Детски килим?

  • 53 122
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Преди 2 седмици купихме един скъп, мекичък, дебел килим за детската. Послах го с най-големия си мерак. На следващия ден вече имаше почти половин пакетче изсипани и размазани солети, в същия ден на малкия му стана лошо и повърна пюре от ябълка, малинка... на килима. След старателно, мъчително и продължително почистване, тържествено навих и вдигнах килима. Онзи ден купих от Айко един килим като мокет с някакви мишки и сиренца е десена. Чисти се с влажна кърпа и дори след 1 год. да го хвърля-няма да ме е яд. А за прекрасния дългокосмест мек килим ще почакам детето ми да попорасне малко.
Това е моят опит, дано съм помогнала на авторката!

# 16
  • Мнения: 6 039
Технологиите са толкова напреднали, че и никак не е трудно почистването на подобен килим"

не говоря за килими, тип китеник,

те не са подходящи за деца от каквато и да е възраст. но не може да се сравни 1.5 см дебелина с 5мм мокетен килим.




виж, памучен килим за детска стая е много лош избор

# 17
  • Мнения: 4 300
Jana71, пробвай ако е малко петното със спрей за тапицерия на кола. У дома от светлобежов килим почистих графитен прах, нещо което не се беше изпрало преди това.

# 18
  • Мнения: 7 106
Нямаме килим нито в детската стая, нито в другите. Само в спалнята имаме две пътеки и те са много даже.
И най-хубавия килим да е събира толкова прах, че всичко отива в устата на детето. Където и да идем на гости, и в най-чистите и поддържани къщи, като направи един тегел лазейки дъщеря ми, по пръстите и веднага се налепват косми, влакна и какво ли не друго забито в килима  Sick. Ми не си е работа да му робувам на един килим и да го чистя всеки ден. По-лесно е да забърша паркета и детето да се въргаля колкото си ще. Нито се оплаква че и ръби, нито се разболява от него  Wink.

Иначе съм купила килим за детската, не е като да не съм, още като бременна даже  Laughing. Избирах го мек, шарен, пухкав, скъп, нали е за детенцето ми. Но се убедих колко по-практично е без него, след като и тя повърна върху него няколко пъти, напика го, надраска го и какво ли още не. Сега е изпран и прибран и чака, ама какво чака незнам.... Whistling.

# 19
  • Мнения: 678
................................... Ми не си е работа да му робувам на един килим и да го чистя всеки ден. По-лесно е да забърша паркета и детето да се въргаля колкото си ще. Нито се оплаква че и ръби, нито се разболява от него  Wink.

......................Но се убедих колко по-практично е без него, след като и тя повърна върху него няколко пъти, напика го, надраска го и какво ли още не.
не мога да се съглася детето ми да се въргаля по паркета- мен ме боли като я гледам как пълзи на твърдо там .
като бях бременна купих 3 дебели , меки , цветни , разкошни килими ( от Варна ) - послала съм  единия - детето непрекъснато пълзи по него - умира от кеф. Изобщо не му рубувам - мъжът ми го прахосмуче 1-2 пъти седмично.
С нетърпение чакам да проходи , да се захлади и да постеля  другите 2 и тя да ходи , пада , става по тях.  Grinning
не ми се е оплакала , че й ръби  Mr. Green дори и по края когато стои  Mr. Green така :
http://foto.bg/data/500/medium/P6300107.jpg
http://foto.bg/data/500/medium/P6300094.jpg

# 20
  • Мнения: 5 178
А ще кажеш  от къде си ги взе във Варна? Много ми харесват цветовете, за хола си представям точно нещо такова, а за детската може би ще е не що свежо в жълто, синьо/зелено

# 21
  • Мнения: 678
А ще кажеш  от къде си ги взе във Варна? Много ми харесват цветовете, за хола си представям точно нещо такова, а за детската може би ще е не що свежо в жълто, синьо/зелено
взех ги от магазина на ул.,, Братя Меладинови " 28
има всякакви цветове - тези които описваш също

# 22
  • Мнения: 2 768
И аз взех за стаята на голямата ми дъщеря такъв килим, като на Поли.

http://images09.snimka.bg/000940563-big.jpg

Поддръжката му е много лесна, бързо се прахосмучи, бързо се пере. Доволна съм, и на малката ще сложа такъв.

А по въпроса за Барби - много бързо им омръзва, ако нямате намерение през 2-3г. да сменяте килима не купувайте. У нас наистина има милион кукли Барби. Кристина беше абсолютен фен, но вече било бебешко за нея  Grinning Дори чаршафите Барби вече не иска.

# 23
  • Мнения: 19
Поли и Ета, колко приблизително струват вашите килимчета? И на мен ми предстои да купувам, та да се ориентирам в цените...  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 768
Добре, че не му е паднал етикетът  Laughing
575лв, размерът е 140/200.

# 25
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Благодаря момичета за съветите, линковете и мненията ви!   bouquet

Честно да си кажа, идеята да купя такъв килим се роди след един постинг на Малена! Влюбих се в килимите ти, Малена!/и в дома ти Wink /
Аз страшно много обичам килими, но в къщи няма нито един. Мързи ме да ги чистя и поддържам, така ми е по-лесно. Преди време, обаче, сложих на хлапето в стаята и на нея много й харесва - явно й е по-меко и приятно да пълзи и да ходи /освен това при майка няма никъде и сантиметър гол под и Габи там проходи и само там се пускаше в началото да ходи - като си дойде в къщи и почваше да лази пак/. Но въпросният килим, който сложих е обикновен - персийски, а аз искам с по-друг тип шарки - на цветя, на раета, детски мотиви, нещо различно от шарките на персийските, точно като тези на Малена,Ета и Поли  Wink .
Ще отида до "Карпет Хаус", това което видях в сайта им ме устройва перфектно, остава само на място да си харесам десен!
Ета, би ли ми казала откъде си купила тази красота във вид на килим, моля те /за килимите на Поли разбрах, че са от Варна, но не ми предстои ходене до там скоро  Cry /?

# 26
  • Мнения: 208
eta, страхотен килим - много ми харесва! И аз бих искала да знам от къде  е?

# 27
  • Мнения: 2 768
От същия магазин, който е дала Поли във Варна е и моят килим:

"ОММО Студио" ЕООД, ул."Братя Миладинови" 28, тел.052/644451

но всъщност е на ул.Опълченска, до магазин "Хикови"

# 28
  • Мнения: 372
  Аз лично не харесвам много килими,особенно тези дебелите.Прахосмукачката не може да обере всичко от килима и затова трябва да се тупа редовно-а това е най-големия проблем Laughing.Затова само зимата слагам килими и то мокетени в детските и в коридора .Сега има голямо разнообразие и цветове и на мокети и не са онези  от едно време.

# 29
  • Мнения: 175
Още един глас за магазин "ОММО". Преди десет дни си купих 3 килима и 2 пъте4ки и о6те не мога да им се нарадвам. Те дадоха живот на моята къща. Не мога да се съглася 4е е по добре само с паркет. Не6то като недовър6ено ми стой а да не говорим 4е и дъ6теря ми/1.5 месеца/ все о6те пада доста 4есто така 4е изоб6то не съм мислила за някакъв друг вариант особенно след като видях за какви килими става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт