Дрес код, или умее ли да се облича работещата дама?

  • 25 515
  • 241
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 697
Според работата и облеклото. Хората, които работят директно с клиенти, търговски представители, мениджъри и други с подобни длъжности трябва да бъдат облечени делово. Под това нямам предвид задължително строг костюм, може да се разнообрази, може и да е цветно, но в никакъв случай деколте до пъпа, цепки по гъза,дънкови ботушки и разни други подобни, които колкото и да са модерни, колкото и добре да си мисли, че изглежда госпойцата, стоят нелепо.
Аз лично, ако съм клиент и се наложи да се срещна с някоя мениджърка и тя ми се появи като фолк звезда, никога не бих я приела сериозно, нито нея, нито фирмата.
Деловото облекло не изисква  2000 лв. заплата, иска само усет и добро желание.


Абсолютно.

Но да приемем, че някои хора нямат нито усет, нито добро желание. За да се избегнат такива случаи има две изисквания една фирма да не развали репутацията си с фриволно облекло на служителите - точно определен дрес код и ваучери за облекло Peace

# 181
  • Мнения: 3 423
Е, как да превключиш... така и не можах,
ми как да гледаш документите...
хайде, нека не е черна пола и бяла блуза, но хайде и да не е униформа "цици вън"
Ако обаче това са фирмени правила?
Докато гледате циците, хоп, подписче.

# 182
  • Мнения: 1 077
подписахме, де...
ама другия път искам едни Борис по мускули...  Mr. Green и плажно мляко...

# 183
  • София
  • Мнения: 3 479
Мисля, че много избирателно си прочела поста ми. Аз също не съм съгласна с фпиволно обекло във финансова институция - просто опонирах на тези, чието мнение е, че щом работиш в институция с обороти за милиони, занчи трябва облеклото ти да е за хиляди.
ПП - Брутна заплата 900 лв., означава чист доход от около 650 лв. От тях като сложиш 100 лв. пътни (щото не всички сме студенти, дет имат карти за градски транспорт), 150 лв. за храна, 300 лв. режийни на месец и дете, сметни дали нещо ще остане за костюмчета.
Мнението ми е, че щом институцията налага дрес код, то тя трябва и да го осигури.
Нищо подобно.
Ако някой иска да работи на място, различно от стриптийз бар, трябва да има елементарно усещане кое е допустимо и кое - не.

# 184
  • Мнения: 1 336
.........Мнението ми е, че щом институцията налага дрес код, то тя трябва и да го осигури.
Мнението ми е, че ако искаш да попаднеш в институция, която да инвестира в теб, първо ти сам трябва да го направиш  Peace не може да чакаш, отивайки по потник на интервю някой да те вземе на работа и да те облече...

# 185
  • Мнения: 189
Склонна съм да се съглася, че трябва да има ясно изразени правила, поставени от фирмата, защото всички разбират различно какво означава бизнес облекло.
Според мен, когато става въпрос за униформа, фирмата е длъжна да ги закупи, но на мен не би ми прозвучало добре да ми кажат:" На ти тука нЕкой лев да си купиш дрешки."  

ПП. Когато се постъпва на работа, един от задължителните въпроси е дали имат изисквания към облекло. Така се застраховаш от всякакви грешки.

# 186
  • Мнения: 2 631
И аз съм за предварително конкретно поставените изисквания.
Така е коректно!
Иначе неминуемо се стига до ситуации, когато някой някъде не е в удачно облекло - при което околните доволно потривайки ръце, месеци наред ще си чешат езиците с въпросния нещастник.
А усетът е много субективно нещо и не можеш, да задължиш никой, да го има.

Много интересна тема!
Peace

# 187
  • Мнения: 1 952
По темата...колежката днеска беше с костюм и джапанки.
Дажапанки, ама джапанки, от тия гумените за плаж.

# 188
  • Мнения: 3 153
Според мен абсурдното облекло на някои хора и липсата на съчетаване на цветове е диагноза и няма нищо общо с това дали си спортно или бизнес облечен.
В нашата компания нямаме дрескод и така е прието в глобален аспект по целия свят, такава е политиката на фирмата. Сууупер щастлива съм от което, защото в тези жеги не мога да си представя да се домъкна до офиса в костюм и затворени обувки #Crazy

# 189
  • Мнения: 459
Човек няма ли вкус и стил, и за 10000 лева да е облечен пак няма да изглежда добре . Пълно е с такива хора.

А за дрес кода, аз съм за, но задължително да има casual friday. Има си фирми които налагат дрес код, но някои компании в които няма такъв, би трябвало хората сами да се досещат как трябва да са облечени, особено тези заемащи по-сериозни длъжности.

# 190
  • София
  • Мнения: 4 868
По повод на въпросния casual Friday: един колега идва от таква компания. Всички са се възползвали от "намалението" за петък - за мъжете това е означавало единствено да свалят вратовръзките.

# 191
  • Мнения: 189


А за дрес кода, аз съм за, но задължително да има casual friday. .


В нашата фирма това е jeans day. Самият факт,че компанията определя такъв ден, трябва да е показателен, че във всички останали дни, дънките и casual-а не са желателни.

# 192
  • София
  • Мнения: 2 623
Във фирмата, в която работя
няма точно определен дрес код,
но има облекла, които не са желателни -
къси поли и панталонки, дънки, къси потничета
и тениски.
Всичко останало е позволено, както и да ходим
с отворени обувки/чехли и сандали/ лятно време,
което е съвсем нормално особено в жегите.

Според мен абсурдното облекло на някои хора и липсата на съчетаване на цветове е диагноза и няма нищо общо с това дали си спортно или бизнес облечен.

Абсолютно точно казано !

# 193
  • Мнения: 1 800
При доктори и зъболекари, които пушат не стъпвам. Като видя служителка, която  си показва гърдите и краката над колената си излизам! За тия дрешки е плажа и бара, аз в банката не искам да давам обяснение на детето защо лелката е забравила да се облече...Мда, взискателна съм.  Naughty

# 194
  • Мнения: 1 952
А козметичката да пуши.... Sick
Моята пуши преди интервенции, е ужас. Колкото и стерилно да е всичко, като ми запипа лицето, някак си мирише и не само от устата й Sick

Общи условия

Активация на акаунт