коремни болки при дете - каква може да е причината?

  • 56 483
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Моето дете, което е на 7 г. имаше болки в корема от време на време около пъпа, а понякога и повръщане. Аз си мислех, че я хваща чревен вирус и я подлагах на глад и диета. Докато една сутрин след ставане от сън, получи гърч от спадане на кръвната захар и тогава се установи че болките са от спадане на кръвната захар - гладна. Няма диабет, просто казаха да яде често и да няма дълги интервали на глад. А уж си се хранеше редовно, никога не съм я оставяла дълго време гладна. От две годишна е с чувствителен стомах, я ще я заболи, я ще повръща и незнам вече колко пъти сме ходили поради тази причина в "Пирогов".
Нейната приятелка, която също е на седем години, има непрекъснати болки в корема и пристъпи на глад. Разтреперва се, има сърцебиене и я боли коремчето и трябва да хапне веднага нещо. Мисля, че е на психична основа.
Симптомите за спадане на кръвната захар са: треперене, болки в стомаха, сърцебиене, подгъват ти се краката и др. и ги имат хора без да са болни от диабет.

# 16
  • Мнения: 3 914
Здравейте.Видях темата и веднага се включвам,защото вчера сутринта към 5,дъщеря ми се събуди с писък и свит десен крак/отказваше да си пусне крака/,по късно се сетих че,два три дни по рано,отвреме навреме я болеше коремче,но тя си имаше хроничен колит и аз реших ,че ще мине.Но вчера вече като се сви ooooh!..........Грабнах я ,както си беше по гащи и потник и в Пирогов.Направиха тотални изследвания-кръв,урина,рентген на корем,ехография на коремни органи,рентгеново изследване с въздух в ануса/да не би да има прегънато черво/ и НИЩО.
Накрая се оказа,заради леко завишените левкоцити в кръвта...........Вирусна инфекция.Изписаха ни -бусколизин,но-шпа,диетка.Това в общи линии.
По късно чух за още два такива случаи,така че имайте го предвид...........Нов вирус с ужасно силни коремни болки,горе в дясно на корема,под ребрата Peace

П.п.Колита е изчезнал,израстнала го е Laughing

# 17
  • Мнения: 568
и нашето се оказа вирусна инфекция - след 3 дневно превиване се появиха и други симтоми и се оказа някакъв неприятен грип.
След това го изкарахме и големите. Но вече всичко ок!

# 18
  • Мнения: 1 114
От три дни моят син /2г. 4м./ споменава следобед, че го боли коремчето. Като го питаме къде го боли, си посочва  пъпчето. След 5 мин. пак го питаме и казва, че не го боли. И така- боли, не боли....
 Още в неделя го водихме в Спешна помощ, след това го прегледа и личната му лекарка. Казаха,че не е хирургичен корем.
Снощи веднъж спомена ,че го боли /след като се беше нахранил/. Днес следобед пак казал на майка ми, че го боли.
Възможно  е и да ни лъже, защото имахме подобен случай преди 2 месеца, когато казваше , че го болят ушите, а не беше така.
Едва ли е от храната. Той пържено не яде.
Не е плакал, храни се нормално, жизнен и весел е.

Забравих да кажа, че в неделя се върнахме  от море. Там не е влизал във водата, но пък подухваше вятър. Да не би да е настинал нещо?

Много съм притеснена. Какво да правя?  Sad

# 19
  • Мнения: 1 114
побут

# 20
  • Мнения: 2 700

А кога го боли? И по-точно дали не го боли преди изхождане? Случвало се е многократно дъщеря ми да каже, че я боли корем и да не си дава сметка, че това са газове. Отива в тоалетната, и след това болката изчева.

# 21
  • Мнения: 1 114
Ами боли го след като е хапнал. Не е от преяждане обаче.

# 22
  • Мнения: 2 700
Аз не говоря за преяждане, а за запълнен стомах. Дъщеря ми се беше научила да ходи по нужда привечер, след като се върне от градина (там я беше гнус). Така си й остана като навик. Също така, след градина все беше гладна и все хапваше по нещо дребно. Забелязах, че болките й се явяваха привечер и започнах да й масажирам коремчето с въртеливи движения по посока на часовниковата стрелка (презумпцията е раздвижване на материята в червата). До 5 минути се изхождаше и й минаваше.
И до ден днешен преди нужда има подобни усещания, но сега вече знае и отива сама в тоалетната.

# 23
  • Мнения: 1 114
Ами той ходи по голяма нужда сутринта. И в трите дни когато казваше,че го боли. Затова не го свързвам с това.

Много се учудих когато в Спешна помощ лекарят /много възрастен, бивш шеф на Детско отделение/ каза,че имало връзка между зачервено гърло/ангина и болки в корема. Не му повярвах, но после прочетох същото в една книга.

# 24
  • Мнения: 367
Това, което ти е казал лекаря е точно така. Когато Ники го заболя коремчето се оказа, че е с гнойна ангина. И аз за първи път чух за това, но Джипи-то каза, че е нормално.

Общи условия

Активация на акаунт