Идеи за паста с морски дарове

  • 9 008
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
 Италиана знам бе мила , ама толкова да ме хващат бесовете като чета такива бисери че направо думи нямам.Много сами интересни някой , питат или искат съвет .Ти ги поправяш че това не се приготвя така или поне не с тези съставки ..А те почват да ти вадят някви псевдо рецепти и да си настояват че точно така се прави ..брашно, краставици, дафинов лист , царевица, лютеница ..и т.н. повърни.
Е кажи как да не се ядосвам.
Ами следващия линк по точно рецептите на някой си Апостол Апостолов ????????Ужассссссссссссс !!!!!!!!!!!!
Абе момичета като искате да си хапнете нещо итал. ама истинско приемайте съвети и не се подвеждайте по бг сайтовете.Най лесно влезте в темата за италианската кухня .Пригответе си пастата по рецептите на итал. момичета и после ми кажете ще си спретнете ли някога паста с брашно, краставици, дафинов лист , царевица, лютеница .. ooooh! Wink

# 16
Италиана знам бе мила , ама толкова да ме хващат бесовете като чета такива бисери че направо думи нямам.Много сами интересни някой , питат или искат съвет .Ти ги поправяш че това не се приготвя така или поне не с тези съставки ..А те почват да ти вадят някви псевдо рецепти и да си настояват че точно така се прави ..брашно, краставици, дафинов лист , царевица, лютеница ..и т.н. повърни.
Е кажи как да не се ядосвам.
Ами следващия линк по точно рецептите на някой си Апостол Апостолов ????????Ужассссссссссссс !!!!!!!!!!!!
Абе момичета като искате да си хапнете нещо итал. ама истинско приемайте съвети и не се подвеждайте по бг сайтовете.Най лесно влезте в темата за италианската кухня .Пригответе си пастата по рецептите на итал. момичета и после ми кажете ще си спретнете ли някога паста с брашно, краставици, дафинов лист , царевица, лютеница .. ooooh! Wink

Markrit, Що се правиШ на големия капацитет по Италия не ми е ясно  newsm78

кой както иска да си готви

# 17
  • Мнения: 5 462
Драга, Markrit , бешамела не се слага само на лазанята, а и на спагети. Соса Карбонара също се сгъстява с брашно. Аз не владея италиански, така че не мога да ти дам линкове към техни сайтове, а ти не владееш гръцки, за да ти дам техни рецепти, но ти едва ли ги би приела. Не влизам в спор с теб, но ако си толкова потресена, да пуснем питане в темата с италианската кухня, за да разберем със сигурност, въпреки че за мен няма никакъв проблем, ти си възмутената Wink.
За мен готвенето е фантазия и ако нещо става вкусно, то няма значение дали е автентично Wink.

П.С. Посочените от мен линкове са случайни, пускаш гугъла и излизат много такива.

Оооооо я се спри ква карбонара с бешамел бе мила ????????Това е рецепта която се приготвя само по един единствен начин и той със сигурност не е със сос бешамел .Кви глупости ми говориш .Ти това в гръцки сайтове ли го четеш .То е същото като да четеш рецепти в бг сайтове ........ hahaha hahaha
Да не се опитваш да ми кажеш , че гърците сте по запознати с италианската кухня от самите италианци  hahaha hahaha Joy
Пък и дори спориш ... малееееее ooooh! ти направо ме уби .Спориш за неща които изобщо не са ти ясни ..чела недочела

# 18
  • Мнения: 5 462
Италиана знам бе мила , ама толкова да ме хващат бесовете като чета такива бисери че направо думи нямам.Много сами интересни някой , питат или искат съвет .Ти ги поправяш че това не се приготвя така или поне не с тези съставки ..А те почват да ти вадят някви псевдо рецепти и да си настояват че точно така се прави ..брашно, краставици, дафинов лист , царевица, лютеница ..и т.н. повърни.
Е кажи как да не се ядосвам.
Ами следващия линк по точно рецептите на някой си Апостол Апостолов ????????Ужассссссссссссс !!!!!!!!!!!!
Абе момичета като искате да си хапнете нещо итал. ама истинско приемайте съвети и не се подвеждайте по бг сайтовете.Най лесно влезте в темата за италианската кухня .Пригответе си пастата по рецептите на итал. момичета и после ми кажете ще си спретнете ли някога паста с брашно, краставици, дафинов лист , царевица, лютеница .. ooooh! Wink

Markrit, Що се правиШ на големия капацитет по Италия не ми е ясно  newsm78

кой както иска да си готви
Сигурно има защо , само че що да обяснявам точно на теб .Познаваш ли ме ????? newsm78

# 19
Никъде моми4ето не е питало за автенти4на италианска кухня
в Гърция Широко се използва паста и има страхотни рецепти
в новата ит. кухня можеШ да видиШ и кисело мляко на спагетите

Маркрит, само развали хубавата тема, дано някой модерато си свърШи работата

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Markrit, не разбирам защо подскачаш толкова много. Моля те, чети какво пиша точно :

Драга, Markrit , бешамела не се слага само на лазанята, а и на спагети. Соса Карбонара също се сгъстява с брашно.

П.С. Посочените от мен линкове са случайни, пускаш гугъла и излизат много такива.

Ако не разбираш, ще ти го кажа с думи прости- 1. бешамел- сгъстява се с брашно 2. карбонара- сгъстява се с брашно. Два различни соса са. Написала съм го в две отделни изречения.

Момичето даде рецепта и не е търсило съвет, нито е твърдяло че рецептата е извадена от италианска готварска книга.

Явно не можеш да спазваш добрия тон, но не се съмнявам, че модераторите ще изтрият тези писания Wink.
Лек ден!

# 21
  • Мнения: 511
иииииии ай стига вече а!
Съжалявам че я пуснах тази  тема.
Хората са различни, има и такива дето ядат спагити с хляб ама кво да правим сега да ги убием ли.
То все ще се намери някой да осере пейзажа. ooooh!

# 22
иииииии ай стига вече а!
Съжалявам че я пуснах тази  тема.
Хората са различни, има и такива дето ядат спагити с хляб ама кво да правим сега да ги убием ли.
То все ще се намери някой да осере пейзажа. ooooh!



az  Embarassed и си топя сос4ето  bowuu

# 23
  • Мнения: 5 462
Markrit, не разбирам защо подскачаш толкова много. Моля те, чети какво пиша точно :

Драга, Markrit , бешамела не се слага само на лазанята, а и на спагети. Соса Карбонара също се сгъстява с брашно.

П.С. Посочените от мен линкове са случайни, пускаш гугъла и излизат много такива.

Ако не разбираш, ще ти го кажа с думи прости- 1. бешамел- сгъстява се с брашно 2. карбонара- сгъстява се с брашно. Два различни соса са. Написала съм го в две отделни изречения.

Wink.
Лек ден!
Карбонарата изобщо не се сгъстява с никакво брашно !!!
По точни и грам брашно НЕ се слага в карбонарата .

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Markrit, не разбирам защо подскачаш толкова много. Моля те, чети какво пиша точно :

Драга, Markrit , бешамела не се слага само на лазанята, а и на спагети. Соса Карбонара също се сгъстява с брашно.
П.С. Посочените от мен линкове са случайни, пускаш гугъла и излизат много такива.

Ако не разбираш, ще ти го кажа с думи прости- 1. бешамел- сгъстява се с брашно 2. карбонара- сгъстява се с брашно. Два различни соса са. Написала съм го в две отделни изречения.

Момичето даде рецепта и не е търсило съвет, нито е твърдяло че рецептата е извадена от италианска готварска книга.

Явно не можеш да спазваш добрия тон, но не се съмнявам, че модераторите ще изтрият тези писания Wink.
Лек ден!

сега, моми4ето е казало, 4е не претендира за автенти4ност, така 4е да си готви както си Ще. ти съЩо си готви както ти е кеф, но, сосът карбонара със сигурност не се сгъстява с браШно  Peace

# 25
  • Мнения: 2 804
Паста с морски дарове правим така , в къщи !
Морски дарове колкото повече модели толкова по-вкусно .
Лук средно едра глава.
чесън 1-2 скилидки
черен пипер
сол
ачуге
бяло вино
Задушавам лука и чесъна след което прибавям ачуги 3бр. смлени на каша .
След около 2 минути добавям морските дарове и захлупвам тигана за да се задуши лука в соса от даровете .
Когато видя , че почти няма вода добавям 1/2 чаша бяло вино и изчаквам да изври добавям вода 2-3 черпака от тенджерата на врящите спагети и захлупвам докато омекнат даровете .
Готовите спагети отцеждам и прибавям към соса за около 3-4 минути така , че хем да поемат от соса хем да не станат сухи спагетите .
Приятен апетит на който иска да пробва тази рецепта !   

Общи условия

Активация на акаунт