Дрес код, или умее ли да се облича работещата дама?

  • 25 362
  • 241
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 212
Върдж, според мен, хубаво правиш, това е готино, в смисъл не е нужно да имаш специален повод за да се погрижиш за добрия си и привлекателен външен вид...Виж обаче как всички колеги от офисите наоколо са готови в бой да влезат заради теб  Wink. Каквото и да си говорим, оказва си значение това...аз лично не съм по грмирането, но също ми е кеф да направя или облека нещо по-така... и аз доста харча за дрехи и т.н. ама какво пък, сега ми се е паднало и що да не си ги нося когато ми е кеф. Според мен това мислене, пазим бонбоните за гости и официалните дрехи за празник е на подтиснатите и не можещи да се радват на живота хора. Предпочитам да живея както го е казал Стефан Цанев - Носете си новите дрехи, момчета ....

# 16
  • Мнения: 3 423
Два въпроса.
1. Дамите носят ли лятно време
чорапогащник или чорапи под
полите или всичко е на бос крак?
2. Ризите на мъжете с къси ръкави ли
са лятото, когато отгоре има и сако?

Като казахте дрескод. Бабата на мъжа ми
не спря три месеца преди сватбата ни да
ни пита с пола ли да е, с рокля ли, какъв е
дрескодът. Писна ми и казах - панталон.
Жената беше в чудесен жълт костюм с панталон.
Прави ми впечатление, че по разните му там събития
хората си обличат кой каквото намери в гардероба,
без да се съобразяват, дали пасва, или не.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 409
ester, ако има зададени параметри, трябва да има и кеш, да.
Но аз питам за самоусещането.
Моят шеф не ми е задал дрес код, би ме обидил, самият той е 100% хъшлак, независимо от милионите си и ходи само с дънки, но той не обича да се среща с хора.
Естествено някои срещи правят изключение.
Но аз имам представителни функции и не мога да ходя като хъшлак, защото нямам тежест пред клиентите и партньорите си.
А шефа ми може да ходи както си иска.
Мерзавец е страшно прав в твърдението си, че не можеш да продаваш продукт за десетки хиляди евра, облечен за 5 лева.
Аз много дъжа на това и се обличам като милион долара на цяло.
Надеждица, а за началната учителка - не е изключение и е много грозна гледка.
Лиска- по протокол чорапите са задължителни, абсолютно основателен въпрос. Но пожали ни, моля те, днес беше 36 градуса  ooooh!
Ризата с къс ръкав е допустима само със сако, пак по протокол.
Но говорим за самоусещане.
Случката с момата с татуировките и басмяната пола ме накара да се замисля дали все пак не е уместно да се дадат някои указания да го кажем.
Не ми е приятно да се чувствам неудобно заради някой друг.

# 18
  • Мнения: 803
Първия ден,когато отидох на работа се бях "барнала" (макар подобни дрехи в гардероба ми да няма и трябваше специално да си купя). Обаче видях, че средата е много непринудена, че колегите ми си ходят по дънки и даже шефът веднъж седмично си слага тениската "билабонг". Ако обаче беше обратното и всички останали бяха с костюми, то и аз щях да се съобразя.
Има си места обаче, където дрескода е задължителен (като например банките - забравих конкретната банка, но всички служители имаха униформи с логото на съответната банка; моделите бяха много стилни и делови,което е хубаво,защото никой не те задължава да си похарчиш половината заплата, само да имаш с какво да се появиш на работа.)

# 19
  • София
  • Мнения: 3 409
"...падаме както ходим, умираме както спим,
проблемите на тази планета я решим, я не решим..."

# 20
  • Мнения: 3 423
... дали все пак не е уместно да се дадат някои указания да го кажем.
Къде? Разбира се, че всяка фирма трябва да има
указания как да ходят облечени служителите й.
Или съблечени, съответно.

# 21
ester, ако има зададени параметри, трябва да има и кеш, да.
Мерзавец е страшно прав в твърдението си, че не можеш да продаваш продукт за десетки хиляди евра, облечен за 5 лева.
Аз много дъжа на това и се обличам като милион долара на цяло.


Телефонче нещо, една 'Марая', едно 'Тифани'?

# 22
  • София
  • Мнения: 3 409

Ето това вече е приказка!!! Дай някакви координати на бележки, направо и давай номера и снимка по прашки ако обичаш. Благодаря.

Веднага, ако ми обещаеш да ми я върнеш, облечена като милион долара на цяло  Wink

# 23
  • Мнения: 5 877
Ами зависи какво работи.
Утре работещата дама ще си облече една дълга рокля до петите - може да е старомодно, може да не е много бизнес, обаче се надявам да ми държи хлад в тия жеги.

# 24

Ето това вече е приказка!!! Дай някакви координати на бележки, направо и давай номера и снимка по прашки ако обичаш. Благодаря.

Веднага, ако ми обещаеш да ми я върнеш, облечена като милион долара на цяло  Wink

Всяка жена прилича на скъпа доставка за Афганистан след среща с мен, Мерзавеца.

# 25
  • Мнения: 139
Работих 5години в офис на частна фирма( преди да изляза по майчинство) и за този период гардеробът ми и съответно стилът ми сами се промениха. Явно съм сметнала за по - правилно да се обличам малко по - официално. Шефовете никога не са казвали как искат да изглеждам. 
Не помня с какво съм била облечена на първия си ден там, но когато родих и започнах да излизам с количката по паркове и градинки, се оказа, че в гардеробът ми има само официални панталони, ризи и сака. Нямах дрехи за разходка!
Та, като ми натрисат една колежка с гол пъп и прашки, подаващи се от дънките Sick Свят ми се зави!!!
Да, мисля, че трябва да се съобразяваш къде и какво работиш.

# 26
  • Мнения: 46 526
И двете крайности- костюм и облекло за дискотека са ми смешни, независимо от местоработата.
Всичко друго приемам  Simple Smile

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вашите наблюдения какви са?
Попадали ли сте някъде, където сте си казвали "къде по-дяволите си мисли, че работи този/тази? И няма ли кой да и/му каже, че не е подходящо?

За съжаление този въпрос си го задавам всеки ден, като гледам дамите в Секретариата ни, а и в други отдели. Постоянно имаме гости и те също са доста стреснати (личи им), но от друга страна и шефовете са виновни, след като не взимат мерки по въпроса.
Защото има фирмено облекло - костюми, ризи, т.н., но почти никой не ги носи...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
Два въпроса.
1. Дамите носят ли лятно време
чорапогащник или чорапи под
полите или всичко е на бос крак?
2. Ризите на мъжете с къси ръкави ли
са лятото, когато отгоре има и сако?


Задаваш отговори. 

По т. 1 дори обувките са затворени отпред, нищо, че имаш прекрасен педикюр със сърчица и цветчета.
Точка 2 ме вужасява също толкова, колкото ризата ако е с дълъг ръкав, но той не се подава леко от ръкава на сакото.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Уф, имам две колежки - едната ходи вечно облечена като за бал(с вечерна рокля през деня не ми върви някак), другата е доста възрастна и не много слаба, а е с едни роклички и полички като за тийн.
Аз сега, когато няма ученици, си позволявам малко по-всекидневно облекло предвид жегите.

Общи условия

Активация на акаунт