Списъкът, или какво да не забравя да си донеса?!

  • 10 416
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Шехи, кажи моля те за меда

аз също искам гювеч и сач, ама догодина (ако сме с кола Ивентуално), иначе много тежи за самолет

Лиска, ние взимаме цигари (за таткото) само от летището, от БГ не ги мъкнем, там само ги пуши, а и цените им и там доста скочиха

иначе и аз си мечтая за нашите книги да са тук, но скоро ...

пломби и аз ще си донеса
тук ми паднаха едни много стари, в БГ ще си ги наваксам (сега пак ще ни разнасят облачните каки за зъболекарския туризъм), ами така де, поне парите от пътя да избием, че ни излиза колкото чартър до Тайланд

да не забравя за сиренцето - купувайте го само вакуумирано, това в кутиите тече (имаме лош опит от преди)

# 16
  • Мнения: 6 167
на мен ми носят ( няма да пътувам за бг), но пак е списък  Laughing:
- книги, списания Ева, някой и друг Капитал
- подправки (чубрица,копър) и фини кори
- тестове,ксилометазолин, беналгин.




# 17
  • Мнения: X

какви тестове имаш предвид?

# 18
  • Мнения: 6 167
овулация,бременност. тук са доста по-скъпи.

# 19
  • Мнения: 7 914
боров мед против кашлица Peace

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
списания Ева, някой и друг Капитал

Вестник Капитал ли имаш в предвид Thinking? Ако- да, защо не четеш интернет изданието? Списание Ева също има.

Капитал
Ева

# 21
  • Мнения: 1 147
Аз май вече свикнах с липсата на някои неща. Другите пък ги има по местните руски, арабски или гръцки магазини.
Винаги настоявам да ми носят книги, обикновено който идва носи поне десетина.  Подправки някакви специални, ако не мога да намеря тук, или повече ми харесват нашенските - чубрица за готвене предимно. Няколко пъти съм искала да ми носят лекарства - аулин, но-шпа, ацефеин, капки за нос. В България винаги си купувам бельо, оправям си зъбите (още не мога да се престраша да отида тук на зъболекар), винаги ходя на фризьор и козметик (разликата в цените е огромна, особено за бои, кичури и т.н., за козметик да не говорим), понякога си купувам неща, с които съм свикнала като марки, не че няма подобни тук - козметика или гримове предимно.

Манджи и пиене не нося и не искам да ми носят, тук има всичко - ракия , сирене, кори, лозови листа за сърми, лютеница, кьополу, мед, луканки, кашкавал, печени белени чушки в буркани  Laughing и всякакви подобни жизненоважно необходими стоки.

# 22
  • Мнения: 1 783
От всичко, което сте описали тук повечето се намира, за сиренето съм най-доволна. Само подправките ми ги изпращат, просто защото са по-евтини, но иначе ги има. За тези които не знаят - summer savory, или само savory означва чубрица. Продава се във всички магазини.

Но сачът е много добра идея, ще си го поръчам.

евентуално пастърма (ние се научихме да си правим, ама все пак друго си е)

А я кажете как я правите пъстърмата?

# 23
  • Мнения: 3 478
И аз се интересувам за меда. Миналата седмица като се прибрахме за сефте си донесох буркан с току-що изваден. У нас много се харчи. Тук има от къде да си купувам, но тоз ми го похвалиха и затова го взех. Незнаех дори дали имам право да го внеса, че тук нали са особняци с внасянето на някои стоки.

Искам да ви похваля една нова лютеница, не помня на коя фирма беше ( но почти сигурна че или на Дерони или Олинеза, дано не бъркам), но се казва "Велика" от златната серия. Едросмляна е и е супер.

# 24
  • Мнения: 1 630
Романчета, пак романчета и някоя сериозна книжка

# 25
  • Мнения: 1 959
Аз винаги си копувам бикини и сутиени,книги,семи тиквени и слънчогледови,мед/домашно производство/лекарства морски соли,май само за това се сещам.
Моя си е домашно производство/семеен бизнес  Grinning/ не от магазина.

# 26
  • Мнения: 1 959
мдаа, мастиката и чубрицата ги забравих
мерси, Шехи и alest
аз тук купувам гръцко козе сирене и гръцки кори за баница, та ми се размина носенето и на това
аз отдавна не съм с лещи, засега карам само с цайси след едни алергии навремето
ама съм си харесала тук едни всекидневни и май наесен ще ги пробвам
мед носих и аз миналата година, уж домашен, а беше пълен със захар
та вече само шведски



Моя си е домашно производство/семеен бизнес  / не от магазина.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Винце и домашна ракия за специални случаи и подарък на приятели;
мастика за свекъра;
чубрица, смрадлика, шарена сол;
детски книжки, детски дрехи (има нелоши български дрешки на прилични цени!)
витамини, козметика (Икаров-маслата най-вече)

Това с кондомите и тестовете е добра идея, благодаря! Party

# 28
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Книги и подправки.

Всичко друго си намирам засега.

# 29
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Най- големия проблем при меда е ,че хора го купуват от производители и го препродават по пазарите , като твърдят ,че е собствено производство. Но , има един голям проблем, най- често меда е разреден с глюкоза и е понижено качеството му за сметка на количеството.  / Утре ще си коригирам постинга и ще го допиша че сега съм уморена, моля извинете ме/
Може би и Анджи ще се включи в темата.

Общи условия

Активация на акаунт