Ужасно главоболие и бременност - help!

  • 5 322
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 955
Честито щастие!
Аз карам втора бременност без никакви проблеми, като изключим главоболието. Ето мойта рецепта:
Парацетамол, много вода, спане и след 2-3 месец главоболието отшумява.  #Milti

# 16
  • Мнения: 811
Много ви благодаря за ценните съвети и пожелания, мили мамчета и бремелинки!  
Опитах се да мина без лекарство, след като се прибрах след работа си легнах на спокойно и проветрено, мъчих се така още час и накрая вече се предадох от болката и пих един парацетамол. За щастие този път ми подейства бързо, защото друг път дори не ми е  действал.
Друг път ще знам и за изцедения лимон, засега не съм наясно с хомеопатията, пия само билкови чайчета през зимата  Embarassed . Но има време, ще понавляза и в тая област  newsm03 [/b]

# 17
  • Мнения: 2 433
Доминика, ние отдавна те чакаме при ноемврийските мами! моринка беше написала съобщение за  нашата потребителска група , но явно не си обърнала внимание! Отиди в потребителските групи там ще намериш и нашата! Очакваме те!

# 18
  • Мнения: 299
Бабешка рецепта- Един картоф се обелва и се нарязва на шайби, слага се на челото и слепоочията , връзваш се с кърпа, за да не паднат и си лягаш, - така поне 1 час. Не мисля , че има противопоказания при бременост. Ако искаш - опитай

# 19
  • Мнения: 211
Честито!  Grinning

Аз до 6-тия месец имах много често главоболие, пробвах какво ли не, ходих и на невролог, уви....

Ще ти дам само някои насоки и дано нещо от това да ти помогне:
- 1-во се опитай да се наспиваш;
- 2-ро когато те заболи вземи 500 мг.течен вит.С от ампула /това ми го каза една акушерка и наистина има ефект/;
- когато вече главоболието е доста силно можеш да вземеш Rapidol през няколко часа /може да се взима по всяко време на бремеността/;
- може да опиташ и с Аулин или Аналгин, но от тях аз получавах страхотни киселини и се отказах

и най-вече - пий много течности, фреш и вода

Ще се радвам, ако съм ти помогнала! Grinning

# 20
  • Мнения: 811
Благодаря ви още веднъж  Grinning  !!!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
Chestito, Dominika i leka bremennost!
Moqt syvet e da ne vzemash nikakvi lekarstva prez pyrvite 3 meseca, dori paracetamol. Naj-dobre da se posyvetvash s lekarq, kojto shte ti sledi bremennostta. Ina4e mnogo razhodki na 4ist vyzduh i pove4ko syn.

# 22
  • Мнения: 1 341
Цитат на: Cherr-y
Честито!  Grinning
- 2-ро когато те заболи вземи 500 мг.течен вит.С от ампула /това ми го каза една акушерка и наистина има ефект/;

И на мен това ми казаха. Аз обаче отказах и това да пия, та за това ми казаха, че може да го заменя с лимон. Също и за айряна ми казаха, че помага, но все си мисля, че това е ако има проблем с кръвното. Не знам? Може и да греша.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Здравейте! Аз вече съм в 4ти месец, а от самото начало съм с главоболие всеки ден. Има дни, в които е просто нетърпимо. Трима гинеколози независимо един от друг ми казаха категорично, че мога да пия аналгин. Аз от страх да не повредя бебчо, взимах по 1/2 таблетка само в краен случай (10 половинки за 4 месеца  Sad  )
На доста места във форума прочетох, че аналгин не трябва да се пие, но аз вече бях изпила няколко. Дано все пак лекарите са прави, че няма проблем !!!

# 24
  • Мнения: 705
аз също страдах от страхотни главоболия през първите месеци от бременността, но не вземах нищо. колкото и да е безвреден парацетамола до края на органогенезата (14 г.с) не се препоръчват никакви медикаменти. всичко е Божа работа, но аз лично не бих рискувала с лекарства през този период на бременността.

# 25
  • Мнения: 154
леле,върнахте ме в кошмара с тая тема... през цялата бременност си пиех парацетамоли. понякога и по два-три наведнъж  #Crazy идеше ми да си отрежа главата Banghead само сън помага и ако много те боли пробвай кафе с лимон и малко сол. звучи смешно, но ми е помагало

Общи условия

Активация на акаунт