как го казвате това "обичам те"

  • 4 236
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
В моето семейство това се казва рядко. Не знам защо, но много рядко съм виждала родителите ми да се прегръщат, да проявяват нежност един към друг. Да си кажат, че се обичат не съм ги чувала никога. Нас ни обожават, но го прояват чрез много внимание и грижа. И то такава грижа, от която да се умилиш истински. Думата "Обичам те" обаче е трудна в това семейство. Когато някой я употреби, звучи неестествено.

Затова с любимия никога не сме били пестеливи на тези думички един към друг. А кучето го отнася най-много.  Laughing Харесва ми да е така и ще бъде така и с детето ни, живи и здрави. Човек има нужда от нежни думи, а семейството ги заслужава най-много. Децата пък имат нужда да виждат, че родителите се обичат и така се научават да бъдат естествени и да не се срамуват от чувствата си.
Браво!Точно,кратко и ясно.Все едно ми взе мисълта.  202uu

# 16
  • Мнения: 2 270
До преди три години и аз рядко /почти никога/ казвах на любимите ми хора, че ги обичам, майка ми претърпя операция и беше на косъм между живота и смъртта, тогава всичко се преобърна в мен и осъзнах, че за няколко минути мога да загубя най-близкия си човек, без да съм й казвала достатъчно често, че я обичам.
Всичко мина добре /благодаря на Бога/, но от този момент използвам всеки удобен случай да кажа на близките си, че ги обичам

# 17
  • Мнения: 6 167
щом не може да ти се 'изкълчи' езика да намериш повод и да кажеш на близките си, че ги обичаш - не го прави.

# 18
  • Мнения: 8 999
Да, на децата си го казвам без проблем, но в подходящ контекст, например: И двамата ви обичам еднакво, Защото аз съм човекът, който те обича най-много, трябва винаги, когато имаш проблем, да споделяш с мен - с баща ти сме ти най-близките хора и каквото и да се случи ще те обичаме винаги, Най-много ви обичам, когато не се карате. Ей такива ми ти работи.
На мъжа си му казвам под формата въпрос-отговор: Той - Обичаш ли ме?, Аз - Естествено.
Само на един мъж в живота си съм казвала директно в очите "Обичам те!" - но всъщност изобщо не го обичах, беше по-скоро само сексуална връзка.
Това обичосване под път и над път, за щяло и не щяло някак си обезценява значението на тази дума - не мисля, че дори е необходимо да се размахва като лозунг, ако човек наистина изпитва толкова силни чувства. Обичта се изразява по хиляди начини, които по доста по-категоричен начин доказват наличието й. И изобщо, когато става дума за чувства, предпочитам да действам, отколкото да говоря. Това важи и за околните - по-добре е да ми ПОКАЗВАТ, че ме обичат, отколкото да ми го КАЗВАТ. Думите са просто съчетание от звуци.

# 19
  • Мнения: 688
Аз също не казвам често тези думи, но за мен те нямат много голям смисъл, ако не са подплатени с истински чувства. Има хора които спекулират с тези думи - използуват ги като "Добър ден", без да влагат никаква емоция в тях.
Естествено, че може да покажеш любовта си към някой, когото уважаваш и обичаш по много начини и нито веднъж да не му кажеш точно тези думи. Не мислете че другите (било то дете; съпруг/а; майка; баща; брат/сестра; роднина или приятел; колега) няма да усетят обичта ви. Нали и ние самите винаги усещаме дали някой ни обича или мрази или лицемерничи  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 035
И аз не го казвам кой знае колко често (май само по празници  Rolling Eyes ) ... На малката единствено го казвам непрестанно Heart Eyes - но не бива да е така  Naughty

 Трябва да изказваме и показваме обичта си към хората които обичаме, защото в един момент те няма да са вече с нас и тогава и да искаме... няма да можем да им го кажем и ще съжаляваме за изпуснатите мигове в които сме можели да го направим!

Затова казвайте и показвайте обичта си - по хубаво от това няма   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 397
явно това с родителите е масово явление,при мен също ,но напоследък покрай детето,започнах на полу игра например да казвам-ето,аз съм твойта мама,а баба е моя мама и аз си я обичкам,както ти мен и неща от този род.ако има желание все се намира и начин.  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 473
Странно защо на времето родителите ни така са ни научили да сме по-хладни. И аз дълго време се чудих как да кажа на майка ми, че я обичам и не можах да го изрека така. Затова й го казвам по друг начин. Казвам й, че без нея не мога да живея, че много ми се иска да се видим и да дойде при мен, дори за да се чувства значима съм й казвала, че без нея съм за никъде. И наистина нейните съвети са просто безценни. Тя ми е най-добрия приятел.

# 23
  • Мнения: 189
С моята майка постоянно се заяждаме приятелски и накрая винаги завършваме: " А бе, нали знаеш, че много те обичам " Май тогава единствено й го казвам, а на баща ми изобщо не помня да съм му казвала такова нещо в прав текст  Embarassed

# 24
И в нашето семейство (мама,тати,бати) не си го казваме направо,може би така са ни научили родителите...като помисля не се сещам и бабите и дядовците ми да са си го казвали открито,независимо колко се обичат.С мъжо е друга работа... А американците винаги са ме дразнели с тази показност и драматизъм,така характерен за всичките им филми  Confused

# 25
  • Мнения: 1 273
Нямам  проблем с казването. Винаги съм казвала на майка ми, брат ми и сестра ми, че ги обичам. Особено на последните двама. Те са доста по малки от мен и аз съм ги отгледала, и от деца им повтарям, колко много ги обичам. Сега даже като се чуем по телефона и си говорим едни лиготии (обичам те, целув, цу-цун, мцу и т.н.), ако ни чуе някой ще се хване за главата.  Mr. Green
На бебо му го казвам всеки ден по 100 пъти, а на мъжът ми  когато се сетя. Ето примерно сега четох тема за мъжете без инициатива,  и веднага му се обадих да му кажа, колко го обичам, и колко много прави за нас, пък аз все му мърморисвам и не го оценявам. Tired

# 26
  • Мнения: 14 654
На детето и на мъжа си го казвам, на родителите и сестрите- не. Но и не изпитвам желание да им казвам, не изпитвам нужда изобщо.
Не че не се обичаме де

# 27
  • Мнения: 2 309
Винаги,като се чуя с майка ми й казвам,че я обичам.Когато сме заедно сме нон-стоп залепени,хванати за ръце и пак си казваме,че се обичаме Hug
На мъжа си също не спестявам този словоред,на брат си и най-вече на детето...Всяка секунда му го повтарям!!!

# 28
  • Мнения: 2 563
С мъжа ми си го казваме много често. Или направо "обичам те" или "нали знаеш колко много те обичам?"

Защо не го напишеш на майка си? Прати и картичка!

# 29
  • Мнения: 798
Интересно е , че , моите родители много рядко са ми го казвали  това "Обичам те", а и аз рядко /да не кажа никога/ не съм ги чувала да го казват един на друг. Може би затова и аз не им го казвам, нито на брат ми /той ще ме вземе за слънчасала/. НО, с мъжа ми си го казваме всяка ве4ер преди да заспим. И понякога когато говорим по телефона, така затваряме. На детето го казвам постоянно, а и той чува нас. Хубаво ми е, приятно ми е да го чувам. Не се лигавим естетвено, но това е част от нашето ежедневие и то много хубава част Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт