!!! БАКТЕРИАЛНО ЗАРАЗЕНО АДАПТИРАНО МЛЯКО !!!

  • 11 561
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Аз се обадих на фирмата вносител и чакам отговор.
Ще информирам веднага за отговора им .

Някакво инфо има ли? Аз се надявам тази партида да не е била внесена изобщо в България.

# 16
  • София
  • Мнения: 372
Все още нямам отговор от тях,а за съжаление аз имам точно такава кутия и мислех след месец да я ползвам за приготвяне на пюрета  Sad

# 17
  • Мнения: 221
Аз също имам от това мляко и тази партида,дори дохранвах с него  до момента в който прочетох това.Дано няма последици .Благодаря ви за превода! HugОчакваме отговора на фирмата вносител и ако няма такъв до 2-3 дни смятам да повдигна въпроса чрез медиите,за да  се даде гласност и да не си купува никой от млякото.Вчера като отидох да купя друго мляко,една мама тъкмо смяташе да купува Милумил 1 на бебчето си  и чу като говорех с продавачката по проблема .Надявам се да са прибрали кутиите от тази партида и да не ги  продават.
.

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 18:12 от larsen

# 18
  • Мнения: 3 405
В кой магазин става това?

# 19
  • София
  • Мнения: 372
Аз купих преди 3 месеца тази кутия от Била.
Днес следобед се е обаждала жената от фирмата ,но не е предала нищо на съпруга ми,а е оставила телефон,който обаче не беше включен когато се прибрахме от разходка.Утре ще й се обадя още сутринта и ще пиша веднага след това. Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 372
Становището на фирмата е следното:
По европейските стандарти в 100 гр сух продукт се съдържат 4 бактерии.В тази партида са открити 6-7 бактерии,които не са опасни за бебетата,но за да няма проблем на европейския пазар,фирмата е решила да изтегли от мрежата продукта с тази дата.Не знаят защо не са ги уведомили за нашия пазар,но така или иначе вече нямало в търговската мрежа Милумил1 с тази дата на годност. Shocked
На мен ще ми заменят кутията ,понеже не е отваряна.Имах проблем с лактацията и за всеки случай я купих .Сега мислех да правя пюрета с това мляко и благодарение на вас  Hug  ще предпазя бебето си от евентуално заразяване.Той прекара варицела и имунната ми система е отслабнала,вероятно е и по-подтатлив на инфекции. 
Това е .Жалко ,че излизаме като страна в която могат да се пласират продукти НЕ годни за европейските бебета!! #Cussing out И това не проблем от вносителите,а от фирмата производител.
Извинете дългият ми пост  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 784
Много страшно звучи, дано никой детенце не се зарази Praynig
Дано. Страшничко си е, каквото и да казват успокояващо.

# 22
  • Мнения: 3 405
Жалко ,че излизаме като страна в която могат да се пласират продукти НЕ годни за европейските бебета!! #Cussing out И това не проблем от вносителите,а от фирмата производител.

Това и аз си помислих, че си пласират у нас негодната продукция.
Днес попитах в един бебешки магазин, от където купувам мляко и каша (До Чаталджа, Варна) дали знаят за заразеното мляко и продавачките се учудиха, не бяха чули нищо подобно. ХЕИ не предупрждават ли, защо нямат информация? Момичетата от магазинчето предположиха, че е поредния слух, пуснат от конкурентна фирма, понеже не са предупредени от никого за такава партида.

# 23
  • София
  • Мнения: 372
От фиртмата вноситерл ми казаха,че от мен научавали за това и ,че не са ги уведомили производителите и за това те не са уведомили търговците

# 24
  • София
  • Мнения: 5 758
От фиртмата вноситерл ми казаха,че от мен научавали за това и ,че не са ги уведомили производителите и за това те не са уведомили търговците

 Shocked Това ли беше отговорът им?? Няма ли да потърсят информация от "извора"??? Или си измиват ръцете с това, че не се осведомени...

# 25
  • София
  • Мнения: 372
е свързали са се ,но след като им се обадих.Ако не се бях обадила..??>??

И това което съм написала по горе е отговора им след като са се свързали с производителите.

# 26
  • Мнения: 3 405
И сега ще изтеглят ли партидата? Ако знаеш нещо, пиши. Дано да я изтеглят!
Става въпрос за цялата страна и ме съмнява, че навсякъде ще реагират, ако реагират.

# 27
Вносителите наистина не трябва да си измиват ръцете с производителите, макар че и производителите не трябва да си правят оглушки. (Иначе на сайта на Милупа информацията за изтеглената стока е от 11.06.2007.) Не е честно в България да се внасят стоки, които в чужбина (Европа) няма да се консумират.

# 28
  • София
  • Мнения: 372
Реално тази стока е внесена доста отдавна и да речем вече е изконсумирана.Факт,че Милупа обявява това чак след като млякото е пуснат и продавано в търговската мрежа,а вносителите ми казаха,че такова мляко на пазара вече НЯМА-демек бебетата са го изпили.Даже малко се учудиха,че го имам.

# 29
  • Станимака
  • Мнения: 123
  Изпили са го разбира се! Погледнах една кутия, която съм запазила, за да си слагам разни джунджурии и тя е със същия срок на годност. Не съм забелязала да има нещо на бебка, но наистина се зачудих дали да сменя вида мляко. Ако това е вид анти-реклама - целта е постигната.

Общи условия

Активация на акаунт