ПРИМОРСКО!Споделете!

  • 75 184
  • 520
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Емия, дай малко подробности за хотела, в който сте отседнали  Praynig

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Ние бяхме уикенда дето мина.Доволни сме,но аз си го обичам Приморско и всяка година го посещаваме поне за уикенд:lol:

# 17
  • Мнения: 117
Преди 4 дни се върнахме от морето. В Приморско спахме на 23 и 24 юни. Плажа беше сравнително чист (северния беше по чист от южния). Понеже ние много обикаляхме южното черноморие мога да ти кажа че там плажа беше един от най чистите (като изключим слънчев бряг) сравнено със Арапя, Силистар, Китен, Царево.
Иначе Приморско на мен си ми харесва, само където имаше много народ, не знам какво ще е юли и август.

# 18
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Аз ли4но не намирам с какво Албена толкова о4арова форумките newsm78  Хотели - тип блокове,бозави 4ужденци ходещи наоколо , безумни цени, дори пясакът им е гаден - краката ми стават бели,все едно съм бъркала вар ooooh! Не съм фенка на този тип снобарски туризъм - но,въпрос на предпо4итания, ей това му е хубавото на българското Черноморие - има за всеки вкус Peace

Предварително се извинявам на авторката, че темата й не е за Албена, но ще отговоря   bouquet

Ще кажа с какво мен ме очарова Албена, предполагам, че това се отнася и за всички останали.
Единственият комплекс по Черноморието, където няма строителство - няма дори един новопостроен хотел, а всички хотели там са реновирани. Изглеждат страхотно и не намирам и бегла прилика с жилищен блок.Очарова ме това, че сутрин когато стана рано и изляза и отида за вестник из комплекса сме само аз, още 2-3 туристи и хората от персонала на комплекса, които си плевят и поливат. Големите тревни площи и дървета, лехите с цветя и фонтани също са очарователни  Grinning На плажа не е нужно да отидеш рано за да има къде да си опънеш хавлията - няма навалица, а подредени чадъри и шезлонги.
Липсата на каквато и да е чалга и простотия също допринася за очарованието на комплекса.Няма на всяка крачка мазни продавачи на съмнителна храна."Бозавите" туристи са възпитани и любезни хора, които не вдигат джангър до посреднощ. За младите си има хотели, които работят по младежки програми и основно там са концентрирани и си вдигат шум, но не пречат на никой.
Може да пиша и още, но стига засега. Нека си остане снобски туризъм, пък догодина да можем по-лесно да си направим резервации  Peace

Абсолютно точно казано, напълно  съм съгласна.  smile3501

А относно прекрасното и чисто южно Черноморие (включвам всички села в региона) ще кажа, че след като човек отиде в чужбина на море (дали ще е Средиземноморие, Адриатическо море, Егейско и т.н) било то в хотел или на къмпинг и т.н., тогава може да направи разлика - за чистотата на морето, за чистотата на плажа, за условията и обслужването. По всички тези критерии нашето море и основно южното Черноморие са една тиня, загиваща екосистема, с най-бедните и мизерни туристи от всички възможни, с тъпа чалга НАВСЯКЪДЕ, без тоалетни и с фекалии във водата, петна от мазут по банските, липса на места по плажа, никаква инфраструктура, без места за паркиране и т.н и т.н. А плажуването с ладичката  на бунгало, със собствен чадър на едно крайно ъгълче на плажа и с домашно приготвени филии с лютеница, всичко това в едно тъпо село някъде на юг - не, мерси! Толкова за снобарската Албена.
Апропо имаме възможност да си прекарваме почивката БЕЗПЛАТНО на Приморско всяка година, по няколко пъти, и щом не искаме пак да отидем, въпреки, че няма да ни струва нищо, значи представете си докъде стига отвращението ни с мъжа ми. Единственият начин южното Черноморие да се харесва от някой е, ако той не е бил другаде и не може да направи сравнение!

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 20:25 от gadamer

# 19
  • Мнения: 3 926
 
По всички тези критерии нашето море и основно южното Черноморие са една тиня, загиваща екосистема, с най-бедните и мизерни туристи от всички възможни, с тъпа чалга НАВСЯКЪДЕ, без тоалетни и с фекалии във водата, петна от мазут по банските, липса на места по плажа, никаква инфраструктура, без места за паркиране и т.н и т.н. А плажуването с ладичката  на бунгало, със собствен чадър на едно крайно ъгълче на плажа и с домашно приготвени филии с лютеница, всичко това в едно тъпо село някъде на юг - не, мерси! Толкова за снобарската Албена.

Единственият начин южното Черноморие да се харесва от някой е, ако той не е бил другаде и не може да направи сравнение![/b]

Оставам безмълвна... по-скоро се чудя как да тълкувам поста??? Като обида към цялото Южно черноморие; като обида към "бедните и мизерни туристи", които го посещават, или като обида към нас, онези, които си го харесваме, въпреки че сме почивали и другаде Shocked
За мен лично всяка крачка от северния плаж е пълна със спомени... приказни спомени от най-лудите ми лета... обичам да вървя там, сред цялата "мръсотия" и да си спомням какво беше когато тичах през дюните и нямаше нито един хотел наоколо, а аз имах среща с приятели... Всъщност нужно ли е да се "надхвърляме" кой къде е почивал и какво може да си позволи? Пожелавам ти приказно лято където по света пожелаеш...
Аз лично ще се наслаждавам на моето именно в Приморско, на 20 метра от южния плаж, до кръчмите, до висящия мост и до палачинките на плажа Heart Eyes

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Подкрепям изцяло Асинка и аз оставам втрещена #Crazy
За мен това е ниско възпитание и липса култура у някои потребители.И само за инфо на gadamer преди един месец почивах на Сани,Халкидики,така че не е като да не ходиме и на други места Mr. Green

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 6 336
Въпреки ,че съм израсла всяко лято в Приморско и много си го обичам,не мога да отрека,че вече не е мястото от моите детски спомени.Плажа наистина е пренаселен и няма място къде да седнеш в най-усиления сезон.Това лято волю-неволю пак ще прекарам известно време там.Най-хубавото време за мен там е юни,началото на юли и септември.

# 22
  • Мнения: 1 426
Нашето семейство сме страхотни фенове на Приморско и ходим там от десетки години, моите най-първи детски морски спомени са именно от Приморско. Били сме тук-там и по други места по нашето море, но винаги се връщаме на Приморско. Винаги сме си търсели квартира на място, дажи и когато децата бяха съвсем мънички, има достатъчно и квартири, и хотели, човек винаги може да намери това, което го устройва на момента като цена и местоположение. Вярно, че в началото и на Северния, и на Южния плаж е гъчкано с хора и бая мръсничко, но ние обикновено си взимаме квартира близо до средата на Северния плаж, където и хората са доста по-малко, и изобщо не е мръсно. А и от няколко години има и прекрасно поддържани тоалетни, да ти е кеф да ти се допишка  Laughing
Това лято още сме си в София, че имаме кандидат-студент, но след 15 август сме пак на Приморско!

# 23
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Под "бедни и мизерни туристи" визирам както българи, излезли сякаш от "Инвентарна книга на социализма", така и и разни чехи, поляци и т.н, които нямат пари да седнат на заведение в Приморско и ходят до хранителната борса, за да си вземат кило сирене с 30 ст. по-ефтино.

Иначе на нашето море има страхотни места (като природа), по-скоро имаШЕ преди години, сега всичко е различно и опропастено.  Не си мислете, че искам да ходя в чужбина на почивка или пък че разполагам с много пари и си обикалям света от снобария. Просто достатъчно като ученичка и студенка съм ходила в селата на юг, в малка квартирка на малка къщичка (Китен, Приморско, Царево, Ахтопол, Лозенец....), в чието дворче собственикът гледа домати  Shocked. Именно заради това този тип почивка вече се е изчерпал за мен. Оценявам местата по света и в България, които са запазили своята автентичност и където хората са запазили индивидуално отношение към туриста. И затова защото тази година не можем да отидем на море в чужбина, решихме да отидем на планина тук в България (Априлци + Триград + Пирин), НО да не стъпим на нашето Черноморие повече след миналогодишното преминаване за няколко дни през Приморско. Поне планините ни още са хубави, чисти и има много приятни градчета и селца, където да си изкараме невероятно.

Съжалявам, че хубавите спомени на някои от вас от южното ни море, ще останат само спомени, защото нищо там вече не е каквото е било преди мнооого години. Това е истината!

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 13:07 от gadamer

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Миналата година ходихме в Приморско.На плаж ходехме на ММЦ-то,последното ,което мога да кажа е,че е пренаселен.Имаше предимно хора с малки деца,които си тичаха на воля.Не пречеха на никого.

# 25
  • Мнения: 6 390
10г. по ред ходи ме само в Приморско, шегуваме се че пъпната връв ни е хвърлена там  Mr. Green
Въпреки че вече е май главно навик, харесваме го Приморско, но главно до средата на юли, после е ад навсякъде...
Ненавиждам хотели с повече от 50 стай  Twisted Evil В Младост между блокове си опъваш басейн, същата работа като на курорт  Mr. Green На север от Бургас не съм й стъпвала за повече от няколко часа, мисля че никога не бих отишла на почивка на северното черноморие  Crazy...

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съжалявам, че хубавите спомени на някои от вас от южното ни море, ще останат само спомени, защото нищо там вече не е каквото е било преди мнооого години. Това е истината!
Никъде вече не е същото... София се промени неузнаваемо, това не е градът от моето детство. А толкова хубаво беше едно време.
Ходила съм на плаж на Йонийско и Егейско море. Не, не беше по-хубаво от южното ни Черноморие!

# 27
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Определено,нищо ве4е не е същото,но ..........някои неща си остават  Mr. Green



Приморско е едно от тези места - да, пълно е с много/излишни/хотели,плажът определено е пълни4ък, но атмосферата е онази същата,когато ве4ер се разхождаш по северният плаж,правиш си нощните къпания,пиеш си бирата на брега,и гледаш фара на Маслен нос..... Mr. Green

А относно 4алгата....ами това е масовото търсене - това е предлагането Naughty Но когато не ти харесва/като на мен/, си намираш онези малки ,тайни местенца,където се 4увстваш в свои води - Фънки таун ,място където да си изпиеш мартинито,с трите маслинки,на фона на супер ,4ерна музика Mr. Green

# 28
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
От 3 дена сме в Приморско, и осезателно усещам положителна промяна Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Има няколко страхотни нови/ремонтирани/ кафета, решени в златно,сребърно,ратан, - много ми допадат Grinning Grinning Grinning

Пове4ето от 4алга ресторантите ги няма,на тяхно място има добре органиирани магазини Grinning

Сложили са светофар в на4алото на Приморско,което е премахнало напрежението от коли на влизане Grinning

Отново си ходим в проверените ресторанти,където персоналът е същият/добър знак/,обслужването е на ниво,и определено ме карат да се 4увствам релаксирана/ но ако трябва да съм пределно то4на,ресторантите с добро обслужване,добра храна и добри цени са си все на местни хора - тези,които знаят как се прави туриъм и как да балансират нещата.Вси4ки останали са пришълци,дошли за по един сеон,4удят се как да си избият наемите,наели ли малки моми4енца да им красят ресторантите,но които никога пре живота си табли не са държали,камо ли да обслужват хора, и това наистина прави раликата между двете категории огромна/.

Отседнали сме си пак в същата квартира,която много ни харесва години наред:  www.marketingbg.com/milevi

И въобще,забелязвам много положителни промени,организация и връщане към добрите,стари времена Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
...  А плажуването с ладичката  на бунгало, със собствен чадър на едно крайно ъгълче на плажа и с домашно приготвени филии с лютеница, всичко това в едно тъпо село някъде на юг - не, мерси! ....

Ебаси снобарското, тъпо и обидно изказване!!! Кого обиждаш ти? Всички българи ли? По цяла България се карат ладички и се ядат филии с лютеница. Не ти ли е тясна цяла България? Само хората които имат пари за лъскави коли и заведения ли да ходят на море? Що за ограничен интелект?

Приморско е много приятен курорт. Такива плажни ивици не се срещат често. И пясъка и водата са толкова чисти колкото ние си ги направим. Предвид това че там е пълно с чужденци смея да кажа че чужденците цапат толкова колкото и българите. Тази година също бях там и чалга не чух. Не съм отишла там с Лада и не съм мазала на децата лютеница, ако това ще успокои снобския ти дух. Обикновено ходим на море веднъж юни и веднъж август. Навсякъде плажовете са чисти в началото на сезона и мръсни в края. Ти като ядеш по заведения и ходиш с лъскава кола чистиш ли си боклуците след теб? Къде си хвърляш фасовете? Носиш ли си пепелник на плажа? А детето ти къде пикае докато сте на плажа? А спазваш ли правилата за движение по пътя? Или буташ ладите в канавката щото колата ти вдига 200? А чистиш ли си лайната на кучето по улиците? Аиде малко по-умерени изказвания, а?

Съжалявам за резкия отговор.
Приморско е страхотно място за мен и семейството ми. Всяка година ходим там в началото на лятото. Миналата година само решихме да пропуснем и отидохме на Арапя. Не ни хареса и последния ден се изнесохме още сутринта и багажа отидохме на Перла (Приморско).
Някой питаше по-горе за Перла. Функционира плажа. Има си чадъри, и шезлонги, и две капанчета, и химическа тоалетна.

Общи условия

Активация на акаунт