Бебетата на пушачите също пушат!

  • 5 016
  • 120
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 050
А защо не погледнем и от другата страна.Преди години работех като барманка в един ресторант.Като влезеш вътре не можеш да видиш от дим НИЩО.Е,до тук бива-ще кажете нищо ново.Само където шефа забраняваше на персонала да пуши даже и в почивката.При питане защо да не можем да пушим-той отговаря "за да не одимявате клиентите".Е,извинете много,но те одимяваха нас не ние тях.Аз разбирам да е ресторант за непушачи съм съгласна.Имахме колега непушач който му ставаше лошо от дима.

Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.

# 106
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.

Примерите ти не са удачни.

# 107
  • Мнения: 4 406
има ли в компанията дори един пушач,всички подире му и отново "заобиколени" с дим!
ако тази компания седи в залата за пушачи, ми е все едно колко цигари ще запалят. ако седят в залата за НЕпушачи, никой от тях няма да запали.
ти бъркаш.

# 108
  • Мнения: 9 050
Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.

Примерите ти не са удачни.

Защо, напротив. Аз си мисля, че примера на бившата барманка е неудачен. Шефът и може да забранява на персонала си каквото си иска. Това си е неговото заведение и ако иска ще забрани на служителите си да пушат. Нормално. По същия начин, по който е нормални в кръчмите, където всички клиенти пият, персонала да не пие по време на работа, дори и в почивките си.
Не разбрах този пример. Дамата има предвид, че клиентите от толерантност към персонала не трябва да пушат ли?

# 109
.Имахме колега непушач който му ставаше лошо от дима.

Ако аз работя в Нефтохим, обаче ми става лошо от изпаренията, не искам Нефтохим да започне да произвежда домати вместо бензин, а просто отивам да работя другаде.
В цялата ситуация парадокса е че персонала опушва клиентите... Laughing
Пък и всеки студент с малко средства му се налага да работи каквото и да е за да може да се издържа.Просто погледнах от другата страна.
А какво ще кажете да зачекна темата рожденни и именни дни?
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???
Моя мъж също не е пушач и аз пуша само в една стая(и заради детето),но когато ми дойдат гости ща  не ща им разрешавам да пушат в хола...

# 110

Не разбрах този пример. Дамата има предвид, че клиентите от толерантност към персонала не трябва да пушат ли?
[/quote]
Имам предвид че шефа изкарва много тъпи доводи.Ако каже-"просто така реших няма да пушите"-ОК.Но че опушваме клиентите?!?

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 15:42 от Nassi74

# 111
  • Мнения: 9 050
Ми не знам. И аз и съпруга ми сме пушачи, но вече година и половина вкъщи има абсолютна забрана за пушене. Не в хола, изобщо в къщата. Пушенето - на терасата. Гости, не гости - вън на терасата. Ако не им харесва, да не идват.
Досега не съм имала познат, който да се оплаче от това. Съоблазяват се хората. Даже ги научих, след като пушат, да си мият ръцете преди да ми награбят бебешока.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 702
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Е това пък е повече от нахално!
Ами какво ще им стане. За да ти е кеф на теб после два месеца къщата им ще мирише на циганско.
Какво толкова.

# 113
  • Мнения: 8 769
Ще поуталожите ли страстите или да удрям катинара?

# 114
  • Мнения: 46 641
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Ще им стане това, че после трябва даминат няколко седмици преди да се измирише напълно. Апартамент, в който не се пуши, страшно много се вмирисва.
Не давам да се пуши вътре, след като се роди детето.

# 115
  • Мнения: 6 029
Ще поуталожите ли страстите или да удрям катинара?

удари го, моля ти се...

# 116
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Е това пък е повече от нахално!
Ами какво ще им стане. За да ти е кеф на теб после два месеца къщата им ще мирише на циганско.
Какво толкова.
То затова вече никой не им ходи на рождените дни...Това е от уважение към гостите същото е и с влизането с обувки...Явно тук в БГ хората не са свикнали да уважават гостите си.
"Ела ми на гости-ама няма да пушиш,ще си миеш ръцете да не ми изцапаш белия китеник,ще си събуваш обувките,ама и между другото-донеси ми подарък...ЕЕЕ супер!!!
Когато човек кани гости за 1 час на кафе е друго,но когато кани на рожден ден...което се предполага че може да е няколко часа и зимата-ай,на балкона...И след всичко това казваме че Българите са много гостоприемни.Айде моля ви се...Аз също имам дете и не ми е приятно някой да влиза с обувките в къщи и затова празнувам в заведение-защото виждате ли може да ми разлеят червено вино на чистичкия килим...
Доня Туфиня обичам да споряяя-недей!Иначе трябва да набия мъжа ми с цялата енергия дето я имам. Laughing

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 16:39 от Nassi74

# 117
  • Мнения: 46 641
... Това е от уважение към гостите същото е и с влизането с обувки...Явно тук в БГ хората не са свикнали да уважават гостите си ...

Уважението трябва да е двустранно.
Все пак говорим за жилище, не за кръчма Stop
Никога не бих влязла с обувките, с които съм ходила навън, на гости с дете, което лази, пипа и лапа всичко от земята, а пък, ако и цигара някой палне, голямо уважение ще бъде, няма що  ooooh!

# 118
  • Мнения: 19 368
Имаме семейни приятели които са непушачи и в тях като се отиде на р.ден-всички пушачи са заточени на терасата.(като бити кучета)така или иначе купона става там защото май пушачите са душата на компанията.
Какво ще им стане веднъж в годината да се пуше в някоя стая.???

Е това пък е повече от нахално!
Ами какво ще им стане. За да ти е кеф на теб после два месеца къщата им ще мирише на циганско.
Какво толкова.
То затова вече никой не им ходи на рождените дни...Това е от уважение към гостите същото е и с влизането с обувки...Явно тук в БГ хората не са свикнали да уважават гостите си.
"Ела ми на гости-ама няма да пушиш,ще си миеш ръцете да не ми изцапаш белия китеник,ще си събуваш обувките,ама и между другото-донеси ми подарък...ЕЕЕ супер!!!
Когато човек кани гости за 1 час на кафе е друго,но когато кани на рожден ден...което се предполага че може да е няколко часа и зимата-ай,на балкона...И след всичко това казваме че Българите са много гостоприемни.Айде моля ви се...Аз също имам дете и не ми е приятно някой да влиза с обувките в къщи и затова празнувам в заведение-защото виждате ли може да ми разлеят червено вино на чистичкия килим...
Доня Туфиня обичам да споряяя-недей!Иначе трябва да набия мъжа ми с цялата енергия дето я имам. Laughing

това е много глупаво олакване.гостоприемността не се изразява в това да правиш компромиси с децата си.смятам за мнооого нагло някой да иска да пуши в жилище на непушачи.нали все пак пушачите сте пълни с компромиси,не би трябвало да се оплаквате в този случай.а да не говорим ако има дете във въпросната къща.аз не бих позволила да се пуши вътре само за да им е кеф на някои хора,които не могат да се откажат от вредния навик.

# 119
Като ви чета мненията и се сещам за филма "Куче в чекмедже"как "гостоприемната"баба беше заковала гостенчето на един стол и не му даваше да мръдне за да не направи някоя пакост.
Интересното е,че вие смятате не пушенето за някаква невероятна добродетел.А пушачите са някакви такива същества-дяволоподобни-вредят на всички.
Мен пушенето ме успокоява,а и повечето пушачи също.Затова и пушачите са по-малки скандалджии...И СМЕ ПО-ТОЛЕРАНТНИ!!!Затова давам пример като спирам да пиша в тая тема за да не дразня госпожите-пуританки(които като са не пушачки все едно са ангели небесни)...И отивам да ПУШАааа...

Общи условия

Активация на акаунт