Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Оххххх при Яух дак има бебе-ТВ, подгони ме носталгията по бременността и вълнението при 3Д-прегледа, като ми съобщиха, че пак ще ставам свеки Mr. Green

Пепе, да не ни подготвяш за номер 3 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Оххххх при Яух дак има бебе-ТВ, подгони ме носталгията по бременността и вълнението при 3Д-прегледа, като ми съобщиха, че пак ще ставам свеки Mr. Green

Пепе, да не ни подготвяш за номер 3 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Нц! Съпругът е достатъчно ошашкан от 2 синковци, та ако до 3-то не знам дали ще се стигне.  Rolling Eyes а пък мен ме е страх да не излезе момиче.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
а пък мен ме е страх да не излезе момиче.

що, няма лошо Laughing и аз бях сигурна, че ще е момиче сега ама не, свекърва ще съм от всякъде...тежко им на девойките Sunglasses

# 18
  • Мнения: 2 292
от къде мога да вzема сода каустики как се каzва на немски сода каустик? 

# 19
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Въпроси: Запазвахте ле стволови клетки от пъпната връв при раждането? Колко струва и поема ли се нещо от застраховката?

  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 292
dezita, не , не zапаzих, доста иzчетох, но не zнам дали ще намеря линковете. Касата не поема нищ, но ако участваш в раzни донорски акции полzваш намаление. Не е скъпо като цяло. Ако искаш да съхраниш, беz да реzервираш zа себе си е беzплаттно, после можеш да полzваш, но се вzимат някои по иzбор или на раzположение. Т.е. не твоите. Но това, което иzчетох е, че например при левкимия не се иzполzват лични стволови клетки, а чужди , zа да се предиzвика донор срещу левкимоя ефект. Т.е чуждите някак си по лесно се преборват, докато левкимията е намерила цаката на личните и при присаждане на собствени няма много ефект. Дано съм обяснила добре, че бърzам, иzпарявам се. Успех.
А zа сода каустик никой ли не е чувал. В хоби има интересна тема zа правене на дом. сапун и искам да пробвам.

# 21
  • Мнения: 1 584
Добро утро и от мен,

Чико,   bouquet

Деси, аз не съм запазвала клетки. Има доста противоречиви мнение - потъси инфо по нета. Мисля, че струваше 2000е но не съм 100% сигурна.

Аз вчера ходих до една шивачница да давам едно перде за промяна. Седи си една леля на прага, с чаша кафе, цигарка и гсм. Една бърза мисъл мина през главата ми, че е нашенка от село. Ама мисълта гледаше да не се задържа много много в главата ми, както пише Тери Пратчет Mr. Green Та влизам вътре - бг музика звучи. Чалгичка. Ама от тая по-тихата и по-прилична. Позачудих се пък се престраших да попитам мъжа вътре - той бил турчин, ама жената бг - помагала му. Имам око още значи, не съм се повредила съвсем след 5г в де Crazy

# 22
  • Мнения: 1 636
Виви,не zнам от къде да вzеме6 сода кустик,но сапунът става,zаЩото баба ми го прави от неzанм вече колко години.Поне преди го праве6е.От маzнина,нали?Не ми се търси темата,където си чела.
Деzита,мислехме да zапаzим,но не направихме.Четохме и бе6е неЩо от рода на това,че количеството би помогнало при болест до 5_6 год.След това е малко.Мисля подписахме формуляр,с който раzре6ихме да ги вzемат те.И подкрепям Виви,че касата не поема ниЩо.  Confused
За zената мисля бе6е неЩо между 1400 и 2000?.Но мисля има6е zначение zа колко време ги zапаzва6.

# 23
  • Мнения: 11 315
Вив, питай в аптеките, при тях не може да няма.
Не помня обаче как е на немски. Ако изнамериш химичната формула и с нея да идеш да питаш? Аз така наизуст не се сещам точния порядък, за да ти я напиша. Embarassed (остарявам).
Жива съм! Заека и той! Горкия снощи се покри в миша дупка - девойките му пийнаха соса яко.
Днес младежа е по-добре, даже прояде. Вчера беше само на студени компреси на челото и портокалов сок.
От градината го е пипнал вируса, щото и други мамчета се оплакваха, че техните били със същите симптоми.
Оцелях и след снощната родителска среща. Ама то си беше елтернщамтиш - без даскали. Обсъждахме си нашите проблеми и се оказа, че не съм сама в лудницата. Имаме си една фашистка за даскалица, която само навиква децата, хока ги, настройва ги едно срещу друго и са не фериенрайф, ами директно за клапсмюлето.
Бях възмутена и облекчена едновременно, щото си мислех вече, че детето ми не става за нищо, а се оказа, че не е само.
Решили сме да я гърмим, ако не си промени начина на обучение.
Сутринта на закуска питам щерката дали наистина вика и им се кара, дали е толкова строга. Имайте предвид, че аз съм много лоша - навиквам, хокам, карам се. А щерката ми вика - мамо, ти си цвете пред нея. А аз как се опулих #Crazy
Работата е много сериозна и ще водим борба.

# 24
  • Мнения: 1 636
Вечи,дано помогне,а не да стане по_ло6о.Тук в училиЩето са 2 даскалиzите zа 1.клас.От едната (стара мома)деzа има,които дори до психиатър са стигнали,други пак са zапочнали да се напикават ноЩем,а трети са се иzместили zаради нея  Twisted Evil Една майка се е оплакала и съответно положението е станало по_нетърпимо,че тя си го иzкарала после на детето.

# 25
  • Мнения: 11 315
Вечи,дано помогне,а не да стане по_ло6о.Тук в училиЩето са 2 даскалиzите zа 1.клас.От едната (стара мома)деzа има,които дори до психиатър са стигнали,други пак са zапочнали да се напикават ноЩем,а трети са се иzместили zаради нея  Twisted Evil Една майка се е оплакала и съответно положението е станало по_нетърпимо,че тя си го иzкарала после на детето.
Същата работа, Чико - едно почнало да си гризе ноктите, другото не може да спи, третото почнало да се напикава. #2gunfire
Има два варианта - да поискаме от министерството да я сменят, или да се преместим дружно в съседното училище.
Щото няма да я променим - на 50 г.  ooooh!

# 26
  • Мнения: 2 292
аz пък се нервя , как някои хора, въпреки климатичните катаклиzми и купищата конференции, как да опаzим природата  ... седят и спорят, че човека няма пръст в таzи работа. Ама много се нервясвам.

# 27
  • Мнения: 3 880

А zа сода каустик никой ли не е чувал.

Natriumhydroxid (auch Ätznatron, kaustische(s) Soda)

Формулата е NaOH

инфото е от тук

# 28
  • Мнения: 2 292

А zа сода каустик никой ли не е чувал.

Natriumhydroxid (auch Ätznatron, kaustische(s) Soda)

Формулата е NaOH

инфото е от тук



Danke Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 153
Добро утро и от мен!
 
Ах,как ги мразя такива учителки,т.нар."възпитателки"
Изродки!Така да психясват децата #2gunfire
Аз разсъждавам така-рядко едно дете е виновно,че не внимава ,например в час.Виновна е учителката,че не му е привлякла вниманието.
Или,ако детето е по непослушно,просто да измисли начин да го занимае и укроти(не физически),нали за това е учила 5г педагогика и детска психология!Тя е длъжна да намери подход към всяко дете,а не да звъни по най - бързия начин на родителите и да се оплаква,че то е невъзможно!В началните години,децата прекарват повече време в училище,от колкото у дома!
Това е мое мнение!

Сега бягам за апостил,че време не остана!

Чао,Чао!
И повече усмивки!

Общи условия

Активация на акаунт