Рицарки на бялото кантарче 25.06-1.07.

  • 17 968
  • 565
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 5 193
   Тонич , кажи има ли разлика в калорийната стойност на пресни и стари картофи. Логично е да има , ама в мойте таблички , нищо конкретно. Sad

Айче - пресните са по-малко - щото имат повече вода.  Heart Eyes

Да-пресните са по-малко въглехидратни и по-малко калорични
Пресни картофи-100гр/75кал/0мазнини/1,5 гр белтък/17гр въглехидрат
Стари картофи-100гр/136кал/0мазнини/4гр белтък/32гр въглехидрат
 Heart Eyes


П.П Намерих и за Сладки пресни картофи-100гр/84кал/0мазнини/1гр белтък/20гр въглехидрат

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 20:03 от tonimirka

# 496
  • Мнения: 2 487
   Благодарско , Тонич Heart Eyes

   Аз днес си хапнах варени картофки  Animal Pig Много пресни  Twisted Evil
   Вчера вадих чували картофи , заслужих си наградата  Mr. Green

  Тони , те тия сладките са някакъв друг модел според мен. В наше село такива няма  Laughing

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 20:12 от Айя

# 497
  • Мнения: 5 873
Ванче ти с какво се занимаваш ... в смисъл нещо свързано с готвене ли е ?
Ако си готвиш просто за домашните , честно не им завиждам - ще станат 100 кила .  Confused


хаха,nepukistka , караш ме да се смея...

В къщи всички са такива капризи Close...особено децата...никаква опасност няма да станат 100 кила(виж,за мен това не се отнася... Twisted Evil).

Знаеш ли,че мъжО го угоявам вече 12 години,ама нъц-стои си 70 кила.... Laughing

а пък ако ти кажа какво работя, хаха,ще паднеш ... Blush

Готвенето ми е просто хоби. Grinning

Хъфчо,що така ?Заминавай на доктор! NaughtyПритесняваш ме вече? Sad

ЦАлЮвки на всички.  bouquet

# 498
  • Мнения: 5 873
Яяяя да  се проверя аз.....гледам само по балконя стоите... Crossing Arms

кафе,горчиво
варено яйце+домат
шопска салата-домат,краставица,малка главичка лук,50 гр сирене,лъжица олио
4 кайсии
кафе
шопска салата+варено яйце
водаааа,много
чаша-две  пепси лайт Blush

питка-нъц bowuu  вЕрвайте ми....

# 499
  • Пловдив
  • Мнения: 14 107
вЕрваме ти  Mr. Green

# 500
  • Мнения: 2 487

    Ванче , що не пробваш да зи замениш сиренето с извара. Много по-малко калории. В сиренето са 300 , а в изварата 75 - 80. Освен това заедно със суроватката са най-пълноценните млечни продукти. ВЕрвай ми  Mr. Green Като си я посолиш върви и към салатите.

   Лошото е , че сега в жегите по-малко зареждат и аз малко трудно си намирам. Но си купувам  повечко и си я замразявам  Twisted Evil

# 501
  • Мнения: 5 873

   Лошото е , че сега в жегите по-малко зареждат и аз малко трудно си намирам. Но си купувам  повечко и си я замразявам  Twisted Evil

Точно това щях да ти пиша..на нашия магазин няма... Close
Намеря ли обаче ,ще си купя повече и ще си замразя.

# 502
  • Мнения: 2 956
Аз днес си купих от нашия магазин няколко 200-грамови пакетчета обезмаслена извара- вакуумирана...много им се израдвах...щото и като я замарзя пак има фира ( за боклука) и не мога да я изям  ooooh!
Да се попроверя,че имам задачки малко...
2 варени яйца, филе от херинга на скара (отвратително) , 4 хапвания краставица и толкова домат, пилешко месо, равняващо се на 2 малки бутчета цели  Mr. Green вода- доволно. И аз доволна  Laughing
Малее- забравила съм  ooooh! имаше и 1 кофичка кисело мляко и 70-80 гр свинско месо на скара...  Laughing

Хъфи  Confused айде да се оправяш  Hug някакви медове и лимони няма ли да помогнат малко  newsm78
Непукистка знам ги тия аз  Mr. Green имах предвид другите глезотии баш  Crazy

Яяяя па тия пресни картофки ще дойдат много диетични бря  Crazy

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 22:08 от Дика

# 503
  • Варна
  • Мнения: 5 193

    Ванче , що не пробваш да зи замениш сиренето с извара. Много по-малко калории. В сиренето са 300 , а в изварата 75 - 80. :
На Ванчето и трябват калории, ако яде извара съвсем ще и се намали сметката.
Иначе подкрепям,че изварата си е чист протеин и има полза от нея, но ако Ванчето се навие да я яде по-добре да я обърква със сметана или зехтин и разни други добавчици
ИЗварата можеш да я предпочетеш пред сиренето Ванче, само ако е безсолна-но моя опит сочи,че продават както солена, така и безсолна извара и няма гаранция каква ще ти продадат

# 504
  • Мнения: 2 487
   Ама аз нямам в пред вид да си намаля калориите като цяло. Просто ще може да си ги набавя от нещо друго. Ще си хапва повечко  Laughing

   Аз си купувам два вида извара. Такава има. И двата са безсолни.

# 505
  • София
  • Мнения: 1 642
Да взема и аз да се поверя, че отдавна не съм го правила, но сега с тая тежка граница дет съм я достигнала, ще трябва да се стягам, че пак да не му изпусна края:

закуска: 1 кафе + 1 и 1/2 яйце с 1 ч.л. майонеза
Обед: 1 голям домат напълнен със сирене (почти 100 гр.)+ 1 ч.л. майонеза+1 с.л. биволско кис. мляко+ 400 мл бира
Следобедна закуска, към 17.30 ч: купа и малко супа
Вечеря: май няма да има, много ми е тежко.
Вода: към 2,5 л, но още пия

Това е, май не е много, но като за последно време направо си е нещо!

Айче те лозовите листа са 5 на цялата супа, идват по-скоро като подправка, не като основен продукт, а и са нарязани на съвсем ситно. Още повече тези дни си ядохме лозови сърми и от тях нищо ми нямаше. Според мен е от воденичките. Оф незнам вече!

За изварата да кажа, че ми се е случвало да си купя уж безсолна извара и накрая излиза въз солена като я отвориш, пък аз си я бъркам с мед, защото я обичам сладка и като ми се случи така направо побеснявам  #Cussing out #2gunfire

# 506
  • Мнения: 5 873
Да ви кажа какво тледах по ТВ-то.

Имаше предаване за фитнес маниаци и там един батко каза,че не бива да се изключват напълно въглехидратите защото именно те дават енергия.А протеинът храни мускулите,но енергия не дава. Confused

Затова се чувствам толкова отпаднала последните дни.... Rolling Eyes
Поне гладна не съм.... Laughing

# 507
  • Мнения: 1 369
Добра вечер  Hug
Много хубава идея за изварата.   bouquet Нея все я забравям  ooooh! Да взема да направя един изварено-яйчен ден ли  Thinking
Ида да са отчитам, че много през къра го давам, а сега ще се сТрамувам от себе си и повече няма да правя така  Crazy
Закуска: 200 гр. мляко+100 гр. сметана+2ч.л.мед
Обяд: 8 см. кълцана наденица сушена+200 гр. мляко+ 3 рогчета със сир'ни  newsm43 (като ги смятам по опаковката са около 60-70 гр общо Confused)
Вечеря: печен свински джолан (около100-150 гр)+2 кис. краставички+250мл. хмелен нектар  Laughing.
Вода много.
Смятах са по оня калкулатор - докарвам към 1200 калории, ма въглените ми ш'са много  ooooh!, та не смея съотношения да смятам  Crossing Arms
Ама с тия пресни картофи дет ги подмятате тука... добре, че не съм си на село  Mr. Green
Отивам да спя, че петкратното ми спане днес не ми стига  ooooh!

Лека и спокойна нощ момичета  newsm46

# 508
  • Мнения: 5 873

Отивам да спя, че петкратното ми спане днес не ми стига  ooooh!


 hahaha

лека и спокойна нощ  и от мен. Hug

# 509
  • София
  • Мнения: 1 642
Лека нощ и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт