поставяне на навес на балкон

  • 25 298
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всъщност по същия начин можете да закрепите и две платна поликарбонатни плоскости....но ще стане като поктив на къщичка

# 16
  • Мнения: 87
момичета, благодаря за написаното, специално благодаря и за съветите как сами да го направим(danita). извиках една фирма на оглед, която ми даде клубарка на лс - благодаря и на нея (pipinka).
ще видим за какви пари ще става въпрос и ще решим.
много ни се иска да го направят специалисти, но ако цената е непосилна ще се опитаме сами. и сериозно ще погледнем на въпроса за безопасността - не искаме да ни падне на главите всеки случай

# 17
  • Мнения: 87

дано да съм помогнала




ще разпечатам това за мъжа си, ако решим да го правим сами. проблемът е, че външната стена е малко крива, като дъга и ако опрем листа в средата, от двете страни ще има към 7-10 см. дупка, ако разбираш какво ти казвам, т.е. трябва да се отреже плоскостта под формата на стената, а това незнам с какъв инструмент и как ще стане...

# 18
поликарбоната се реже със т.нар."зеге".не знам как се казва технически.може да се реже и с обикновено макетно ножче,особено ако 6 или 8 мм.,но е по-трудно. Ако го правите сами, което не ти препоръчвам, режете листа по формата на стената.не е задължително конструкцията да следва стената.важно е да има закрепяне през около 50 см. за стената. за да сте по-сигурни може да пуснете от двете страни от същия винкел вертикално и да го заварите за парапета на балкона. така ще имате захващане отзад за стената и отпред- за парапета. така ще вероятността да го вдигне вятър е нищожна, да не кажа нулева.

# 19
  • Мнения: 87
поликарбоната се реже със т.нар."зеге".не знам как се казва технически.може да се реже и с обикновено макетно ножче,особено ако 6 или 8 мм.,но е по-трудно. Ако го правите сами, което не ти препоръчвам, режете листа по формата на стената.не е задължително конструкцията да следва стената.важно е да има закрепяне през около 50 см. за стената. за да сте по-сигурни може да пуснете от двете страни от същия винкел вертикално и да го заварите за парапета на балкона. така ще имате захващане отзад за стената и отпред- за парапета. така ще вероятността да го вдигне вятър е нищожна, да не кажа нулева.

аз също мисля, че трябва да е бая ураган, за да изтръгне така закрепена конструкция. благодаря ти още веднъж. колкото да го правим сами - това е наистина последен вариант.

# 20
  • Мнения: 47
Аз след много проучвания се спрях на фирма " ВАЛДА "  / честно казано ми ги препоръча даже техен конкурент  Laughing / - перфектно се справиха , в много кратки срокове и много коректно !

Също така си спомням - за тераса около 5 м. / 1.30 м. излезе към 1500 - 1700 лв.
Питай ако нещо друго те интересува  Hug

Може ли координати на тази фирма?

# 21
  • гр. софия
  • Мнения: 190
запис в темата.

Общи условия

Активация на акаунт