За кръвни групи А1 и А2

  • 56 283
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Интересна ми е темата. Мъжът ми е А1, свекър ми е А2Б, детето ми е А (не следват никакви индекси)
Аз съм кръвна група 0, майка ми е Б, баща ми А.

# 16
  • Мнения: 3 164
интересно дали резус фактора се унаследява Thinking
при двама +, може ли детето да е - newsm78 или обратното??
аз съм а1+, мъж ми в-  , а малкия е А1В-   Shocked

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Унаследява се и резуса. Положителният е доминантен, от което следва, че двама родители с положителен могат да имат отрицателно дете.
Двама отрицателни обаче не могат да имат положително.


Vache, няма повече мъдреци, този беше единствен, правиха ми панорамна снимка. Други няма да растат.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Интересна ми е темата. Мъжът ми е А1, свекър ми е А2Б, детето ми е А (не следват никакви индекси)
Аз съм кръвна група 0, майка ми е Б, баща ми А.

Свекър ти няма нищо общо в случая.. така де! има общо с мъжа ти... Wink

Вие сте нашият случай... Аз не знам дали има чиста А група. Аз съм 0, а мъжит ми А без индекс. Щерка ни е А с индекс 1. Аз допускам, че на мъжът ми не му пишат индекса. Може би зависи къде изследват кръвта

# 19
  • Мнения: 3 695
Нееее, тук говорим за друго! За алели... Както с цвета на очите е!
Аааааа.....ахам! При очите мисля, че съм наясно с джуркането на алелите.  Laughing НО нямах престава, че и при кръвните групи е така. Мерси за информацията. Всяка светлина в тунела е добре дошла Wink

# 20
 newsm78 zdravei-az sam kravna grupaA1+.maika mi e kravna grupa A2+ a bashta mi beshe O. Grinning
nqma problem s kravoprelivaneto zashtoto maika mi mi e davala krav nezavisimo ot indeksa si.
Decata mi sa s razli4na ot moqta kravna grupa-na saprugat mi e B-.
Golemiqt mi sin e A2- a malkiq s A1B+
kajete mi kakvi sa iznenadite na genetikata v slu4aq

# 21
  • Мнения: 227
Интересна ми е темата. Мъжът ми е А1, свекър ми е А2Б, детето ми е А (не следват никакви индекси)
Аз съм кръвна група 0, майка ми е Б, баща ми А.

Ние сме един подобен случай - аз А1+ мъж ми В- , синето ни е О +... баща ми също, майка ми не зная, сестра ми е като мен А 1+, не зная по-големият ми син каква група е, но ще го тестваме...  Thinking в началото свеки ми намекна, че не  е възможно аз и мъж ми в комбинация да издокараме дете с 0 кр. група, а той е одрал кожата на баща си - аз съм 100% сигурна, друг мъж не съм имала...  Crossing Arms  Thinking  Embarassed  Confused

Последна редакция: ср, 01 авг 2007, 15:07 от Мики Маус

# 22
  • Мнения: 165
 и аз не ги разбирам нещата с групите: аз съм А1В- ,мъжът ми е В+,дъщеря ни е В+,синето е В-
 Shocked

Общи условия

Активация на акаунт