Има ли мами от Лион- Франция?

  • 7 213
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 907
Охо Роца намина да ме развесели малко.
Открих още две общи неща между нас Роцке : 1. И аз не обичам да карам. Мразя даже. 2. Ако някой трябва да ходи в ъгъла и да се срамува, моля да съм аз. Никога през живота ми не съм правила торта, десерт, крем или каквото и да е друго. Мога да правя баница и да пържа картофи. И риба с бяло вино мога да правя. Друго не мога. Ама всъщност не се срамувам от това  Laughing

Кажи сега кога ще пийнем по една биèр? Може би ще се мобилизирам и ще отида лично до авеню Рап да не си пращам оригиналите по пощата. Ако си намеря някой евтин хотел ще преспа в Париж, че да има време и за приятната част. Но засега не съм още решила, първо ще правя преводите на акта и другия документ, че става по-бързо от плужеците в Париж. Скарлет, ма!

И за кои градове сте решили? ( ако не е тайна )

Хубав уикенд мадами!

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 20:04 от mystic

# 16
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мистик, много ти е сладка малката бандитка  Hug

Аз днес у4аствах(с Тони разбира се) в състезанието с колелета и въпреки 4е тръгнах с 20 минути закъснение, успях да изпреваря 14 от 500-те у4астници  Crazy   Е, те 7 бяха малки деца ама  Wink  Laughing  Беше много приятно из лозята и горите на Медок. По пътя си хапнахме грозде и къпини, а на финала имаше кир  Crazy

Приятен остатък от уикенда  Hug

# 17
  • Мнения: 353
Леле,докато глезя моите мъже този уикенд,колко сте изписалиии...
Клео  Hug,мерси
Oтдавна чаках да пуснеш темата,че да разкажа за ваканцията както обещах на ania.Всъщност има само два главни момента за споделяне-как водих Калоян на профилактичен преглед при една  докторица и как му вадих задграничния паспорт.Е,тези дела,освен че основно ми запълниха ваканцията и ми отровиха нервите,не са толкова фрапиращи като премеждията на misticМистик,шмат и аз като набора Роца съм воайорка и "гостувах " в немската тема...bouquet
Тааа,Докторката-Достолепна матрьона от старата школа с частна практика от времето на демокрацията.Попаднах при нея по препоръката на приятелка,чието дете я посещава вече седма година...При първото посещение говорихме 20 мин за Париж,5 мин за детето и си платих 20 лв,въпреки че госпожа докторицата вече ще ни е личен педиатър...Обяснението е,че първият преглед се заплаща,защото се прави преди детето да си е получило ЕГН-то и касата не рамбурсира(а как е на бг) д-ра.Ха,само че Калоян вече си имаше такова ... И ми даде рецепта за куп витаминчета и хран. добавки-айде пак двайсетачка в аптеката...Слава Богу мога да си  го позволя...Но,не мога да не се замисля за оная част от хората в БГ,които не могат  Sad... Признанието ми,че още кърмя бебето и не бързам да го тъпча с пюрета придизвика многозначително повдигане на веждите...Пратиха ни на ортопед,за задължителен преглед на тазобедрените стави...Е,пък тоя какъв театър ни спретна...И гледахме ококорени от първия ред срещу 25 лв.Монолога не беше много богат.Само едно стана ясно-че българина не иска да инвестира в здравето на децата си...Изиграх ролята на шарана в малката ни пиеска,само защото човекът имаше ехограф...иначе стандартния преглед е с рентгенов апарат...Съответно преразказах малкото водевилче на моята приятелка,а тя ме посъветва да кажа и на докторката...Голяма грешкааааа
Докторката веднага му се обадиииии и пак се оказах на първия ред,гледайки драма...И изведнъж се оказах главната героиня-безотговорна майка,коята вместо да си храни бебето го държи полугладно на кърма и спира развитието му,заради липса на желязо...А тая тежка форма на рахит,ще го направи инвалид-рахитичния му гръден кош ще спре развитието на белия му дроб...и т.н. Shocked
Само за инфо-Калоян няма рахит...
Мария-на малкия му сложиха БЦЖ-мина без проблеми.Но те разбирам...Изживях голям стрес около тази ваксина.И за яслата-и аз не искам да давам дребчо...И ще отлагам,докато мога
оставям ви-ангелчето  се събуди и стана дзвер
искам да пи

# 18
  • Мнения: 1 909
На вниманието на Клео - ето тук има нова карта. Опитах се да заместя направо старата в сайта, но не успях. Embarassed

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 17:25 от chumbi

# 19
  • Мнения: 2 907
И този път съм на точното място в картата. Браво Чумби  Wink

# 20
  • Мнения: 353
Чумби все се каня да те питам как го изговарят фр това красиво име Миряна?Защото Калоян звучи-Калюиан  Grinning
Можеш ли да добавишна картата Did 80 в Париж и  BTR в Алби(до Тулуза)? Те и двете хвърлят по едно око на темичката ни...Дано като ги изтипосаме на картата вземат и да пишат по-редовно...

Аз направих "груба грешка"-купих няколко неща по интернет от Бербуде и пропуснах да маркирам,4е не искам офри от техните партньори.Като резултат пощата ми е пълна с оферти,промоции,редуксиони и т.н...
Ако ви е легнало нещо на сърцето и го искате с -25%,-30%.....свиркайте

Mistic-Ето една лесна рецепта,за да не криеш огнените си коси в ъгъла   Flutter...Взимаш 5 кроасана(забравени в шкафа и поизсъхнали),режеш ги напречно на филийки,дебели около един пръст и ги редиш в тавичка....Смесваш 5 яйца,литър мляко,чаша захар и ванилия.Изливаш сместта върху кроасаните и печеш.Е,в някои рецепти първо се прави карамел на дъното на тавата и сладкиша се пече на водна баня,но и по моя начин е хубав...Такааа ,брой в репертоара торта Wink   

# 21
  • Мнения: 1 909
Ауу, Клео да почака тогава малко със слагането на картата.   doh Имаше и още едно момиче - Оркестра, май от Нант, не знам къде се загуби някъде по арабските страни и дали още се брои от там newsm78  Дали да я сложа и нея

Шомон, чакам да доразкажеш преживелиците си в България, за паспорта например.   Outta JointА тези доктори защо са решили, че Калоян има рахит?!

На времето доста се чудехме Сашо дали да не е Калоян, но решихме, че няма да могат да го произнасят местните - после установихме, че с малко тренировка, успяват. Затова за Мирянка хич не ги мислихме вече. Произнасят го Мириана, с ударение на последната сричка, естествено, някои го бъркат с Мириам, а пък като го чуят от моята уста (с неправилно френско Р) решават, че е Милиана. Не е толкова страшно - като знам какви още по-невъобразими имена има.

# 22
  • Мнения: 353
искам да кажа Вербуде...
Звучи така сякаш си умирам от кеф за тия предложения,а не е така...И мейла и пощата ми са пълни с предложение...Надпреварват се като евреи на пазар...Тъкмо вчера си говорехме с приятелка за методите за зарибяване на големите фирми...Тя се чуди как Ла Родут са научили пощенският й адрес и са й изпратили бебешкия си каталог плюс честитка по случай раждането на дъщеря й...Ами така,както и моя след като се преместих...
И ми писна от въпросните Вербуде-в седмицата имам поне 5 зарибявки...
Помните ли книгата на Зола "Дамско щастие"...Не ми излиза от ума госпожата,която доведе мъжа си до фалит и самоубийство ,точно от шопингмания...Зола е срещал този феномен още преди стотина години...А "Вертеп" е дори още по-добра книга...Наумила съм да отида и разгледам квартала около улица Гут д'ор.Улиците още си носят същите имена като в романа...е,минали са някакви си 120 години...
Отвличам си вниманието просто...Имам среща в префектурата в четвъртък и това се очертава гадно преживяване...
Чумби Hug хаха

# 23
  • Мнения: X
chaumont, не мога да не отбележа колко спокожна и уверена звучиш и как паниката и шашкането от първите 2 месеца е абсолютно забравена. Изключително много ме радва това и с голям кеф те чета.
Rotsa,  с мастиката се работи по-лесно от колкото с марципан Варна. Скоро мисля да опитам и млечния марципан и покритието с маршмелоуз, така че и за тях ще имам мнение. Тия маршмелоуз хич не ги обичам, но след обрботката може и да ставаз зa ядене, знам ли.
Пък аз, мацки, се замислям за собствен бизнес - кетъринг. То е ясно че няма да стане, поне не в близките години и не във Фр., но... идеята узрява все повече в мен. Този уикенд по молба на наш приятел приготвих храна за парти за 20 човека. Направих 10-тина лесни но ефектни блюда предимно във вид на хапки, човека е пожънал небивал успех. Много се гордея със себе си и не можах да не се похваля.

# 24
  • Мнения: 1 909
В картата от горния линк са добавени вече Дид80 и БТР, за Оркестра ще изчакам някой да се обади.

Мишенце, страшна си! Дай някоя безплатна идея за хапки - ако ми беше маалко по-наблизо, щях да си поръчвам при теб. Идеята ти е супер обаче - защо да не я осъществиш по-скоро? Предполагам, че си видяла тортата за рождения ден на Тандури - такъв род украси ли правиш? Outta Joint

# 25
  • Мнения: X
chumbi , да, такъв тип украса. Набавям си малко по малко по-професионални инструменти за тортоправене и украса, надявам се да стана наистина добра в това.Трябва практика oбаче, а в къщи сладки неща почти не се ядат и ми е съвестно да правя и да изхвърлям. Още сме боли сърцето за еднo парфе с кисело мляко и ягоди. Хапнахме по парче и другото в коша.
Обаче стихията ми са солените неща. Десертите не толкова. Ще се усъвършенствам разбира се, ако се захвана сериозно с това. Но...засега това е в сферата на фантазиите.
За рецепти и идеи - ОК, ама на лични. smile3503

# 26
  • Мнения: 2 907
Хохо, Шомон ти направо ме сбърка от смях  Laughing Ей го на, жал ви стана за моето кулинарно невежество и решихте да ми кажете една, я две рецепти, но да бързам да ви успокоя момичета - аз не изпитвам нуждата да мога това изкуство и предпочитам да го консумирам вече приготвено. И добре че имам мъж, който не очаква от мен да му готвя, че иначе нямаше да има мърдане. Нашите вечери са често Ст. Емилион + фромаж, лесна работа. Само дето фромажите са мазни.

И аз страдам от досадните реклами всеки ден, вече най-брутално им крещя по телефона, за да спрат, а те са нахални, отговарят ти, не разбират от дума.
Нали ви бях разправяла как ме метнаха за един подарък, видеокамера, дрън дрън. Това с подаръците си е направо измама. Да не се връзвате на такива "покани". Всичко е направено само и само да поръча човек.

# 27
  • Мнения: 1 194
Здравейте и от мен! Много сте изписали, докато аз се опитвах да си проправя път към домашния компютър...
мистик, и аз влизам в двете графи дето си ви наредила теб и ротса: 1. не обичам да карам, направо ми е отврат...(пак започнах по малко...) и 2. никога през живота си не съм правила сладки неща, струва ми се нещо недостижимо, но и в същото време не виждам сила която  в момента да ме накара да се захвана И с това...
Та в този ред на мисли, Мишенце, направо ми скри шапката ShockedБравос  bouquetКейтъринг не знам какво е, ама май си е нашенското "третьор"?
Шомон, гледам и аз , че си във форма... GrinningКажи защо ви принудиха вас за БЦЖ-то? Няма да ни се размине на нас (то нашата "ясла " е веднъж седмично по три часа Joy, иначе си е с баба си), ама като гледам горкия колко е зле тези дни след ваксината за шарките, направо ми настръхва косата? Аз четох по диагонал, не разбрах, Калиюан някакви здравни проблеми ли имаше та ви се е наложило да отидете в БГ на лекар? Не ми казвай, че доброволно сте решили да се подложите на това изпитание? Grinning

# 28
  • Мнения: 545
На вниманието на Клео - ето тук има нова карта. Опитах се да заместя направо старата в сайта, но не успях. Embarassed


ОК, мерси, чумби! (пак изгубих главното "ч" Confused ) Но не мога да сложа новата карта в първата тема, тъй като не става за редакция вече. Ще чака за новата тема...

Ваксинално време е настанало явно...
По реда на болничните и други проблеми, чували ли сте нещо за "ПОТОМАНИЯ"??
Навик, водещ до мания да се пие много вода..
На визитата за 2 години, лекарят малко ме стресна, но след разговори в яслата се оказа, че си пие нормално детето..
Аман.

А за това как откриват адресите на новите майки - "неведоми са пътищата на маркетинга" - готови листи от кметството, родилното, при гинеколога...начини много. Достатъчно е да им пратиш мейл, че не искаш повече нищо да чуваш за тях и ще спрат.


Някой има ли намерение да кара Коледа в БГ???
Или само аз се точа отдалече за кървавица със зеле?
  Joy


Хайде до пис!
Клео.

# 29
  • Мнения: 2 907
Потомания викаш Клео. Ние имаме сериозен проблем обратен на потоманията. На година и половина сме, а вода не иска да пие, плюе. Не иска и сок. И чай. Единствената течност, която приема е 500мл адаптирано мляко на ден. Мъчих се да меся вода с малко мляко, да я залъжа по цвят, но го блъска. А не е хубаво изобщо без вода.

Сега ще ви кажа как става с адресите. Примерно веднъж сте си поръчали нещо от Рьодут. Рьодут получава по еди колко си евро на адрес от 3 сюис например. Адресите се продават и "новите" каталози си купуват буквално разрешението да пишат. Което по закон пак не е легално, но адресите биват продадени. Това го гледах по телевизията в предаване за консоматьор и за различните пиеж, за които трябва да внимаваме.

За Коледа и НГ нямам никакви идеи, а вече мисля за евентуални планове, тъй като мисля да каня моята най-добра приятелка ( с мъжа и ) на гости за една седмица във Франция и не може да останем вкъщи като пенсионери, трябва да организирам нещо хубаво.

Мишенце, идеята за кейтъринг е супер. Защото има пазар за реализация. На хората не им се занимава, предпочитат да поръчат на третьор и да бъдат изненадани. Имам познати, които дори за рожденни дни поръчват всичко от-до на третьор. Има хляб в този бизнес.

Общи условия

Активация на акаунт