Боледуват ли децата Ви по-малко в чужбина?

  • 4 179
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371
.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 15:38 от Палмира

# 16
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Според мен боледуват еднакво децата - а и то си зависи от детето има някои които са по- болнави, други по-устойчиви - независимо къде се намират. Само заблудата, че боледуват повече в бг се дължи на това, че там като се кихне и веднага детето е болно, на антибиотик и тия имуностимулатори са голяма мода, но май са пълна заблуда, не знам. Това е лично мнение. Аз също много се възмущавам на пуснати деца на градина със зелените сополи и бухат срещу здравите, защото те си били платили градината и да не се минат - ама това си е тяхно мислене - всеки отговаря за собственото си дете и не мога да се меся кой кога да идва. Моето когато преценя, че трябва да остане 2-3 дена в къщи си остава без да имам скрупули, че съм си платила и видиш ли ще се мина с някое Евро. Та в заключение зависи си от детето колко е устойчиво и зависи дали някой те тъпче с антибиотик за едно сополче. Това е.

  bouquet

# 17
  • Мнения: X
първото дете на сестра ми беше точно като твоето - никаква градина, после се разсипа да боледува, сега разболява и братчето си

моят в БГ си боледуваше нормално
после в Дания нещата бяха доста сериозни
вече май има добър имунитет

четох, че за да се изгради добър имунитет, са необходими поне 45 настинки

моето мнение е, че в София е много замърсено и това увеличава боледуванията и алергиите

# 18
  • Мнения: 11 315


четох, че за да се изгради добър имунитет, са необходими поне 45 настинки
Тук считат за нормално 12 настинки на година.
В началото са по начесто, с годините се раздеждат и намаляват.
Най-големия крешкурс е тръгването на ясла или градина. Тогава децата са подложени на всичко възможно.
Няма опазване.
Има по-кекави деца, които от нищо и никакъв вирус за други, стигат до пневмонии. Така че си наблюдавайте децата, вие ги познавате най-добре.
Но паниката е лош съветник за много неща Wink

# 19
  • Мнения: X
да де, 45 за първите 3 години
горе-долу същото

# 20
  • Мнения: 3 371
.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 15:44 от Палмира

# 21
  • Мнения: X
да де, 45 за първите 3 години
горе-долу същото
Ще считам тогава, че моят син е преизпълнил плана тази година и занапред няма изобщо да боледува  Laughing Laughing Laughing Laughing .

пс. не е към теб Peace. много, ама мноооооого обичам, когато някой, дето хал хабер си няма за моето дете, да ми говори колко полезно би било за него да е постоянно болен и как тия сополи всъщност, видиш ли, не били никакво болестно състояние, и колко прекрасно е едва ли не, че е все болен.

тези данни не съм ги измислила аз, а са от проучвания на тукашните лекари

когато беше вечно болен в Дания, една приятелка ми сподели, че според нея е нещастен и стресиран, защото е много чувствителен
след време се убедих, че е била права
та явно не са само вирусите

# 22
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Мисля че всичко опира до имунен статус у детето и всички фактори , които му влияят:климат , сезонни времена, влажност на въздуха, генетичен материал и предиспозиция на заболявания. Да, тук децата зимата ходят направо голи. Моята е загащена, облечена и обута. Сега е на 8м и от почти 2м и половина ходи на детска градина. Вярно, само 5 деца си разменят микроорганизми, но / да чукам на дърво    Joy / ,не се е разболявала .След 3 седмици ще пътуваме за БГ и ще видим как ще й се отрази средата там.
Пожелавам същото на всички дечица!  Peace

# 23
  • Мнения: 3 371
.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 15:36 от Палмира

# 24
  • Мнения: X
Палмира, не е необходимо да се подиграваш
както ти споделяш, така и аз споделям
причините може да са хиляди

пожелавам ви да сте здрави

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
 Joel ,
може и да има връзка. Не съм ходила на детска градина, малко съм общувала с други деца, като дете, отгледана предимно в къщи ( докато не тръгнах на предучилищна ), но бях вечно болна. Обстановката в къщи не беше цветуща и не мисля, че съм била много щастлива като дете.

# 26
  • Мнения: 3 371
.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 15:36 от Палмира

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
От седмици е топло. Е, не е 40 градуса, като в България, където хората припадат и умират от жегата.

# 28
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Имам двама племенника и всичките ми познати и приятели в Бг в момента са с малки деца. Някои боледуват повече, други по-малко, а някои въобще. Всички са в София Wink. Явно зависи от детето. Лекарите не изписват антибиотици за вирусите, защото те не се убиват с тях, а само ако вируса е предизвикал бактериална инфекция, което потвърждава това, че някои са с по силна имунна система, а други не.
Колкото до алергиите, моите се задълбочиха, от както не живея в "мръсната София", а съм на чист въздух на морето, така че и това не е определящо Wink.

# 29
  • Мнения: 3 371
От седмици е топло. Е, не е 40 градуса, като в България, където хората припадат и умират от жегата.
kalinka, включвам се за последен път и само заради теб.
ето това , на картата, линкът  долу е моментното състояние и прогнозата за времето за седмица напред  в утрехт. ако за теб 18 градуса и дъжд е топло време, сори, но имаме сериозни разминавания относно определението какво е хубаво време/както и не само по този въпрос, де/.

http://www.weer.nl/nl/home/weer/nederland/actueel_en_verwacht_we … ;cityName=Utrecht

Общи условия

Активация на акаунт