В цикъл точно за морето...

  • 9 766
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 727
Вариант 2- свършваш по-рано приема, т.е не изпиваш всичките и ти идва по-рано;
Вариант 3 - почваш нова опаковка, веднага след като свърши тази;

При всички положения ще ти се измести цикъла и от двата варианта. И аз май клоня повече към вариант две ... В твоя случай да вземеш Примолут Нор не те съветвам - и той е хормонален препарат, по-добре ползвай за целта противозачатъчните които така и така взимаш вече.

А за мненията да си караш морето с тампони, май са за хора които нямат тежък цикъл.

И въобще момичета не бъдете така негативно настроени към изместването на цикъла, явно си нямата на представа какъв ужас е силно болезнения / обилен цикъл, направо си съсипваш почивката, да не говорим че първите ден-два човек не е в състояние да върши нищо освен да лежи на легло и да се превива от болки. 

# 16
  • Мнения: 1 288
аз съм правела следното- изпивам си опаковката и от следващата изпивам само толкова с колкото искам да задържа цикъла, например още 7 хапчета за закъснение от 7 дни. после си правя паузата и започвам чисто нова опаковка. правила съм го поне 2-3 пъти, нямах проблеми.  но може би трябва да попиташ лекаря дали твоите хапчета позволяват това.

# 17
  • Мнения: 3 500
Така. Вчера ви писах, но днес виждам, че постинга ми не се е побликувал.Явно пак проблем с интернета. Не искам да прекарам цялото си море в цикъл, защото това означава да си стоя в стаята, свита на леглото и сама.Работата ми е напрегната, свързана с психическо натоварване, имам нужда от тази почивка. Разбира се, че здравето ми е важно и ако не смятах така нямаше изобщо да взимам тия противозачатъчни и нямаше да ми дойде по-рано. Както казах по-нагоре планирахме почивката , най-вече съобразявайки моя цикъл, но нещата се провалиха, заради кистите. Та така, аз ще си взимам противозачатъчните, за да се лекувам с тях, ако не мислех за здравето си, а само за почивката нямаше да ги взимам. Но тъй като прочетох в листовката на Регулона, че Цитирам : "Ако не искате да получите менструално кървене заради почивка, преглед или по други причини, трябва да започнете нова опаковка Регулон, без да правите пауза между двете опаковки. По този начин можете да отлагате менструацията толкова дълго, колкото желаете, но това не е препоръчително за повече от 3 цикъла, тъй като може да доведе до неправилни кръвотечения (зацапване или пробивно кървене)."
Та въпроса ми е: Правила ли е някоя от вас подобно нещо и има ли ефект.
Мисля, че достатъчно ми беше с "акъла" кое е по-важно и не знам си кво. И двете са ми важни - искам да се излекувам, и искам да си почивам приятно.

# 18
  • Мнения: 3 500
Да де , ама не е ден - два дискомфортът  Confused Мен също ме боли като за световно , обилен ми е - не мога да вляза във водата , става ми лошо и какво ли още не ...
Какво чак толкова страшно ще стане да си отложиш цикъла ? Чак пък да си съсипеш здравето  Rolling Eyes 
Като почнете така , като че ли е нещо ужасно  Confused
Благодаря за разбирането.

# 19
  • Мнения: 1 636
Ноел,да ти кажа,че те съжалявам,като прочетох.И аz бях преди със силен zикъл,няма 6анс zа тампони.Който не го е преживял не zнае.
Мога само да ти препоръчам спирала Мирена.Цикълът ми го карам вместо 8 дена само 2 и то не с едновременно 2 от дебелите превръzки,а с една ежедневна.До 5 год.сигурност и беz zикъл.Помисли zа тоzи вариант.  Peace

# 20
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Аз пък съм пила на няколко пъти по 2 опаковки без пауза със същата цел (ДА НЯМАМ ЦИКЪЛ В ОПРЕДЕЛЕН МОМЕНТ) и със знанието на гинеколожката си. Тя каза ок. А в една книжка, описваща всички начини за контрацепция, пишеше, че кървенето между опаковките при взимане на комбинирано хапче (прогестоген + естроген, каквито са повечето нови) е изкуствено и повече за наше успокоение... Понякога изобщо го няма.. Но в твоя случай, разбира се, е добре да се посъветваш с лекаря....

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Ноел,да ти кажа,че те съжалявам,като прочетох.И аz бях преди със силен zикъл,няма 6анс zа тампони.Който не го е преживял не zнае.
Мога само да ти препоръчам спирала Мирена.Цикълът ми го карам вместо 8 дена само 2 и то не с едновременно 2 от дебелите превръzки,а с една ежедневна.До 5 год.сигурност и беz zикъл.Помисли zа тоzи вариант.  Peace

Мирена не е ли всъщност хормонална спирала? Ако е това, за което си мисля, действието й е като на таблетките, т.е. не е гарантирано "обекчаването" на цикъла.

# 22
  • Мнения: 1 636
Да,хормонална е.Не мога да правя сравнение между нея и таблетките,zаЩото таблетки никога не съм вzемала.За zикълът обаче всички,които са с такава спирала са ми каzвали,че или съвсем нямат,или са почети беz като при мен.Мисля,че zависи как е бил преди спиралата.
Да,5 год.я дават 100% сигурност.Нито мисля да не стане сега трето,нито се притеснявам при плануването на море или басейн.
Ако имате въпроси zа надебеляването,мога и zа това да ви успокоя,с нея съм от както Томи направи 3 месеzа и след като го отбих(бе6е на 9 месеzа)до сега свалих към 20кг.Диети не правя.Не са zа мен  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 683
понеже ми дойде с 3 дни по-рано, а предния месец с 5, и сега юли ми се пада точно по-средата на отпуската, когато ще сме на море. Бях чела, че ако започна да пия противозачатъчни ще ми закъснее със седмица, така ли е и какви противозачатъчни ще ми препоръчате и кога да започна да ги пия?

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз съм го правила за сватбата ми. Изписаха ми едни хапчета, но не мисля че бяха противозачатъчни. Започнах да ги пия три дни преди предполагаемата дата на менструацията. Докато ги пиех, не ми дойде. Като ги спрях, след два дни си ми дойде менструацията. Не си спомням таблетките, но ми ги изписа гинеколога ми. Звънни на твоя или попитай в аптеката. Там ще те консултират.
А когато пиеш регулярно противозачатъчни, за да не ти дойде, като ти свърши опаковката, започваш нова и няма да ти дойде докато ги пиеш.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Консултирай се с гинеколога си, той/тя най-добре ще прецени

# 26
  • Мнения: 174
Аз съм пила Примолит нор но схемата не я помня преди месец някой я беше публикувал тук поразрови се

# 27
# 28
  • Мнения: 4 700
аз съм го правила за сватбата ми. Изписаха ми едни хапчета, но не мисля че бяха противозачатъчни. Започнах да ги пия три дни преди предполагаемата дата на менструацията. Докато ги пиех, не ми дойде. Като ги спрях, след два дни си ми дойде менструацията. Не си спомням таблетките, но ми ги изписа гинеколога ми. Звънни на твоя или попитай в аптеката. Там ще те консултират.
А когато пиеш регулярно противозачатъчни, за да не ти дойде, като ти свърши опаковката, започваш нова и няма да ти дойде докато ги пиеш.

Предполагам, че става въпрос zа оргаметрил. Но не съм сигурна, така че консултирай се с лекар.

# 29
  • Мнения: 19 300
ти по принцип явно не пиеш противозачатъчни в момента?защото ако пиеше е просто не правиш пауза и не ти идва.иначе за този оргаметрил повечето мами в други теми не го препоръчваха

Общи условия

Активация на акаунт