За водата

  • 3 617
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
За 6 месечно бебе коя вода е по хубава? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 500
А до сега каква си давала? Моника винаги е пила Девин изворна, отскоро давам и минерална, ама тя е по-голяма.

# 2
  • Мнения: 1 243
До сега бяхме на преварена но мисля да купя от тая на Девин с розовия етикет Peace

# 3
  • Мнения: 288
Давай смело, в тая от чешмата има толкова варовик, че като преварявах чак ставаше утайка по дъното на съда и прецеждах.Ние пием само Девин

# 4
  • Мнения: 27 524
Девин  Peace

# 5
  • Мнения: 4 965
Чешмяна през Брита. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 5 781
Не знам коя е по-добра, аз все още си давам преварена.

# 7
  • Мнения: 653
преварена чешмяна вода

# 8
  • Мнения: 125
До 1 годинка е най-добре да се дава преварена или трапезна вода. След това - изворна.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
На 6 месеца вече преминахме на т. нар. бебешка вода.  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 621
Отговорих - розовия етикет Девин, тоест изворна Peace

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 438
Девин  Peace

# 12
  • Мнения: 4 451
В преварената вода има недостиг на калий. Аз преварявах вода до 6-тия месец и от тогава сме на Девин. Peace

# 13
  • до канала
  • Мнения: 518
преварена

# 14
  • Мнения: 492
Според мен от чешмяна до чешмяна има огромна разлика, тъй че е трудно да се даде такъв съвет. Аз лично давам преварена чешмяна и самата аз пия чешмяната и смятам, че не е лоша, но има места, където чешмяната не става за пиене. След шестия месец бих започнала да давам Девин без да преварявам.

# 15
  • Мнения: 1 272
Филтрирана преварена чешмяна Peace

# 16
  • Мнения: 985
Незнам коя е по-добра,обаче като гледам какво остава по-тенджерата след като преваря чешмяната....Като си опра пръстът на дъното на тенджерата и остава бял все едно съм пипала боя Sad Май ще минаваме на Девин Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 371
Преварена вода. Но скоро на изворната....
 Peace

# 18
  • Мнения: 441
Според мен можеш вече да даваш изворна вода-редувай ,има и други подходящи ИЗВОРНИ води за бебета  Peace

# 19
  • Мнения: 1 044
давах до 10 мес преварена вода - от 7 месечен не бяхме в къщи, а по гости цяло лято и на почивка и се страхувах за качеството на водата там. След това минахме на чешмяна вода. Девин давам като сме навън на разходка или пътуваме.

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
В преварената вода има недостиг на калий. Аз преварявах вода до 6-тия месец и от тогава сме на Девин. Peace
И аз така мисля да направя Peace

# 21
  • Мнения: 858
девин с розов етикет от самото начало.Сега редуваме и с чешмяна

# 22
Я си давай по-добре преварена и знаеш ли защо-защото в България нищо не е това каквото трябва да е.Ядем кайма на която пише-свинско/телешко-а вътре само соя и мн.др.Тогава какво ни гарантира че наистина водата е изворна,а не например минерална или чешмяна пък на етикета да пише-изворна.Аз започнах да давам изворна едва когато станахме на 1г.3м.защото мисля,че е достатъчно голям та да не му навреди,ако не е това което си мислим.Има и друг вариант пречиствате с БРИТА-доста е скъпичка каната,но пък е много ефективна.

# 23
  • Мнения: 492
До скоро давах чешмяна преварена, но взе да става отвратителна - мътна и направо на парцали. Сега сме с изворна на Девин, но пак я преварявам. Незнам дали има логика да я преварявам, но за всеки случай......

# 24
  • Мнения: 5 103
Давам Девин от когато стана на 6 месеца, а сега каквато ми падне минерална.

# 25
  • Мнения: 6 164
Темата за водата е от най-обсъжданите във форума. Информация има много и навсякъде. Има и статия в последния брой на сп. "Моето бебе и аз", посветена изцяло на водата.
Гласувах за Розов Девин - непреварена. Давам му я от по-рано от 6 мес. и досега.

# 26
  • Мнения: 6 164
До скоро давах чешмяна преварена, но взе да става отвратителна - мътна и направо на парцали. Сега сме с изворна на Девин, но пак я преварявам. Незнам дали има логика да я преварявам, но за всеки случай......

Преваряването на изворна /нискоминерализирана/ засилва минерализацията и става пак минерална, т.е. неподходяща за бебета. По-добре недей.

# 27
  • Мнения: 8 769
За 6 месечно бебе коя вода е по хубава? Simple Smile
Според мен-преварена.

# 28
  • Мнения: 5 362
На вашата възраст все още преварявах водата.

# 29
  • Мнения: 244
Аз вече не преварявам водата,давам Девин изворна Hug

# 30
  • Мнения: 339
Девин, ХИП, а когато свърши и преварена.

# 31
  • Мнения: 262
До 6 месец му преварявах, сега му давам само Девин с розовия етикет.

# 32
  • Мнения: 596
До годинка давах преварена, след това изворна "Девин".

# 33
  • Мнения: 490
Давам Торн Спринг на Банкя Peace

# 34
  • Мнения: 1 910
Където живея такъв лукс ( или рекламен трик, знам ли), като вода за бебета  няма.
До годинка давах само преварена чешмяна вода. Някои казват в "никакакъв случай", концентрирала се минерално. Е,от едно преваряване с минимално намаляване на обема едва ли повишава съществено минерализацията. Но след годинка започнах да му давам смесено - преварена вода от чешмата  и купена минерална вода с обща минерализаци 33мг/л.
На кратко по въпроса ти: преварена. Особено през лятото.

# 35
до третия месец давах чай от лайка после почнах преварена до шестия месец и вече сме на девин розов етикет

# 36
  • Мнения: 1 273
На девин розовия етикет ползваме сега. До третия месец му давах преварена  Peace

# 37
  • Мнения: 2 891
Преварена давах до след 1 г.

# 38
  • Мнения: 3 478
Винаги съм ползвала бутилирана бебешка тук. Никога не съм преварявала. Коя е по-добра за бебето незнам, но докато си бяхме в БГ ползвах само Девин розов етикет за дребната.

# 39
  • Мнения: 344
Според мен преварената водичка е най-подходяща.Аз на мойта и давам преварена или чайче.

# 40
  • Мнения: 2 214
Редувам преварена и изворна с розов етикет. Като преварената, по съвет на педиатърката, ври 3 минути.

# 41
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз също редувам преварена с девин с розов етикет.

# 42
# 43
# 44
  • Мнения: 2 677
От шест месечен, та и по от рано, все на Девин си кара.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 907
Според мен - преварена. Но не виждам нищо лошо в това да редуваш с изворна.

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 44
Девин -розов етикет  Peace

# 47
  • Мнения: 3 929
До 6-месечна възраст давах на сина си преварена чешмяна вода. После продължих да му давам чиста чешмяна вода и, от време на време - тази на Девин с розовия етикет.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 296
Вредките случаи,в които пие вода-розовия Девин. Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 17 592
Точно на 6 месеца почнах да му давам розов девин.

# 50
  • София
  • Мнения: 17 592
Точно на 6 месеца почнах да му давам розов девин.

# 51
  • Мнения: 681
Аз давам Девин розов етикет  Peace

# 52
  • Попово
  • Мнения: 687
До 6-месечна възраст давах на сина си преварена чешмяна вода. После продължих да му давам чиста чешмяна вода и, от време на време - тази на Девин с розовия етикет.
и аз така

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
От както се е родил давам Девин с розов етикет.Никога не съм преварявала.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Преварена

# 55
  • Мнения: 705
Ти гледай филма "Великата тайна на водата"  и след това няма да близнеш чешмяна вода, била тя и преварена или филтрирана.

# 56
  • Мнения: 139

Преварявах до 6 месец и от тогава на Девин.

# 57
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Розов Девин, без преваряване.

# 58
  • Мнения: 728
Аз давам Девин роазов етикет, преди това давах Бебе, но се оказа, че е била неподходяща.

Общи условия

Активация на акаунт