Разменени дрешки в яслите - как се справяте?

  • 2 384
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 910
Досега все се е прибирала с нейните дрехи.
Само един път баба й я взе от яслата и в сакчето и бяха сложили друга блузка на друго дете,но неините дрехи си бяха и те в сакчето,на другия ден я оставих на леличките за да я дадат на детенцето на което е.

# 16
  • Мнения: 765
Много често ми се случваше миналата седмица , на мен ми ставаше много смешно като я видех облечена с чужди дрешки , почти всеки ден , преди седмица Grinning
Говорих с директорката и разгадах тази мистерия - сменяли са гардеробчетата и затова е станало някакво объркване . Сега  ми я връщат с нейните дрешки . Просто като я изпращах на другата сутрин давах в плик чуждите дрешки и уведомявах , че не са нейни . За мен това не е драма ,  досега нямаме изгубени неща . Надписвам и раницата с нейните работи - всеки понеделник отива с една раница и в петък ми я връщат - това правя .

# 17
  • Мнения: 6 206
Единственото, което се е случвало в неговото гардеробче в бързината сложили напиканата пижамка на момиченцето от съседното гардеробче.
Свекър ми понеже е много и изпълнителен прибрал розовата пижамка. Mr. Green
Изпрахме ме я и си я върнахме. Това е единственото, което ни се е случвало за година и кусур.

# 18
  • Мнения: 1 172
Рядко се случва - връщам ги на другия ден изпрани и изгладени, отделени от нашите. Не ме притеснява, че са объркани дрешките. Нормално е да се случва, особено когато често ги преобличат покрай отучването от памперса. Повече се притеснявам за евентуалните претенции на другите майки относно изпирането на дрехите. От една страна, се чувствам длъжна да занеса още на другия ден изпрана дрешката, защото се поставям на мястото на другата майка и реално няма как да знам, че детето няма достатъчно чисти дрехи. От друга страна не ми е приятно да нося отговорност за чужди дрешки, колкото и да се старая да заличавам петна и въпреки, че пера с хубави препарати, не е изключено това да е проблем за другите родители. Не мога да знам кой към какво е алергичен, също така.

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
*SV*, прекалено много се вживяваш. Като искат, нека си ги преперат. Случват се грешки, наистина. Няма нищо да ни стане, ако изперем една блузка в повече.

# 20
  • Мнения: 7 263
В градината и в яслата почти не ми се е случвало, но за сметка на това скоро на тренировката си беше разменил дънките с някакво дете.
Много ме хвана яд - защото това им беше първото обуване, но бяха много готини. Иначе струваха 7 лева от кварталния РУМ и не бяха нищо кой знае какво, за пръв път ме хвана яд - отидох и му купих още едни, но така и не си получихме нашите обратно  Thinking Thinking Thinking
Интересно ми е що за родители са това и не са ли забелязали размяната или така просто е по-изгодно, защото в замяна на новите дънки се сдобихме с такива носени поне година  newsm78 newsm78 newsm78.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 062
Лени, стига бе. Халал да са им. Хора всякакви.

Ти специално си много над тези неща.

# 22
  • Мнения: 1 172
*SV*, прекалено много се вживяваш. Като искат, нека си ги преперат. Случват се грешки, наистина. Няма нищо да ни стане, ако изперем една блузка в повече.

О, пера ги и още как. Даже по-внимателно от нашите, но определено не ми е комфортно. В същото време ми е все тази кой и как му е изпрал неговите дрехи. Виждала съм много грозна сцена в съседната група, пак относно размяната на дрехи и може би заради това още повече се притеснявам, когато у нас попаднат чужди дрехи. А съм на мнение, че в яслите трябва да се носят дрехи, които си готов да прежалиш по всяко време.  Но май не всички смятат така (ох, пак се замислих за онази разправия за някакво леке, дето чуждата майка не била третирала правилно).

Lennyh, и аз това се чудя - как ако всички са съвестни, ще липсват дрехи. Да се объркат, обяснимо. Но да изчезват безследно или да се присвояват е върха на наглостта. И то наглост на родителите, не на децата или възпитателите.

# 23
  • Мнения: 4 841
А съм на мнение, че в яслите трябва да се носят дрехи, които си готов да прежалиш по всяко време.

Да, това е много точна рецепта. Всеки ден съм с ясното съзнание, че дрехата може да се скъса, да й се лепне едно или няколко петна, да бъде надраскана с флумастер и т.н. и т.н.

Като цяло обаче проблема не ми е познат, тъй като за 2 години вече (ясла, после градина) веднъж ми изчезна една кърпа (бяха в сборна група в друго крило на сградата) и веднъж - едни чорапки. Виждала съм например дънкови якенца, купища шапки и шалове през зимата да стоят на един перваз във фоайето и никой да не си ги взима.

# 24
  • Мнения: 7 263
Лени, стига бе. Халал да са им. Хора всякакви.

Ти специално си много над тези неща.
Абсолютно съм. Даже на себе си се ядосах, че ме впечатли такова нещо. Ама въпроса не е в загубеното панталонче а в принципа. Деца се възпитават с личен пример.
Малкия сега чат пат ми носи играчки "подарени от приятелчета". Всички минават този период, още не правят разлика, "чуждо", "свое". За тях това не е кражба, просто нещо им е харесало и понеже са свикнали да получават - взимат си го. И го носят в къщи!
И тук е ролята на родителя. Аз такива подаръци не приемам. Още на другия ден са върнати в детската градина на притежателя им с обяснението че са взети без да са наши и това пред госпожата. А на малкия казвам че това не е хубаво, че ако някой му вземе нещо негово любимо няма да му е приятно и така. Не е казано че да се възпитават деца е лесно, но трябва.
И с големия имахме такъв период, но слава богу отмина вече не ми носи чужди неща в къщи.
Затова се нервирах - защото детето може и неволно да е намъкнало панталончето, те там мятат дрешките по столове по пейки в залата - защото малките не ходят в съблекалнята. Но къде са родителите?!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
В нашата градина има кош с изгубени дрехи.

Дариа знае не само всички свои дрехи, но и обувките и пантофите на другите деца и може да каже кое на кого е /паметливо ми е детето  Mr. Green/, а мен малко ме домързява да й надписвам вещите, но ако забележа, че има и друго дете с дреха като нейната - надписвам. Веднъж една учителка й беше надписала сандалите отстрани /всяка една/ с името и с големи букви - ядосах се, защото Дариа си ги познава, никой няма такива сандали в градината и не може да се объркат, а и са доста скъпи, а ако реша да изтрия надписа със спирт - ще се повредят. Оставих ги да ги ползва в градината само. Няколко пъти са я обличали с дрехи на друго дете, когато е пракалила и е изцапала и резервните си, няколко пъти са вземали от нейните за друго дете - не ми е проблем.
Имаме загубени няколко дрешки, но аз се сещам, че ги няма едва след месец-два и ми се струва безпредметно да ги търся тогава. 

# 26
  • София
  • Мнения: 1 062
Това е друго.

Уплаших се по едно време, че жегата ти действа зле Wink

Иначе аз за дрехи не се връзвам. За играчки също. За отношения - да.

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хохо, Иса, тази есен, още като купувахме пантофите на Дени и в магазина казаха: "Такива пантофи имат вече този, този и този. Номерата не са като вашия, ама да ти дам химикалка, а?" Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 456
Според мен да вземеш нещо чуждо и да не го върнеш е вече отношение, което рано или късно децата ни ще забележат. Аз винаги бих върнала нещо , което не е наше. Ако детенце има нужда бих го дала , но просто така да се взима и да изчезват разни неща мисля не е редно.
Надявам се да не се случват подобни "инциденти" често, а иначе по-важно е децата да се забавляват и да получават нужните грижи и внимание.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 062
Тук е повече от ясно, че озовавайки се с чужда детска дрешка в ръце, несъмнено 99% от родителите ще я върнат. Но съществува този 1%, който къде от разсеяност, къде от липса на възпитание, къде от нужда, няма да я върне. Ето този 1% аз слагам в графа "случва се" и махвам с ръка. И друго - самите лелки и учителки не обръщат особено внимание кой с каква дреха е. Толкова много им минават през ръцете на ден, че е напълно нормално да се объркат кое на кого е. Тук, ако до ден-два не си получим съответната вещ, пак махвам с ръка. Това имах предвид.

Общи условия

Активация на акаунт