Вафлени кори?

  • 25 466
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
6 яйца, 1 ч.ч. захар, 200 г. масло (стават и с мас), 1 ч.ч. брашно (доста сладки стават, слагам по-малко захар)

Рецепта на Джема (къде се изгуби тая жена???):
120 гр. масло
3 яйца
180гр захар
180 гр брашно
ванилия

Намери ли си вафлопечка?

# 16
  • Мнения: 836
Brandy snaps

115 гр (4 унции) несолено масло
115 гр (4 унции) пудра захар
4 с.л. петмез / меласа (аз използвах мед)

115 гр (4 унции) обикновено брашно
1 ч.л джинджифил
2 ч.л. бренди (използвах ром)

маслото се стопява на слаб котлон, добавя се захарта и меласата и се бърка, докато се разтворят напълно.
Брашното се пресява заедно с джинджифила и се добавя към маслената смес, заедно с брендито.

Със супена лъжица се гребе и се сипва на пекарска хартия, после се размазва до кръг с диаметър 8-10 см. Пекат се на предварително загрята фурна (175°С) за 5-6 мин.
Докато са топли се навиват на тръбичка или фуния, или се огъват около дъното на чаша.
Хубаво е да не се пекат по много наведнъж, защото като изстинат се втвърдяват и не могат да се огъват.
Могат да се правят и в обикновен гофретник, но понеже са по-дебели не стават толкова хрупкави.
Като престоят, омекват.  Sad

# 17
  • Мнения: 4 380
Еее, вие много се размечтахте нещо...Вафлени кори без преса! Shocked Joy hahaha

Вафлени кори като тези, които се продават готови, в домашна обстановка не могат да се направят НИКОГА. Пресата за гофрети си прави гофрети, а не вафлени кори. Всъщност, гофретите са и доста по-вкусни, но не могат да бъдат употребявани в рецепти вместо вафлени кори- това са си две съвсем различни неща. Peace

# 18
  • Мнения: 4 380
natka , благодаря   bouquet!

Да поотминат малко жегите,ще ги пробвам и кажа как са станали.
Непременно пиши какво се е получило и как точно си ги направила. Много съм любопитна да разбера как точно се правят, а предполагам, че ще станат и в гофретника ми - той не прави гофретите особено дебели, особено ако разделя "детелинката" на сърчица, смятам, че биха се получили доста атрактивни сърцевидни вафли


Гофретник за белгийски вафли и гофретника за тънки вафли са две съвсем различни неща и в първия никога няма да получиш второто каквото ще да правиш.

Моята е ето такава на Ривал. Не е кой знае какво, но работа върши.





Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 21:41 от xenia

# 19
  • Мнения: 836
Вафлени кори като тези, които се продават готови, в домашна обстановка не могат да се направят НИКОГА.

xenia, то ако се кара по тази логика, че не можеш да ги направиш нещата, като купешките, човек изобщо не трябва да готви... май  Rolling Eyes

Brandy snaps-овете си стават много прилични, когато ги правиш върху пекарска хартия, защото стават тънки и хрупкави.
да не са вафли като "тези, които се продават готови" , но на мен ми харесват.
а и фамилията ги хареса.

а с гофретника се получиха много приятни хрупкави гофрети, за съжаление малко на брой  Mr. Green

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348

Намери ли си вафлопечка?

Мерси за рецептата  bouquet!
Още не съм намерила, но и в тези жеги хич не ми се обикаля, но ще го направя в най-скоро време Wink.

Общи условия

Активация на акаунт