УСУКАНА ОКОЛО СЕБЕ СИ ПЪПНА ВРЪВ

  • 3 943
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
Скъпата, Mi6inkata - може и да греша, може и да не съм разбрала правилно думите на лекаря. Няма да коментирам повече, защото не съм медицинско лице и не мога да говоря от името на друг.  Изглежда, за съжаление има и такива случаи.  Sad

Mi6inkata - мисля, че коментарът на Скъпата беше за мен.

# 16
  • Мнения: 481
Мишинката, темата е твърде тежка и неприятна, за да се заяждаш! За жена и майка, която е преживяла нещо подобно, е под моето достойнство да пиша на такива като тебе, които търсят под вола теле, а не четат по-задълбочено, влагайки малко мисъл.
Думите ми не бяха към теб, а към Ивон, която много добре ме разбра.
Съветът ми към теб е да четеш по-внимателно и си смекчи тона, особено в такава тема!
Аничка, пожелавам ти следващия път всичко да е наред и да си гушнеш живо и здраво бебче. Трябва да се успокоиш и нещата ще си дойдат на място. Никога няма да го забравиш, но ще бъдеш по-силна от другите. След 6 месеца от нормално раждане може да се действа. Успех!  Hug

# 17
  • Мнения: 541
след 2 седмици по принцип можем да започнем да правим опити,но имам малко проблеми,а искам като забременея пак всичко(ако е възможно)да е както трябва.пък и с моя решихме да поизчакаме малко да се оправим финансово че нещо много се овътряхме.а пък аз искам бебче още сега!!!!!
Weary
но наи-разумно е да поизчакаме:(пък и мисля да ходя на психотерапевт,че нещо не съм добре!някои да знае за добри специалисти в русе?
newsm12

# 18
  • Мнения: 939
Мишинката, темата е твърде тежка и неприятна, за да се заяждаш! За жена и майка, която е преживяла нещо подобно, е под моето достойнство да пиша на такива като тебе, които търсят под вола теле, а не четат по-задълбочено, влагайки малко мисъл.
Думите ми не бяха към теб, а към Ивон, която много добре ме разбра.
Съветът ми към теб е да четеш по-внимателно и си смекчи тона, особено в такава тема!
Извинявай, че прочетох коментарът ти написан точно под цитат с моето изказване! Научи се да ползваш цитати правилно, гледам, че достатъчно постове си изписала...

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 23:12 от Mi6inkata

# 19
Здравей,

Специално за тази тема се регистрирах, защото по принцип не обичам да пиша по форуми.Искам просто да ти кажа, че това се случва с 30-40%-/имам предвид неуспешна бременност/ от бременностите и не бива да се отчайваш.Пъпната връв е била надлъжно усукана/ НЕ ОКОЛО ВРАТА, А ОКОЛО ОСТА СИ / и до бебчето не е достигало достатъчно "кислород" и "храна", ако мога така да се изразя и предполагам, че е загинало в теб.Ако в епикризата ти не пише, че има друга причина да загубиш бебето и лекарите не са ти казали да правиш други изследвания, просто го приеми като много лош късмет!При мен се случи абсолютно същото преди 40 дни и аз също бях в края на 6-ти месец. Ще се консултирам с още някой лекар, освен с моята докторка, защото имам две матки, макар че тя е категорична " че това просто се случва". Желая ти късмет и не търси причината - това просто се е случило!Дано да си имаш живо и здраво бебче- същото желая и на себе си!

# 20
  • Мнения: 541
здравей мила,съжалявам че и на теб ти се е случило това,никой не заслужава такова нещо.ако случайно искаш да си поговорим много бих се радвала,защото никой не може да разбере освен ако не го е преживял.мейла ми е lpani@mail.bg ако някога искаш да си поговорим няма да ти откажа.благодаря ти за публикацията и се дръж  spoko

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 14:35 от ани4ka

# 21
  • Мнения: 541
здравей мила,съжалявам че и на теб ти се е случило това,никой не заслужава такова нещо.ако случайно искаш да си поговорим много бих се радвала,защото никой не може да разбере освен ако не го е преживял.мейла ми е lpani@mail.bg ако някога искаш да си поговорим няма да ти откажа.благодаря ти за публикацията и се дръж   spoko

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 14:36 от ани4ka

# 22
  • Мнения: 683
Според него даже и пъпната връв да е около вратлето бебето няма как да се задуши, защото е във водичка т.е. просто няма как да се стегне толкова. По тази логика мисля, че не би трябвало пъпната връв д може да се стегне толкова силно и сама около себе си, че да спре да изпълнява функциите си.
не искам да те плаша, но това не е точно така. Зная доста случай на увиване на пъпна връв около вратлето. Не искам да плаша никого с нищо, но...
Не знам какъв е този лекар, който го е казал, но е пълна глупост, за съжаление.
? на мен ли говориш нещо?

Моето бебче също беше с увита и много стегната около врата пъпна връв, добре че освен в поликлиниката си ходех на наблюдение и при лекар, с който имах уговорка за раждането и добре че поради висок диоптър си бях за планово секцио и не се навих на нормално раждане. Едва извадиха моето Вале, така се беше омотало, при секциото се наложи дори да го връщат, да развият малко пъпната връв, за да могат да го извадят навън. Бях с епидурална упойка и чувах как ребрата ми пращят от натиска, докато го изтикваха навън. Да е жив и здрав д-р Минев, лекарят, който към края на 37-ма седмица засече на ехографа си забавянето на пулса на бебето и ме прати на запис още същия ден ми направиха секциото. Въпреки тези премеждия нямах никакъв проблем с бебо, нито се наложи да стои в кувиоз, нито са му били антибиотици, засука безпроблемно.
За съжаление пъпната връв често е причина за детската смъртност, защото не се вижда на ехографа и ако тоновете не се следят както трябва, става опасно...
След секциото ми казаха, че ако съм почнала да раждам нормално, вероятно щяхме да изгубим бебо...

Общи условия

Активация на акаунт