Как да си направя сирене по Шопски

  • 13 895
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз пека всичко заедно,защото няма сурови продукти.Ако има такива,първо тях запичам.

# 16
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Така съм установила, че стават най-добре тези гювечета.Въпрос на вкус,но по принцип като ровя в интернет и в книгите ми са рядко рецептите, дето всичко се слага наведнъж .

# 17
  • Мнения: 1 798
Благодаря   bouquet
На мен също много ми харесха твоите, bilqna_69, явно всичко е въпрос на метода проба-грешка  Hug

# 18
  • Мнения: 5 183
А имаше някаква подобна рецепта с яйца, но с кисело мляко и 4есън май  newsm78
Яйца по Панагюрски.
Те как се правят то4но?

# 19
  • Мнения: 1 798
А имаше някаква подобна рецепта с яйца, но с кисело мляко и 4есън май  newsm78
Яйца по Панагюрски.
Те как се правят то4но?

Оня ден правих яйца на очи в МВ. Та те могат да се направят с кисело мляо и чесън, като панагюрски.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 576
А имаше някаква подобна рецепта с яйца, но с кисело мляко и 4есън май  newsm78
Яйца по Панагюрски.
Те как се правят то4но?
Завира се вода и след това яйцата се слагат в нея. Като са готови се изваждат и гарнират по желание Simple Smile.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Има ли значение дали ще запичаме за кратко продуктите един по един, или всичко наведнъж и тогава да се пече?
От рецептите, дадени тук, срещнах и двата типа начина на приготвяне.

Аз сложих всичко наведнъж за 8мин. в МВ. Накрая само добавих кашкавала. Другия път ще опитам варианта с постепенно печене Simple Smile.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Яйцата по панагюрски ги правя в микровълновата - чуквам всички яйца в йенска тенджерка, която предварително е намаслена, всеки един жълтък го пробивам с вилица или остър нож, защото иначе гърмят яйцата, посолявам леко, захлупвам и слагам на мощност горе-долу 400-500 вата или средна мощност. Наблюдавам и когато цялото количество белтък побелее, значи са готови. През това време си счуквам няколко скилидки чесън, смесвам ги с кисело мляко, слагам и малко сол. Отделно в една купичка /не метална!/ сипвам олио и червен пипвр. Когато извадя яйцата от микровълновата фурна, разрязвам ги, подреждам ги в чинии, заливам с чесновото мляко. Купичката с олиото и червения пипер я слагам също в микровълновата на пълна мощност за около 2 минути - отново гледам кога ще заври. Тогава я вадя и веднага заливам яйцата и млякото. Понякога преди да сипя млякото върху яйцата, натрошавам и малко сирене и поръсвам яйцата и след това заливам.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
А за сиренето по шопски понякога на дъното на гювечето слагам и една препечена филийка хляб /или половин/ и отгоре слагам домати, печени чушки, сирене и сурово яйце. Поръсвам с чубрица, парченце масло и в микровълновата на около 400-500 вата /средна мощност/

# 24
  • Мнения: 226
Да попитам нещо аз относно микровълновата - дано не прозвучи глупаво.
Моята е най-обикновена без грил - мога ли на нея да приготвям рецептите, които сте цитирали за сиренето по шопски?

# 25
  • София
  • Мнения: 462
И аз това искам да попитам.Наскоро се сдобих с микровълнова, ама без грил и до сега само пуканки съм правила.
Та въпросните сиренца по шопски на...обикновеното топлене ли се правят ? (майкооу как се изразих  Embarassed )

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Да попитам нещо аз относно микровълновата - дано не прозвучи глупаво.
Моята е най-обикновена без грил - мога ли на нея да приготвям рецептите, които сте цитирали за сиренето по шопски?
И моята е без грил. Пека със затворени капаци на гювечетата.
И аз това искам да попитам.Наскоро се сдобих с микровълнова, ама без грил и до сега само пуканки съм правила.
Та въпросните сиренца по шопски на...обикновеното топлене ли се правят ? (майкооу как се изразих  Embarassed )
Направих ги с обикновенно саламурено сирене. Може и топено да сложиш. Имаше такава рецепта дадена в предните постове.

# 27
  • София
  • Мнения: 462
Ххахах...така съм се изразила че нищо не е станало ясно  Laughing
Нямах предвид топено сиренце,а дали в микровълнова без грил може да се опекат тези сиренца...с обикновено топлене...на микровълновата..всъщност ти си отговорила на този въпрос   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 798
Марипоса, може, може. Всички рецепти са за без грил.

Валя, а защо не средна мощност? Има ли някакви съображения за това? Защото половината рецепти за едно и също ядене са за пълна, другата половина за по-ниска мощност  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 5 228
И моята микровълнова у без грил. Гюведжетата ги правя без капак.
Колкото до мощността - аз всичко правя на пълна мощност, не че имам някакви съображения.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт