Виждали ли сте? Собственици на кучета да събират акитата им?

  • 8 058
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 631
ох не никога не съм виждала
и да ви кажа съм ужасена чесно казано от една гледка в нашия парк преди седмица .... ще разкажа
на най оживеното общо взето място където се събират майки с дечица 1-2-3г леко отдалечено от люлки и общо взето безопасно беше пълно с кучешки "ясно ви е какво" аз лично видях как едно детенце стъпи в едно
отделно където тревните площи също са "минирани"
направо се вбесявам като виждам как някой си изпикава или изаква кучето в тревата или пък на алейките където дечицата пипат с ръце, лопатки и играят с топки
и да ви кажа имам наблюдение че чистачките на парка изглежда не ги махат защото така си стоят
така че който си има куче според мен трябва да си почиства след него
вероятно майките които имат деца и куче ме разбират че дори да си обичат кучето няма да им е приятно децата им да стъпват в изпражненията им

# 151
  • Мнения: 631
аууу някой е написал че децата оставят по голяма мизерия от кучетата вечер в парка
я моля те се съобрази малко и се извини на аудиторията
първо никоя майка няма да си хвърли пълния памперс в близките драчки както си се изразил в това съм убедена 100% второ хартийки чашки и упаковки може да има по земята ако кошчетата преливат щото никой не ги е почистил или защото парка се почиства /говоря за нашия град / забележете сутрин към 10-10,30 когато е пълен една лелка размятва метла и вдига пушилека и мете подборно като види боклуче го смита

# 152
  • Мнения: 1 172
Райка, виждала съм оставени памперси и на плажа, до чадърите и шезлонгите, и в паркове в София. Което на мен лично, ми показва, че има такива родители, които зарязват памперсите, където сварят. Такива родители най-вероятно си зарязват и чашките, и опаковките и т.н. То или имат възпитание, или нямат. Средно положение едва ли има - избирателно да изхвърлят само част от боклуците си.

# 153
  • Мнения: 161
Доста злоба съм изяла от такива като теб. Но едно ще кажа - питбулите трябва да се забранят за отглеждане, и второ - повечето от тези, които имат кучета ги разхождат сутрин и вечер, и то не в училищния двор. 

Хммм, живея близо до училище и в двора му вчера сутринта за кратък интервал от време преброих 10 кучета. И повечето бяха доведени набързо да си свършат работата при условие, че наоколо има  големи околоблокови пространства и градинки. А сега познайте от три пъти колко от собствениците почистиха след тях.  #Cussing out
И по темата: 1 (един) път съм виждала собственичка на куче да почиства след него и просто беше очевАдно, че жената не е българка.

# 154
  • Мнения: 14 654
Нито в училищата, нито в градинките около блоковете е редно да се водят кучета, а питбулите (и не само те) са опасни и не знам какво кара хората да изберат да отглеждат точно тази порода. Имам теория за такива, а имам и наблюдения.

# 155
Благодаря, Erica. Ако имаш куче торбичките са от мен Simple Smile

# 156
  • София
  • Мнения: 15 269
Рядко-2 пъти.

# 157
  • Мнения: 274
Рядко, но съм виждала все пак. Peace

# 158
  • Мнения: 23 286
аууу някой е написал че децата оставят по голяма мизерия от кучетата вечер в парка
я моля те се съобрази малко и се извини на аудиторията
първо никоя майка няма да си хвърли пълния памперс в близките драчки както си се изразил в това съм убедена 100% второ хартийки чашки и упаковки
Ми и аз не смятам,че си права за съдържание ...В нашия парк ела да видиш колко памперси,мокри кърпички,Опаковки,фасове,семки,чашки от каде и др...боклучци оставят майките.Същите тези сигурно не събират и след кучетат си.Не ме учудва.

# 159
  • Мнения: 6 155
Не съм виждала,но съм виждала баба да събира акото на внучка си.Това сериозно!!! Grinning
И защо се учудваш?
Аз също събирам акото на детето ми и го хвърлям в коша.  Crossing Arms

А досега не съм видяла някой да си събере "екстрите" след кучето  Twisted Evil

# 160
  • Мнения: 4 447
виждала съм в София два-три пъти на тротоара...
в парковете се отвращавам просто ....една баба днес си "изсра" кучето до количката на бебето ми...чудно дали нямаше да се разврещи ако аз си бях издържала детето да се изака до нейните сандали #Cussing outИ честно казано ДОСТА МИРИШЕШЕ! Това се случи в парка Заимов
 Shocked

 Joy Joy Joy

това за сандалите ме разби! просто си го представих нагледно и.....  rotfImbo

# 161
  • Мнения: 70
Tук, в чужбина се научих-винаги почиствам след нуждите на кучето ми, та пак има проблеми-защо видиш ли кучето ми често пишкало до кофата за боклук на съседната къща...а пишкано как се чисти???? Thinking

# 162
  • Мнения: 674
По телевизията само и не беше в БГ. Thinking

# 163
  • Мнения: 3 886
Да но са рядко ето в градинката ни играят деца глобата е 500 лева а ме карат аз да си вържа детето защото и кучетата ИГРАЯТ /.А  те акат и пикат там и никой нищо не прави  #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 164
  • Мнения: 126
  Да виждала съм ,но за жалост само по списанията и по телевизията!!!!
Тук в БГ излезе закон ,че и без наморник не бива да извеждат кучета ,а ако се поогледа човек парка пълен  с пуснати без наморник домашни любимци!!!имах един такъв един неприятен случай!!!
Бах малка не помня точно на колко години съм била ...Бях в парка с баба ми и братовчед ми .Както се разхождаме из парка съвсем спокойно аз от едната страна на баба братовчеда от другата ...едно куче което беше на хората срещу нас (породата не я знам каква е спомням си кучето едно голямо доста голямо с далаг бял косъм) се нахвърли безпричинно върху братовчед ми!!!!
Брточед ми му държеше гклавата с ръцете си иначе да беше обезобразен за едното чудо!!!!А собствениците стояха безучастно отстрани и викаха единственно"спри ..."  ..."стига"..и отвремемна време му викаха по има!!!Това бешеужасен шок за братовчед ми ,а също и за мен!!!Като видя пуснато куче и вечно имам ено на ум!!!
Аз доста отклоних темата ,но исках да кажа ,че ако имаше ред и ако се спазваха много повече законите не само лаината на кучетата ще се вдигат от земята!!!!
Но това едва ли ще стане някога !!

Общи условия

Активация на акаунт