Литературен клуб - ІV

  • 37 507
  • 372
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 063
Ще съберем разказите на Лахири. Simple Smile
Коя книга на Хавиер Мариас препоръчвате? Спрях се на "Всички души"?

# 211
  • Мнения: 2 617
Аз препоръчвам на Мариас "Сърце тъй бяло"  Peace

# 212
  • Мнения: 3 437
Кажете, моля, да си поръчам ли това?

# 213
  • Мнения: 2 243
Дона, задължително четиво Peace

# 214
  • Майничка
  • Мнения: 14 235
Дона, задължително четиво Peace
Peace

# 215
  • Мнения: 3 437
Поръчвам, значи  Simple Smile Благодаря!

# 216
  • Мнения: 1 937
Коя книга на Хавиер Мариас препоръчвате? Спрях се на "Всички души"?

"Всички души"! Мариас за мен е автор, който те кара да четеш "активно". Допускам, че ще ти хареса.

Поръчах си "Самотата на една жена" на албанската авторка Флютура Ачка. Четох някъде, че критиците я сравняват с Дюрас.
Дрън, дрън...
Абсолютно съм разочарована. Част от това отдавам и на превода.

Подхващам "Какво обичах", Сири Хуствет.

# 217
  • Мнения: 2 768
А от Харуки Мураками какво бихте ми препоръчали?
Или всичко?  Grinning

# 218
  • Мнения: 11 577
А от Харуки Мураками какво бихте ми препоръчали?
Или всичко?  Grinning
Аз започнах от вчера Норвежката гора. Много ми допада. Странното за мен беше, че превода е от английски Shocked.

# 219
  • Майничка
  • Мнения: 14 235
Прочетох "Жива жар" на Трейси Шевалие. Не ме впечатли, твърде много започнати и незавършени сюжетни линии. После прочетох и "Дамата и еднорога" (да не се мина Laughing) на същата авторка и ми хареса. Май все пак ще потърся "Момичето с перлената обица".

Сега си препрочитам с кеф "Ким" на Ръдиард Киплинг - изплува покрай диренето на "Трейнспотинг", който така и не успявам да изровя Sad.

# 220
  • Мнения: 2 243
Прочетох "Жива жар" на Трейси Шевалие. Не ме впечатли, твърде много започнати и незавършени сюжетни линии. После прочетох и "Дамата и еднорога" (да не се мина Laughing) на същата авторка и ми хареса. Май все пак ще потърся "Момичето с перлената обица".

Сега си препрочитам с кеф "Ким" на Ръдиард Киплинг - изплува покрай диренето на "Трейнспотинг", който така и не успявам да изровя Sad.


"Момичето с перлената обица" е по-добра от "Дамата и еднорога", може би защото харесвам Вермеер, невероятен художник (преди няколко години гледах негова сборна изложба в Прадо), пък и във филма го играе Колин Фърт, мой любим актьор (книгата все пак бях чела преди да гледам филма), въобще много и комплексни причини да ми е повече на сърце.  Ако искаш не я купувай, ще ти я дам Simple Smile

А за "Жива жар" викаш да не се хабя, тя ли беше за поезия?

# 221
  • Майничка
  • Мнения: 14 235
Не се хаби, ще ти я дам.

# 222
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 283
Знам, че тези книги, за които ще ви питам са обсъждани тук, но просто не ми се рови назад да си припомня точните отзиви.
Та, иде реч за "Габриела, карамфил и канела" и "Дона Флор и нейните двама съпрузи" от Ж. Амаду.
В чуденка съм коя да си купя, тъй като за момента на мога да отделя наведнъж
пари и за двете. Коя повече си заслужава според вас?

# 223
  • Мнения: 2 243
Знам, че тези книги, за които ще ви питам са обсъждани тук, но просто не ми се рови назад да си припомня точните отзиви.
Та, иде реч за "Габриела, карамфил и канела" и "Дона Флор и нейните двама съпрузи" от Ж. Амаду.
В чуденка съм коя да си купя, тъй като за момента на мога да отделя наведнъж
пари и за двете. Коя повече си заслужава според вас?

Безспорно "Габриела...."   - истинска възхвала на любовта и храната, може и в обратен ред Simple Smile Първият (поне според мен), още преди половин век описал така картинно това взаимодействие. После дойдоха и други, разбира се (Исабел Алиенде, Лаура Ескивел, Марисол)

"Дона Флор..." е по-късна, също не е лоша, но ако трябва да е само една, Габриела да е Peace

Въобще по тази причина обичам латионамериакнските автори - като чета как описват всички радости на плътта, ще рече, че имат повече от нашите сетива, да им се не знае Laughing

# 224
  • Мнения: 605

Безспорно "Габриела...."   - истинска възхвала на любовта и храната, може и в обратен ред Simple Smile Първият (поне според мен), още преди половин век описал така картинно това взаимодействие. После дойдоха и други, разбира се (Исабел Алиенде, Лаура Ескивел, Марисол)

"Дона Флор..." е по-късна, също не е лоша, но ако трябва да е само една, Габриела да е Peace

Въобще по тази причина обичам латионамериакнските автори - като чета как описват всички радости на плътта, ще рече, че имат повече от нашите сетива, да им се не знае Laughing

Котка, направо ме заинтригува  Hug аз откога им се каня на гореизброените автори, май за следващото ми четиво ще се ориентирам натам. Всъщност майка ми има Дона Флор... но не съм пробвала да я чета.
Засега малко се "мъча" с По Пътя на Керуак   - хайде сега някой да ме скастри  Grinning , може би съм пропуснала времето за четене на тази книга - нещо не ми върви  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт