По стар български обичай на сватба

  • 12 907
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Направи си едно булчино хоро.
С по-малко от 50-тачка никой да няма право да участва в него...  Whistling
И да не забрави свекито наниза със зашити 100-тачки да ти сложи на вратлето  Peace

 Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: X
Аз пък никога не давам пари на сватба, колкото и да е разумно, практично и т.н., дори и когато младоженците изрично са споменали, че искат пари. Купувам подарък, мисля го дълго време, избирам нещо хубаво. От сърце. Пък ако искат.  Hug
Познавам хора, които си имат скала - този е по-по - ще му дам 100 лв., този ми е по-малко-по - и ще му дам 50 лв. А пък на този дет не го понасям - и 20 лв. са му много. Нямам го този барометър.
 bowuu

# 17
  • София
  • Мнения: 3 406
О, има много по-драматични обичаи. Нещо като танци с прасе - кой точно танцува не помня, но имаше танци с прасе със сигурност.
Има и нанизи от банкноти по вратовете на младоженците.
Има и едни носни кърпи, които се закачат на ревера на гостите.
Има и оркестър цигани.

# 18
  • Мнения: 7 111
Късане на глава на петел замислили ли сте?  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 952
ХА ХАХА..всичко разбрах, ама къде изпуснахте култовия момент при взимането на булата и кръшно оро пред блока Mr. Green
Колкото до танците с прасе..на сватба сме и една приятелка е кумицата. Танци манци и изведнъж управителката вади едно пиле на поднос украсено и го дава на приятелката ми, трябва да танцува, а кумът да го вземе от ръцет й. Тя шах направо, ама почна да се върти нещо, а подноса над главата си държи и по едно време като го изпусна, кума добре го хвана, ходи да сменя ризата.
По темата сега.
Значи аз мисля, че идеята да се сложи една маса и всеки да слага там квото му сърце иска най- ми се нрави, от друга страна обаче някак трябва да се подканят хората, но това е равносилно на минаването по масите.
М/у другото скоро бях канена на една много ВИП уж статба, та на поканата пишеше "моля, левовата равностойност ная подаръците да бъде поставена в непрозрачни пликове".
Тъпо ми прозвуча някак.

# 20
  • Мнения: 648
О, има много по-драматични обичаи. Нещо като танци с прасе - кой точно танцува не помня, но имаше танци с прасе със сигурност.
Има и нанизи от банкноти по вратовете на младоженците.
Има и едни носни кърпи, които се закачат на ревера на гостите.
Има и оркестър цигани.


Стига бе, танца не е с прасе, а с пиле newsm62
Пък вече вместо носни кърпи, кичат с красиви цветчета Flutter

# 21
  • Мнения: 1 952
А и на друга сватба бях скоро на съученичка, на която пък беше отречено всичко модерно. Пускаха се само хора и ръченици, ядохме кюфтета с лютеница, нямаше ни жартиери, ни букети, а на финала и по едно кръпче ни закичиха за спомен Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 3 406
Ама, Лиле, ще се жениш ли?
Сега серизно- нещата имат две страни.
От една страна доброто възпитание изисква всеки подарък да се отвори в присъствието на дарителя, така да се каже.
От друга страна винаги има по някой, който ще те накара да се почувстваш малко неловко при поднасянето на подаръка.
Вариантът не е лош за поставянето на подаръците на специална маса, но след това задължително трябва да прозвъниш всички и да благодариш за севиза/кристалите/кеша и т.н.
И аз бях скоро на една така да се каже ВИП сватба с подобен текст на поканата, но това е по съвет на сватбените агенти, за да избягнат "ВИП" -овете, които вадят пачки с ластици от задния джоб и ги плесват в челото на младоженците с цел да види широката общественост колко са щедри.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 406
О, има много по-драматични обичаи. Нещо като танци с прасе - кой точно танцува не помня, но имаше танци с прасе със сигурност.
Има и нанизи от банкноти по вратовете на младоженците.
Има и едни носни кърпи, които се закачат на ревера на гостите.
Има и оркестър цигани.


Стига бе, танца не е с прасе, а с пиле newsm62
Пък вече вместо носни кърпи, кичат с красиви цветчета Flutter


Не знам, не разбирам. Знам за прасе  hahaha
Но във всеки случай аз и цветчетата ги отклонявам.
Не ми е приятно да ме бодат с карфици пияни сватбари.
Затова предпочитам кошнички, да речем, или едни торбички от сатен с елегантна визитка от датата и имената на младоженците, която да просълзява старческите ми очи, когато си спомням за буйната си младост.
Ама аз нищо не разбирам от сватби.

# 24
  • Мнения: 2 237
На нашата сватба беше точно така.Аз се вдигах наздравица с гостите,а шаферката след мен дискретно обираше парите които ми се даваха и ги пъхаше в една чантичка.С кърпички не сме закичвали,но пък с цветченца - да.
Не намирам нищо странно и срамно в този обичай.Все пак благодарение на него си купихме туй-онуй  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 952
На нашата сватба беше точно така.Аз се вдигах наздравица с гостите,а шаферката след мен дискретно обираше парите които ми се даваха и ги пъхаше в една чантичка.С кърпички не сме закичвали,но пък с цветченца - да.
Не намирам нищо странно и срамно в този обичай.Все пак благодарение на него си купихме туй-онуй  Mr. Green

Е да де, ама дали ти ше взимаш парата или тоя зад тебе...не е голяма разликата.

# 26
# 27
  • Мнения: 1 952
А бе май всичко си има две страни.
Пък на сватбата на батко Митьо Крика колагата ми се оплака, че Крика с булката  почнали от вратата по масите да обикалят.
2 часа тиха музика,а  тия събират по масите..супер като за начало, няма що.

# 28
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...По темата сега.
Значи аз мисля, че идеята да се сложи една маса и всеки да слага там квото му сърце иска най- ми се нрави, от друга страна обаче някак трябва да се подканят хората, но това е равносилно на минаването по масите....

Що да се подканят хората, да не би някой да си тръгне с подаръка, който е донесъл?

# 29
  • Мнения: 1 952
Еми нали трябва да им се каже къде се слагат "нещата", а не те да ме чакат по масите.Слагаме една маса в някой ъгъл, на нея кошница нещо и това е . Който иска да плаща, да плаща...другите гратис ше я карат Mr. Green

На една друга сватба DJ обяви къде е масата за подаръци и всичко се юрна натам накуп..това също е кофти момент.

Общи условия

Активация на акаунт