъпотия.

# 100
  • Мнения: 9 050
Обаче, като съм си в обособена зона, където мога да пуша, ако обичат непушачите или да не идват там или ако идват да се съобразяват, че там се пуши и да не мрънкат, че видиш ли в зоната за пушачи никой не се съобразява с това, че има непушач.
А пейката на детската площадка обособена зона ли е ? А спирката на автобуса, сигурно и тя е обособена зона ?

Да съм писала, че ако пуша на пейката нямаш право да ме помолиш да не го правя? Не съм. Разбира се, че имаш право. В момента в България няма такива зони, така че въпросът ти е малко странен. Аз писах, че съм за СЪЗДАВАНЕТО им.
Въпросът не е дали пейката е такава зона. Ясно е, че не е. Въпросът е, че ако дадена пейка се обособи за пушачи, непушачите да си ходят на другите пейки, които не са обособени зони. А не да сядат на единствената пейка за пушачи и да казват, че пушенето им пречи и затова и на тази пейка няма да се пуши, нищо че е обособена.

# 101
  • Мнения: 9 050
този спор съвсем нямаше да го водим, ако законът беше ясен и пушачите си стояха в отделно помещение от непушачите. две зали, напълно отделени, са достатъчни. иначе табелките по масите сега смятам за върховна тъпотия.

Абсолютно. Тук сме на едно мнение.

# 102
  • Мнения: 2 309
този спор съвсем нямаше да го водим, ако законът беше ясен и пушачите си стояха в отделно помещение от непушачите. две зали, напълно отделени, са достатъчни. иначе табелките по масите сега смятам за върховна тъпотия.
Бъркаш!
Или трябав да се забрани напълно,пушенето в затворени помещения или не!Защото има ли в компанията дори един пушач,всички подире му и отново "заобиколени" с дим!

# 103
  • Мнения: 14 654
Добре, смятате ли, че е редно да се пуши в зоните, които са предназначени за игра на деца, аз смятам, че не. ОБаче законът не го забранява и затова всичко е наред- пушите си и там. Каква толерантост е това, да твърдиш, че понеже е открито нищо няма да им стане на децата?

# 104
А защо не погледнем и от другата страна.Преди години работех като барманка в един ресторант.Като влезеш вътре не можеш да видиш от дим НИЩО.Е,до тук бива-ще кажете нищо ново.Само където шефа забраняваше на персонала да пуши даже и в почивката.При питане защо да не можем да пушим-той отговаря "за да не одимявате клиентите".Е,извинете много,но те одимяваха нас не ние тях.Аз разбирам да е ресторант за непушачи съм съгласна.Имахме колега непушач който му ставаше лошо от дима.

Общи условия

Активация на акаунт