Имам съмнения,че потупват децата в яслата

  • 2 508
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
Синът ми е на 4г.самият той ми е казвал,че е виждал как потупват по-малките(госпожите им посягат),когато го попитах защо,той каза,че неслушали.Това е крайно неприятно Confused

# 16
  • Мнения: 4 111
Даже и да са го тупнали пак не е проблем,не са го убили........

точно за това говорим...
Няма сила, която да ме накара да оставя детето си на място, за което ИМАМ СЪМНЕНИЯ, че могат да му навредят. Нямам какво повече да добавя.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
И кое е толкова невероятното?!?! Ми всякакви откачалки ги има, пък да не говорим колко много нормални хора има, за които гледането на 20 деца на куп хич не е лесна работа и ги изнервя (нищо, че това им е професията). Ама честно казано, ако се случи с моето дете, определено ще реагирам остро.

Мале колко сте станали скептични - ужас... То като в приказката за Лъжливото овчарче... Чак на черен хумор изби (глави, стълби, пирони #Crazy)...

# 18
  • Мнения: 14 654
И не само откачалки, ами и чудесни педагози си позволяват леко шамарче по дупето. Един ден видях как едната от възпитателките в групата на сина ми, перна едно дете по дупето, беше излязло със смъкнати гащи и се спускаше по стълбите. Та е възможно.
Също преди време прочетох една тема, в която детето е имало отпечатък не на дупето, а на бузката, майката е извадила медицинско и се е оказало, че тъкмо лелката в яслата го е удряла по лицето и детето си е казало.
Какво се подигравате на жената, на мен не ми е смешно

# 19
  • София
  • Мнения: 1 877
Е, аз дадох примера с откачалките, защото брат ми в 1-ви клас имаше една учителка (ОТКАЧАЛКА меко казано), която такъв бой им дръпвала на децата - да не ви описвам подробности, че ще излезе филм на ужасите. И ги заплашвала, че ако някое каже вкъщи и лошо му се пише... Та така сладураната изкарала цял месец #Crazy. Ама на края едно от децата не издържало и разказало на майка си (през сълзи...), та взели мерки и я разкарали...

# 20
  • Мнения: 4 111
Аз не разбрах, да го убият ли чака ( пази Боже и прости думите ми)?
Как ще си кротувам аз и ще търся съвет от форум, като съм почти сигурна, че удрят детето ми? И ще стоя от другата страна на вратата и няма да вляза? И ще видя отпечатък?
Нищо не ги оправдава, нито много работа, нито брой на децата.
Няма "чудесен педагог", който ще удари дете.

# 21
  • Мнения: 14 654
Няма "чудесен педагог", който ще удари дете.
Не ми се спори, но има

# 22
  • Мнения: 1 113
Мисля, че сте прекалено мнителни. И ако на гост не вярвате, да ви разкажа аз как племенникът ми се прибра от градина без кожа точно на сгъвката на ръката (от другата страна на лакътя). Случката се разиграва март месец, тази година. Племенникът ми е на 6 г. и половина и не искал да спи следобяд. Може и шум да е вдигал, не знам, въпреки че той казва, че само се е въртял в леглото. Та, госпожата му повторила два-три пъти да заспива и накрая го ощипала по ръчичката. Но не просто щипане, а стисната кожа и завъртяна, с яд. То си поплакало детето под завивката и толкова. Вкъщи нищо не казва докато майка му не го видяла като се съблича. След като разбрала, че е ощипан от госпожата, майка му го пита защо, а той отговаря: "Защото бях лош!". На другият ден се среща случайно с госпожата (не в градината) и тя я попитала: "Митко каза ли ти как го ощипах вчера? Ама не ми издържаха нервите ..." Снаха ми нищо не казала ... до следващият път, след седмица - точно на тържеството по случай 8-ми март. Човекът одран, пак от госпожата, щото пак бил лош и не спал.
След разговор първо с другата госпожа (без да й се казва за случката, просто я попитахме как се държи детето и има ли проблеми с него.Жената се учуди, че питаме такива неща и дори го похвали) и после с директорката, госпожата-щипалка се извини и докато племенникът ми завърши подготвителна група е нямало повече инциденти.
Така, че на мен ситуацията не ми се вижда невъзможна.

# 23
  • Мнения: 4 111
Няма "чудесен педагог", който ще удари дете.
Не ми се спори, но има

Тогава не можете да го наречете "чудесен"! Какъв смисъл влагате в тази дума? За мен е равносилна на "перфектен" в този случай.

# 24
  • Мнения: 4 111
Мисля, че сте прекалено мнителни. И ако на гост не вярвате, да ви разкажа аз как племенникът ми се прибра от градина без кожа точно на сгъвката на ръката (от другата страна на лакътя). Случката се разиграва март месец, тази година. Племенникът ми е на 6 г. и половина и не искал да спи следобяд. Може и шум да е вдигал, не знам, въпреки че той казва, че само се е въртял в леглото. Та, госпожата му повторила два-три пъти да заспива и накрая го ощипала по ръчичката. Но не просто щипане, а стисната кожа и завъртяна, с яд. То си поплакало детето под завивката и толкова. Вкъщи нищо не казва докато майка му не го видяла като се съблича. След като разбрала, че е ощипан от госпожата, майка му го пита защо, а той отговаря: "Защото бях лош!". На другият ден се среща случайно с госпожата (не в градината) и тя я попитала: "Митко каза ли ти как го ощипах вчера? Ама не ми издържаха нервите ..." Снаха ми нищо не казала ... до следващият път, след седмица - точно на тържеството по случай 8-ми март. Човекът одран, пак от госпожата, щото пак бил лош и не спал.
След разговор първо с другата госпожа (без да й се казва за случката, просто я попитахме как се държи детето и има ли проблеми с него.Жената се учуди, че питаме такива неща и дори го похвали) и после с директорката, госпожата-щипалка се извини и докато племенникът ми завърши подготвителна група е нямало повече инциденти.
Така, че на мен ситуацията не ми се вижда невъзможна.

Аз не бих приела и замълчала.
Имала съм подобни инциденти (казвам го, защото се сещам как ще ме упрекнете) и съм се справяла успешно и веднага.
Мълчете и после се оплаквайте. Не искам да се заяждам с никого, но никой не трябва да остава ненаказан при такива прояви, особено към дете.

# 25
  • Мнения: 1 113
ЛильОнФи, ние не сме замълчали. Снаха ми се притеснявала директно да нападне учителката и все търсеше оправдание, че детето е виновно. При вторият случай, обаче, нервите и на нея не издържаха. Спестила съм подробности от разговора с директорката, но учителката си понесе наказанието и се извини лично на детето. Той беше с нея от първа група и мога да кажа, че до този случай не е имало никакви инциденти.

# 26
  • Мнения: 4 111
Не разбирам защо сте чакали до втория път? Каквото и да е направило детето учителката НЯМА право да го удря. Не искам да споря с вас. Радвам се, че всичко е минало.

# 27
  • Мнения: 1 113
Ако беше се случило с моето дете, щях да реагирам веднага. Само, че снаха ми е как да кажа ... по-мекушав човек. Дори и разговорът с директорката и другата учителка го води майка ми, снаха ми само е присъствала. Няма значение, темата е дали е възможно да удрят децата в градината/яслата.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 845
Дали е "менте" темата или наистина майката споделя тревогите си, няма да коментирам.
Само искам да кажа ,че разликата между мен като родител и тези учителки е педагогиката, която са завършили. Ако не се способни да намерят правилен подход към децата и да ги респектират с педагогически методи, а не побойнически, да си ходят. То и аз мога да си пердаша детото и то безплатно.
За протокола-и на каката и се е случвало да отнася по някое по грубо отношение Embarassed, като ми се качи на главата. Не се хваля и не го смятам за правилно.

# 29
  • Мнения: 27 524
Мисля, че сте прекалено мнителни.

Просто нормалната реакция от пусналия темата е да присъства адекватно в нея с коментари и да назове коя дестка градина и в кой град. Или бъркам? Последните 2-3 такива теми бяха от гости, които не отговориха конкретно нищо. Питаме къде, в кое заведение, те скачат на кавги. Така че намирам основание за мнителност, но не твърдя, че съм права.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт