Моля, помогнете - да дам ли тези хомеопатични на бебето си?

  • 2 808
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 113
Sol. пред името на лекарството би трябвало да означава вазтвор (капки).

Взех на малката капки (понеже няма как да я накарам да ги смуче) от аптеката на Чаталджа и на шишенцето пише Sol. Bell 30C.

Лекарството следва да е Stram на разтвор.

# 16
  • Мнения: 4 414
- Разбрах  Grinning , аз пък харесвам "Душата на Лекарствата" от Шанкаран, или "Хомеопатична Психология" на Бейли, или "Болеста като път" на д-р Рюдигер Далки и Торвалд Детлефсен, но са малко тежки за четене от начинаещи.  Peace
даааааа, и аз си мисля да си взема Духът на хомеопатията и Душата на лекарствата на Шанкаран, но се опасявам, че ми малко рано newsm78...може да се пробвам, пък да видим Wink

Светле, защо да не става за начинаещи Науката... аз за начинаеща се имам?

# 17
  • Мнения: 1 655
... аз за начинаеща се имам?
Да бе, да  Laughing Не ме разсмивай  Wink Колкото до книгата, може и да греша, но според мен не става за човек чул преди 1 седмица за хомеопатия да се втурва да чете от тази книга (никого не визирам), като за начало си трябва нещо по-лекичко.

# 18
Това sol.stram. 200 С, ме смущава тъй като има хомеопатично л-во Stram но за sol.stram. не съм чувал.

 За коя Аптека става въпрос? и преди това вземано ли е друго хомеопатично л-во.
 

Хомеопатичната на Чаталджа 13. Не е вземано друго хомеопатично преди това. Само вит. С -  2 дни по половин ампула, но го спрях  и само хомеопатичното давам.
Stram - татул ли е?
Svetla1,   не каза на теб кое ти се струва обезпокоително? Продължителността на даването ли?

# 19
  • Мнения: 4 414
Да бе, да  Laughing Не ме разсмивай  Wink Колкото до книгата, може и да греша, но според мен не става за човек чул преди 1 седмица за хомеопатия да се втурва да чете от тази книга (никого не визирам), като за начало си трябва нещо по-лекичко.
мммда, може и да си права...аз си падам по физика, а и отдавна се интересувам от кирлиановата фотография като метод за диагностика, та може би затова ми допадна толкова Wink

# 20
  • Мнения: 1 655
Притеснява ме, че такава потенция се дава толкова дълго време, при това без обратна връзка с хомеопата. Един читав хомеопат би дал еднократно това лекарство и да изиска да му се обадите на следващия ден, да разбере как действа лекарството. Тогава ако прецени, ще повтори дозата или ще смени лекарството. Ако детето е започнало да се оправя, не е необходимо да се дават други дози.
Ами ако детето не е за това лекарство, а вие го давате 20 дена... то ще започне да го доказва.
Александър, защо не обърна внимание на предписанието? На теб читаво ли ти се струва?

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Sol. пред името на лекарството би трябвало да означава вазтвор (капки).

Взех на малката капки (понеже няма как да я накарам да ги смуче) от аптеката на Чаталджа и на шишенцето пише Sol. Bell 30C.

 - да, така е, значи от скоро пишат sol. аз имам десетки течни хо л-ва от там, но сега пак проверих - на никое не пише sol. пред наименованието на л-вото.
Svetla1
Цитат
Александър, защо не обърна внимание на предписанието? На теб читаво ли ти се струва?

 Права си, обърнах, но първо исках да изясниме това sol -  наистина ли е означение за solubilis разтвор и защо го пишат съкратено.
Цитат

 Притеснява ме, че такава потенция се дава толкова дълго време, при това без обратна връзка с хомеопата... Ами ако детето не е за това лекарство, а вие го давате 20 дена... то ще започне да го доказва.

 - Страшното е, че дори и детето да е за това хомеопатично л-во, пак ще започне да го доказва вземайки го всекидневно по 2 пъти на ден в продължение на 20 дни, особено пък, че потенция 200 е една от най-бързо доказващата се потенция!!!

  - Страшното е и че Страмониум има жестоки Ментални Симптоми!

 Ей за такива, неуки "класически" хомеопати, които раздават наляво и надясно с многобройни повторения и високи потенции хомеопатични л-ва, преди броени дни великият Джереми Шер каза на майтап, че първо трябва да ги стреляш, а после да им задаваш въпроси.  Mr. Green

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 11:44 от Aleksander

# 22
Сори за въпроса, но какво означава "да започне да го доказва"?
И за какви ментални симптоми става дума?

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Сори за въпроса, но какво означава "да започне да го доказва"?
И за какви ментални симптоми става дума?

 - Хомеопатичните лекарства се доказват от хора. (за разлика от алопатичните л-ва, които се тестват върху мишки, плъхове, кучета...)

 Това става с група доброволци, които са чувствителни към хомеопатичните л-ва, нечувствителните отпадат, и тази група всеки ден вземат:
по 2 пъти! от някое ново хомеопатично л-во, като всеки ден опитни хомеопати правят интервю със всеки от тях и записват всички новопоявили се Симптоми, вкл. и Ментални = Психо/Емоционални, Страхове, Сънища, Делюзии, Физически симптоми, модалности и т.п.
 Това трае от един до три месеца.
 През това време хората са хранени с природосъобразна храна, живеят в къщи сред природата, където няма замърсявания, шум и т.под. и са под непрекъснато наблюдение на опитни хомеопати!

 Всички снети Симптоми и Ментални характеристики най-щателно се анализира, отсяват и степенуват в 4-степенна скала по сила и повторяемост. Издават се в Хомеопатичните списания по света и едва след години клинични проверки, влизат като допълнение в главния Хомеопатичен Справочник - Реперториума.

 Страмониум например има едни от най-Ужасните страхове в сравнение с другите хомеопатични л-ва, и ако пациента страда от такива страхове, Еднократния прием! - месечно, на хомеопатичното л-во ще ги излекува!

# 24
  • Мнения: 201
Първата книга, която прочетох за хомеопатията е на Витулкас - "Хомеопатия медицина на новото хилядолетие" и според мен става за начинаещи. Препоръчвам ти и "Първа помощ с хомеопатия за всички" на д-р Гълъбов, Aleksander ти е дал линка за нея, ел. вариант. На мен и двете ми харсват и тъкмо се чудя коя да е следващата, която ще прочета  Rolling Eyes

# 25
Т.е. няма да я излекува, а може да й навреди, така ли?

# 26
  • Мнения: 4 414
Т.е. няма да я излекува, а може да й навреди, така ли?
айде и аз да се пробвам да обясня за доказването...накратко, да - може да и навреди! значи, лекарството се дава в съответствие с някаква цялостна картина на състоянието на пациента. но картината на самото лекарство винаги е много по-широка от тази на пациента. когато го вземеш веднъж, то задейства жизнената сила и човек се подобрява. но ако го повториш или го вземеш без да е съобразено с картината в момента, ще започнеш да проявяваш симптоми, присъщи на лекарството, които досега си нямала. това се нарича доказване. симптомите обикновено отшумяват, когато се спре лекарството. /ако не греша, Ханеман е пробвал хинина по този начин. бил е здрав и вземал малки дози хинин. появили му се симптоми на малария - треска и т.н., които изчезнали, след спирането на приема/ затова е важно да не се повтаря лекарството, докато не му се е изчерпало действието. а кога се е изчерпало може да прецени лекуващият ви хомеопат. мен също ме учудва 200 С с толкова много повторения и за толкова дълъг период. когато сме вземали такава потенция, винаги съм се обаждала на хомеопата да и кажа развитието на нещата, преди да повторим дозата.

# 27
М-да, какво да правя сега?  Cry Не мога да се мятам от една крайност на друга. Да спра лекарството? Да търся друг хомеопат? Или обикновен педиатър? Имам чувството, че кашлицата се влошава и започва да хрипти.
Какво ще ме посъветвате?
И за мен този период е доста дълъг - 15 дни с лекарство, 15 - без, и чак да тогава да се видим пак.
А сигурно без никави лекарства щеше да й е минало досега, но кой знае.

# 28
  • Мнения: 4 414
защо не се обадиш на хомеопата и не споделиш, какво е състоянието на детето?!...ако почва да хрипти, т.е. да слиза надолу инфекцията, не е добре. но може да не слиза и това да си е лечебна криза.... ако имаш доверие на педиатъра ви като специалист, заведи детето да му преслуша гърдичките. това бих направила аз - обаждам се на хомеопата и някой да преслуша детето... дано се справите без проблеми  bouquet

ето един сайт с полезна информация за хомеопатията:
http://homeopathia.hit.bg/

# 29
  • Мнения: 1 655
Съжалявам, че ще съм така категорична, но зарежи тоя хомеопат. Ако на мен ми изпише подобно нещо и ми каже да му се обадя след един месец, хич и няма да го потърся повече. Заведи детето на педиатър, закърпете положението, пък после ако още имаш сили, отиди при по-добър хомеопат. Бих ти препоръчала, ако си от София.

Общи условия

Активация на акаунт