Казвате ли на мъжете си, когато свекитата ви ядосат?

  • 3 458
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ние засега проблем нямаме, защото още като се събрахме да живеем заедно се разбрахме всеки да щади другия от собствените си родители и семейства. Това означава, че забраняваме на родителите да се месят, ако някой прекали нещо, всеки се оправя със семейството си.
Засега работи идеално. Цари мир, разбирателство и уважение.

Сега за детето се разбрахме, всеки да озаптява майка си, защото ги чакаме за по 1-2 седмици да помагат. Споделили сме си опасенията, че ще се опитват да се месят и да дават съвети и си обещахме всеки да държи майка си изкъсо, за да няма скандали. Но ще видим.  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 098
Когато си позволи лукса да ми отправи обида,коментар и т.н. веднага се справям с нея.
Отделно казвам и на мъжа ми,за да е в те4ение.Не му спестявам нищо.
Това според мен е най_добрия вариант да държим нежеланите хора на разстояние и да не си хабим нервите с интриги. Peace

# 17
  • Мнения: 43
Когато си позволи лукса да ми отправи обида,коментар и т.н. веднага се справям с нея.
Отделно казвам и на мъжа ми,за да е в те4ение.Не му спестявам нищо.
Това според мен е най_добрия вариант да държим нежеланите хора на разстояние и да не си хабим нервите с интриги. Peace
Peace

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Казвам му всичко, по-добре е той да се разбере с майка му

и аз така процедирам, само дето при мен почти винаги се получава така, че като му се оплача и той ми казва: "аз като ти казвам да не се занимаваш с нея, че е лош човек..." и т.н....

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Казвам,но някой неща не веднага.Не че има някаква полза,но и досега не сме се разправяли  много сериозно.

# 20
  • Мнения: 2 563
Казвам, но и се старая да сме в приятелски отношения с нея. Като направи нещо хубаво, я хваля пред мъжа ми!

# 21
  • Мнения: 3 537
Да, винаги казвам и споделям с него, и обикновенно ме подкрепя и е съгласен с мен.
Но в интерес на истината моята свекърва не ме е ядосвала толкова все пак, но повече за дребни неща.

# 22
  • Мнения: 377
Ами те не са в особено добри отношения и гледам да не наливам масло в огъня, така че в повечето случаи си премълчавам.
Нямаме обаче кой знае какви противоречия - не живеем при свеки, все още нямаме деца. При по-сериозен повод сигурно бих му казала.

# 23
  • Мнения: 945
Не се налага да каzвам, аz със свеки раzговарям само в негово присъствие (инструктиран е да не ме оставя и zа 5 минути с нея сама). Откакто въведохме това правило ни е много добре и на двамата

# 24
  • Мнения: 1 098
Винаги си казвам какво мисля и чувствам, ако не на него, на кого?

# 25
  • Мнения: 1 564
Казвам му винаги,когато ме е ядосала.Преди не ми обръщаше внимание,но сега се застъпва за мен.Тя  иска винаги всичко да става както каже,а на него това му писна вече.

# 26
  • Мнения: 1 101
Винаги му казвам.

# 27
  • Мнения: 1 941
Казвам, после се извинявам щото ми става съвестно. В крайна сметка той не е виновен, нали? А и гледам да се придържам към максимата - за родителите или добро или нищо. Най-малкото защото и моите родители си имат кусури и моменти, в които дразнят. НО, на мен не ми е приятно той да отбелязва такива неща... И в крайна сметка всички живеем в мир. Вярно, ние не сме женени и нямаме деца, опасявам се че свекодразнителя ще се усили в пъти след като и това се случи. Другата снаха не издържа и неотдавна стана страшно. Сега свекито не й дават да види внучето  Thinking

# 28
  • Мнения: 4 380
Казвам. И в повечето случаи той много ми помага да поглеждам по-обективно на нещата и да си пазя нервите.

# 29
  • Мнения: 1 520
Ами не се налага, защото той се е ядосал още и преди мен.

Аз гледам да се сдържам, не си го слагам на сърце, но той много лесно избухва, когато майка му го ядоса.

Та не е нужно да се меся.
Нямам допирни точки с нея, виждам я рядко, старая се в 10 дни годишно да нямам забележки.
Мъжът ми и това не се опитва.

Общи условия

Активация на акаунт