Нови детски площадки и стари проблеми - ПЛОВДИВ

  • 3 929
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 152
Аз не можах да се включа по рано но да  си кажа снощи в парка където играят децата  един с куче та си се изходи на тревата където всички деца играят  нямам нищо против животните но не можели да има забрана там където има деца кучета да не се допущат .
И аз съм от Кючук Париж за да ида с децата на тепето е невъзможно целия прелез е унищожен а и сложели разни прегради и двойна количка въобще не може да мине .С една дума щом имаш близнаци няма да  ходиш там .

# 16
здравейте момичета моля всички които са се сблъскали с този проблем да пишат тук: http://www.plovdiv.bg/index.php?option=com_wrapper&Itemid=195

# 17
  • Мнения: 2 478
Здравейте!Погледнах темата и незнам какво е станало след предаването но когато има желание средства намират и става!
Скоро една моя идея за парк с люлки пред нашия вход я задействахме събрахме се всички майки и направихме молба отдолу ще се подпишем и в нашия район както сме много току виж станало!Намерихме връзки в общината(май без връзки вече не става) и ни казаха да чакаме да подадем молбата след изборите понеже сега ще ни се откаже!Просто сега единия кмет на района е срещу другия на Града и не става да отпускали средства!За в Тракия говоря!Така е сега чакаме да минат избори и ще имаме площадка догодина!
 А наоколо наистина няма!
Исках да кажа че все опира до някой и до нещо аман вече! ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 671
Eли 83, никакво чакане Naughty
Подавайте молбата още утре или възможно най-скоро.
Никой общински служител няма право да откаже приемането на молба, независимо дали предстоят, текат или току що са минали избори. И да не забравите да си вземете входящ номер.

Шансът площадката да се задейства преди изборите е по-голям!

# 19
  • Мнения: 2 478
Абе и аз това си мислех и говоря,като предстоят избори какво пречи да я одобрят,даже по скоро би станало така отколкото да откажат,но майката която ще я печата и която намери връзките, така каза, да сме чакали да минат изборите!Мен ме е яд,защото идеята е моя,текста всичко, и сега да чакам,мразя да стават бавно нещата, но ще чакам!Поне има обещание, че ще стане та да видим!Ако не стане ще хващам мъжа да копае и да прави пейки и люлки,то няма къде да седнеш с детето да поиграе! Laughing
 А между другото скорошния случай на убийство във 107 блок, ако се сещате,сега щели да правят отпред площадка моля ти се, че нямало къде да играят децата,значи убийство -площадка,убийство -площадка!Не зависи от избори! newsm78

# 20
  • Мнения: 455
Аз живея на ул.Кукуш-до Събота пазара.Нашият блок има 5 входа и във всеки вход има по няколко деца.Може би всички деца наброяват окло 30-40.В съседните блокове и къщи също има деца.От една майка разбрах,че общината решила да направи междублоковото пространство на детска площадка.Дори миналата година една майка от блока събирала пописи на живеещите.Чудя се защо вече не я строят тази площадка,какво можем да направим ние майките.Ако трябва пак ще съберем подписка.Още повече по план това място било предвидено за детска площадка.Мисля,че трябва сами да се заемем,но незнам къде трябва да се отиде и какво да се направи.Ако някой знаекакво трябва да се направи нека ни каже.Благодаря!

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 21:27 от simona06

# 21
  • Мнения: 1 671
Симона, можете да пуснете колективна молба и да представите подписката в общината по район - за Събота пазара е новото кметство на район "Южен", намира се близо до бившата дискотека "Марс".

# 22
  • Мнения: 455
Значи трябва да събера подписи,но от всички живеещи или само от тези,които имат деца.Или може би списък с ЕГН на живущите деца и така да им подскажем,че в близост живеят много деца?

Последна редакция: вт, 28 авг 2007, 21:27 от simona06

# 23
  • Мнения: 1 671
Колкото повече подписи, толкова по-добре. Независимо деца или възрастни. Без егенета, щото е лична информация, само име и адрес. Още по-добре би било, ако някои от живеещите в блока декларират, че са съгласни да положат безвъзмезден труд за площадката, а общината само да ви осигури необходимите консумативи.

# 24
  • Мнения: 455
  bouquetБлагодаря,Моли Уизли !
Ще се радвам,ако успея и аз да направя нещо добро за повечко дечица. Hug

# 25
  • Мнения: 1
Здравйте казвам се Лили скоро очаквам моето първо бебе.Живея в Кючука искам да помоля майките от нашия квартал да ми препоръчат добър педиатър.Аз вобште си нямам представа кои да избера.

# 26
  • Мнения: 168
Всички нови люлки, които сложиха по детските площадки са ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА.Не знам вече колко пъти ставам свидетел на деца с избити зъби и със счупени глави. #Cussing out

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Здравейте!
Извинете ме, че се намесвам малко извън темата за Пловдив, но лили_гм26 ме е питала за нещо, а пощенската й кутия е пълна. Писала е в малко теми и само тази не е приключена.

Ще напиша тук отговора си, защото се надявам да й помогна:

Здравей!
Не знам дали точно на мен си искала да пишеш и от кога е съобщението ми за кърменето, което си чела. Аз кърмих до 1 г. 9 м., но вече не кърмя. Както и да е, най-важното е да си почиваш достатъчно и да не се стресираш с мисли ще ми стигне ли кърмата или не. Храните, които на мен ми помагаха за увеличаване на храната, бяха главно ядки (бадеми, лешници, орехи) и много течности (3 литра на ден). Спомням си, че пиех и лактогонен чай (български, от аптеката). Имай предвид, че фъстъците, орехите са алергени и ако смяташ да ги ползваш в големи количества, започни с малко и гледай дали ще има реакция у детето - обриви, например. Бадемите и лешниците са по-щадящи. Овесени ядки, житни и пр. също помагат. Нощното кърмене (особено ок. 3-4 часа сутринта) увеличава дневната кърма. Ако бебето не се буди, може да се изцеждаш.
Желая ти достатъчно сън и спокойствие! Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт