ТУМОР В ГЛАВНИЯ МОЗЪК - диагноза ``Примитивен Невроектодермален Тумор``

  • 56 539
  • 330
  •   1
Отговори
# 15
Здравей аз отново съм на линия.
Прочетох какво сте писали с Диема и благодаря за информацията.
Може ли да те помоля да ми дадеш по-подробна информация за този лекар (в кой град и в коя клиника в Израел работи).
За момента лечението ни върви добре, но искам да се увера наистина ли се провежда правилно.
Кои документи трябва да преведа??? Може би всички епикризи?? Аз ще сканирам и резултатите от ЯМР и тях ли да му изпратя на emailа ?
В Токуда ли е най-точния ЯМР за България? Защото нас ни насочиха към Русе, но ако се наложи ще дойдем до София.  Ще ми напишеш ли  телефон на доктор при който можем да направим ЯМР в Токуда.
Предварителна благодаря!!!!!

# 16
  • Мнения: 774
Здравей,Боряна намесвам се,понеже и моята дъщеря е оперирана в Израел,слава богу за доброкачествен тумор.
Лекарят се казва Виктор Дубовой и директор на международен отдел на клиника "Асута".Той може да ти помогне да лекуваш детето там,но не и с информация,дали лечението тек е правилно.Виктор по специалност е педиатър.Неговата работа е всъщност посредничество:след като получи необходимата информация за пациента,той се консултира с нужните специалисти,който вземат решение за евентуалното лечение на пациента.От там нататък Виктор подготвя всичко необходимо за лечението и той е връзката между лекар пациент.
Що се отнася за ЯМР,според мен е най добре да се направи в София,специалистите там са по добри.Ние правихме в Военна болница и съм много доволна.
Успех!  bouquet

# 17
  • Мнения: 152
Преведи всички документи и прати и последното ЯМР.Дъщерята на Мари Пешева и моята ги оперираха в една и съща болница.Казва се Сораски медикъл център или Ихилов и се намира в Тел Авив.Там има детска болница,която се казва Дана и в нея има детска онко-хематология ,в която се лекуват много деца.На нас там ни направиха три химиотерапии,а за лъчетерапия на деца е най-добре в Шеба медикъл център или Тел Шумер го наричат още и също се намира в Тел Авив.Там ни направиха нашата лъчетерапия.Пиши на Виктор той ще се свърже с лекарите в Дана и може да ви викне да ви видят на място така предполагам ще е най-добре.Те могат да ви кажат дали трябва да правите лъчетерапия и ако трябва ще ви насочат към Тел Шумер.Освен това могат да преразгледат схемата на лечение и да я променят,затова напиши и какви лекарства са ви слагали до сега.Нашата схема беше объркана в БГ и сега сме по друга.

Мари Пешева какво става с вас?Ние все още имаме малък оток в областта на операцията и се чудя кога ще изчезне. При вас как е?

# 18
  • Мнения: 152
За ЯМР в Токуда е добре и не се чака.Просто се записваш и след ден два можеш да идеш да го направят.Всичко е по здравна каса и не се плаща.Апарата е добър и нов.Мисля,че само в болница Лозенец имат по-добър ,но те не правят ЯМР на деца.

# 19
  • Мнения: 152
За да се запишеш за ЯМР в Токуда просто трябва да се обадиш на регистратурата.Телефона не го знам,но на справки сигурно ще ти го кажат.

# 20
  • Мнения: 774


Мари Пешева какво става с вас?Ние все още имаме малък оток в областта на операцията и се чудя кога ще изчезне. При вас как е?
При Ивка е сигурно,че е херния,но на този етап няма да правим нищо,заради сложността на операцията.Крачето все е още е подуто и болезненот Израел твърдят,че е нормално.Поискаха становище от хирург,което се превежда в момента,и обикновена снимка за да видят точно за какво става въпрос.
Вие направихте ли ЯМР?
Поздрави!  bouquet

# 21
  • Мнения: 152
Утре ще го правим,а резултатите сигурно ще са готови след седмица.Освен това трябва да го пращаме в Израел и да чакаме резултатите и от там.Много се притеснявам.Дано всичко да е наред.Този оток дето все още го имаме ме плаши,но може и нормално да е все пак сме още на химиотерапия.

# 22
  • Мнения: 152
Диема,Боряна при вас как е положението с апетита.Цвети след всяка химиотерапия спира да яде и и трябва много време докато се оправи и пак почне да яде.Иначе е весела и жизнена,което преди операцията съвсем не беше така.Вие как понасяте лечението?

# 23
  • Мнения: 672
За сега Милето няма проблем с храненето. Хапва по-малко от нормалното, но въпреки това е достатъчно. Набляга на фрешовете  и отказва всякакви пресни плодове и зеленчуци. Утре влизаме за втория курс и се надявам да е по-леко. Ще му вливат карбоплатина, а за нея разбрах, че трудно се понася Confused.
Ще ви пиша пак другата седмица Hug.
Подрави за Цвети и Ивка, и по-бързо да се въстановяват от следоперативните неприятности!

# 24
  • Мнения: 152
От карбоплатината Цвети ми повръщаше.От нищо друго не е повръщала.На всичкото отгоре се оказа,че изобщо не е трябвало да и я слагат.Сега тия курсове с карбоплатина не ни ги считат и затова ще правим два курса в повече от нормалното.

# 25
  • Мнения: 774
Неда,отока от имаше ли го в Израел или се появи в последствие?Лекарите какво казват за това?Предполагам,че е нормално както на Ивка крачето,но и аз много се притеснявам.
Утре ще стискам палци всичко да е наред! NaughtyМного ни се измъчиха децата,вече им се полага малко спокойствие.
Диема успех и на вас за химиотерапията!

# 26
  • Мнения: 774
Неда пропуснах да те питам.Действате ли по въпроса с парите за трансплантацията на нерва?

# 27
  • Мнения: 152
Отока си е така от преди,даже може би е намалял от както сме се прибрали,но вече минаха почти 6 месеца от операцията и аз си мислех,че всичко ще се прибере за толкова време.Затова се притеснявам.

А за нерва още незнаем колко ще струва и затова и нищо не сме започнали да правим.На фонда за лечение естествено не разчитаме.Те ни пратиха писмо през Юни,че ни разрешават да си лекуваме детето в чужбина,но без тяхна помощ.Надявам се това да помогне да използваме парите в сметките на Цвети,защото там има събрани 2-3 000 $,които не сме използвали.Не,че ще стигнат разбира се но поне могат да помогнат.

# 28
  • Мнения: 774
Е нас ни искат парите,който останаха от първата операция и всъщност не стигат за втората.
Като се има в предвид,че сме одобрени за две операции и ни отпуснаха по малко пари.
Така,че нищо не може да ни учуди вече!

# 29
  • Мнения: 152
Ние направихме ЯМР-то.Не се вижда да има тумор.Ще гледат по-внимателно около кръвоносните съдове и крайните резултати ще са готови в понеделник.От Израел ни бяха казали,че тук могат да ни кажат лоши работи,а засега са добри така,че съм вече по-спокойна.Явно отока си е от операцията и сигурно до месец два ще изчезне.Ще пращаме ЯМР-то и в Израел разбира се,но от там резултатите незнам кога ще ги получим.

Общи условия

Активация на акаунт