TRUDEN IZBOR

  • 2 501
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 703
Що си мисля, че тази тема е някаква пързалка  newsm78
Това просто не може да е вярно. Е, те такова животно няма.  #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Може да е пързалка, може да не е. Мен лично ме подрезни изказването, че бащата бил безотговорен, ама пращал някакви си 200 лева! Shocked Мила моя, ако не знаеш, ама в България по закон ти се полага мнооого по-малка издръжка и голяма част от мамите тук можем само да бленуваме за такова нещо! И некак си не ти разбирам дилемата - идва на 3-4 месеца да си вижда детето и ти изведнъжка си бременна от него и какво да се прави сега? Ми извини ме за грубостта, но скоро и на БНД казах същото - кога е ставало бебето къде си била?! Аре мойто БНД каза, че бил на риба и не разбрал как станало опаааа пай се...Ама ти да не разбереш?! Дори и 400 лева издръжка да успееш да вземеш, пак си мисля, че ако ти нямаш стабилен и сигурен доход няма да стане работата никак лесно....Но изборът е твой...аз ако става дума за мен отговора го знам - аборт и точка...понеже повече кошмари и бебета не искам!

# 17
AMI TOZI KOITO GO E IZMISLIL TOZI ZAKON EDVA LI GLEDA DETETO SI S 40 LEVA KOETO E MINIMUMA ILI S 200 LEVA KOITO POLU4AVAM AZ A NE MOGEM DA SE SUGLASJAVAME S VSI4KO I NE ISKAM DA SE USPOKOJAVAM S FAKTA 4E IMA I PO ZLE OT MEN PROSTO ISKAH DA RAZBERA KAK VIE BIHTE POSTUPILI NA MOE MJASTO BLAGODARJA NA VSI4KI KOITO SE VKLJU4IHA V TEMATA I IZRAZIHA SVOETO MNENIE I NAI VE4E NA TEZI KOITO RAZBRAHA VAPROSA MI PRAVILNO

# 18
  • Мнения: 103
може да е тъпо но aз бих направила аборт

# 19
  • Мнения: 9 990
Не е тъпо...тъпо е да не мислиш сам....
Първо-не е нужно да се примиряваш, но да те светна-200 лв скоро няма да ти стигат.А роди сега още едно и безотговорника да дава още 200-пак няма да ти стигнат след половин година.Апропо-ти кво правиш, че хем искаш да раждаш, хем искаш и пари да имаш, че да раждаш.Чакаш само на бащата да дава?Аз по тази логика да бях поискала на моя 500 лв и кой откъде е...Деца е хубаво да се правят в семейство.Когато семейството се разпадне впоследствие по ред причини , бащата плаща издръжка на детето и всеки продължава живота си несвързан с другия.Хайде, не се успокоявай с факта, че в БГ максималната издръжка е 80 лв, ами помисли от къде да ги имаш парите за отглеждането на дете, когато си решила да отглеждаш такова извън семейство.С муфтене на биологичния баща ми се вижда до време това.За цял един живот говорим, не до 2-3 години само.

# 20
  • Мнения: 1 425
Абе хора тоя донор го изкарахте дойна крава. Помага й с някаква разумна сума - това добре, особено на фона на някои други екземпляри тук. Ама защо си мислите че като е дал 200лв за едното дете, ще дава по 200лв и за другото?
Някой питал ли го е той какво смята? Знаете ли и тези 200лв колко време мисли да ги дава?

# 21
  • Мнения: 9 990
Пантер-за това говоря.Какво са 200 лв сега, какво-когато детето е пубер.Кой гарантира Вечно Даване на Някакви пари от т.нар. донори?И айде стига с тези пари !Едно е да си имал семейство, да се е появило чакано дете, след време по някакви причини семейството да се е разпаднало и се мисли и смята вече.Защото никоя разумна жена  не трябва самосиндикално , като самоцел да ражда деца, защото ей така....В този случай, до колкото схващам, жената не смята да живее с бащата, а само да разчита на него за пари.Ми види ми се тъпо... Tired

# 22
  • Мнения: X
Изборът е труден наистина.
Аз за себе си мисля, че второ дете на същия или на друг мъж няма да родя, освен ако не е до мен. Такива идеи сама да се оправям вече нямам. И това е не заради финансови възможности.
Парите са сериозен въпрос, но не са единствения.
абсолютно
грях ми на душата но ако имах избор аз и това нямаше да родя
много исках да стана родител, много наистина много, но не по този начин
за съжаление при нас нещата ужасно много се изродиха след като вече стана късно за вземане на мерки. някак преди това водехме един друг живот, после започнаха да загрубяват.. без значение.. ако бяха загрубели малко по-рано - някоя и друга седмица - моя син нямаше да го има  Cry
незнам кое е добре и кое не. себе си мога да отпиша и да се обрека на мизерия доживот да - мога - но него - НЯМАМ ПРАВО
нямам право да раждам деца на които мога да осигуря единия хляб само
скапана ни е държавата тва е проблема - нито донора нито който и да било друг.. в общия случай. става дума за елементарната издръжка на децата - което се оказва загубена кауза от 1 човек.... не че не става, но не става така, както би трябвало, за да са добре хората, а когато те са зле - защо трябва изобщо да правим неща които ни карат да сме зле - и повличаме и още народ покрай нас

малко са жените в бг които могат сами да издържат 2 деца. помисли сериозно дали си оттях.
това че той в момента дава пари ще си го пусна покрай ушите. надали си толкова глупава да вярваш че цял живот ще е така???
ако живееш при родителите си може би ще ти е по-лесно

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
Каси, аз съм с четири ръце зад твоето изказване. Обаче имам една приятелка, която според мен е странна птица. Навремето преди 15 години като тръгнала да се развежда с дете на 3 години изведнъж погнала мъжа си да й направи второ...Станало второто (тая работа не е толкова тредна, после иде трудното...) и след 2 години са разведе! И досега ме убеждава как две деца се гледали по-лесно от едно при положение, че си сама майка?! Shocked Shocked newsm78 В(миналата седмица я насметохме с един приятел за тези изказвания с думите - е, можеш да осигуриш нормален живот на тези две деца?! Е, вного неща са нямали моите деца, ма аз исках най-малко две щото много ги обичам!!!! За мен лично това звучи самоцелно и не мога да я разбера и досега...а може би и никога няма да я разбера! Сега при мен също идеята беше детето да живее с двама родители, не се получи...но аз просто никога повече няма да произведа второ, та да гледам сама две деца! Нямам право просто - пред малката и пред себе си...щото финансово ще издъхна...а искам детето ми да има възможностите за развитие и образование като децата с двама родители!

# 24
  • Мнения: 1 732
грях ми на душата но ако имах избор аз и това нямаше да родя
много исках да стана родител, много наистина много, но не по този начин
за съжаление при нас нещата ужасно много се изродиха след като вече стана късно за вземане на мерки. някак преди това водехме един друг живот, после започнаха да загрубяват.. без значение.. ако бяха загрубели малко по-рано - някоя и друга седмица - моя син нямаше да го има  Cry

Същото го мисля и аз...Ама съвсем същото...
И не става въпрос само за пари  Cry

# 25
  • Мнения: 354
Аз също ще кажа, че решението трябва да вземеш сама, а за това как бих постъпила аз - аборт, колкото и да е гадно и нечовешко.По- добре ти страдаш от тази мисъл, от колкото едно дете цял живот.Имаш си едно, да ти е живо здраво, гледай него, а за по- натам ....нищо не се знае.Може и да намериш по-отговорен баща.

# 26
  • Мнения: 95
И аз да се изкажа. Сега можеш да разчиташ на него, но докога? Казваш, че живее с друга жена. Ами ако решат да създадат семейство, да имат деца? Дали ще продължи да ти дава толкова пари? А ти знаеш ли как се гледа дете с една мизерна издръжка? А да не говорим за две деца.
Аз съм против абортите, но в случая не бих родила детето. Той ти е показал "колко струва" като родител и като личност. Ти решаваш, но за мен това е АБСУРДНО.

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 10:50 от mama na Mishi

# 27
  • Мнения: X
А бащата какво мисли по въпроса?
Не че има значение,де,но неговото мнение, какво е?
Аз на твое място нямаше да стигна до забременяване,но ако се случи бих направила аборт.Без да се замислям.Сама с едно дете е трудно,а пък с две, хептен се закопаваш ooooh!

# 28
  • Мнения: 303
Аз съм "за аборт".

Общи условия

Активация на акаунт