Оперативно лечение на хемороиди ?

  • 163 644
  • 134
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 2
Да питам пак .................... За премахването на така наречената "Fissura ani", някой подложи ли се на операция за това Sad Впечатления, мнения и препоръки - КАКВОТО И ДА Е - моля за отговор Sad Ходих на доктор в Медикус Алфа, при д-р Апостол Георгиев, не мога да  кажа лошо за човека - прегледа ме, поразпита ме и ми взе 80 лв. (40 лв. за първичен преглед и 40 лв. за аноскопия) и ме изпрати по здравна каса в някоя хирургия да ми го премахнат оперативно. Оперирали те сутринта, примерно, и вечерта си си вкъщи. И толкова - не беше от докторите,  които ще ти обяснят подробно, ще те успокоят или да ти кажат как ще си след операцията колко дена ще се възтановяваш, за да знаеш дали всичко е ок. Така че, ако някой има информация за тези фисури, моля да сподели и да каже къде в Пловдив има добър хирург за операцията, МОЛЯ, МОЛЯ, МОЛЯ Praynig

Последна редакция: пт, 06 ное 2009, 10:12 от linna81

# 76
За фисура нищо не знам, но  добри впечатления за отнощение към пациента и компетенции за заболявания около ануса мога да кажа за Тодор Иванов от МБАЛ Каспела и Антон Тодоров от УМБАЛ Св. Георги. При първия прегледа е 25 лева, втория си има и сайт, потърси и други мнения за тях.

# 77
Искам да попитам днеска ми се възбудиха хемороидите не ме болят, но са големички   Blush и мее страх да не почнат да ме болят.Преди 4 години ми излезнаха и сяка години ме боляха по една седмица (в най*неподходящо време ) но мината година пропусна незнам как  newsm78
какво да правя искам да се отърва от тях,nо не искам да е оперативно защото знам ,че боли дълго време след това.Немога да си го позволя защото спортувам и уча в НСА .
И дали сега да ходя на тренировки докото още не ме боли... или не е препора4ително
Има още нещо на 19 години сум харесвам моми4ета но и мом4ета лекичко  Blush Blush
и то отскоро нямам намерение да ме е..... но засеки случай.
А когато не са възпалени мозе ли да има анален секс (който емалко вероятен )аз лично на този етап искам само галиовни4ене,,,(dano последните няколко реда не са ви накарали да подминете моя проблем)

# 78
  • Мнения: 2 133
Няма проблеми.Може да правиш анален секс!
Обаче, щом се занимаваш със спорт, веднага на лекар!

# 79
  • Мнения: 3
warlock
най добрия съвет ще получиш от специалист проктолог или хирург. Тук твърде много станаха мненията. А и всички говорят за това какво се е случило на техни близки и познати, рядко на тях самите. Ако не те болят и можеш да изтърпиш анален секс, ще ти бъде само от полза. Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока отвън навътре. При аналния секс е обратното, така че това само ще бъде добър масаж на кръвоносните съдове, включително и вените (а самите хемороиди представляват разширени вени на по-специално място). Но при наличие на хемороиди според мен не е препоръчителнно да правиш анален секс - почти сигурно е, че ще се спукат и ще прокървят, аналния секс е по-скоро профилактика срещу хемороиди, а не лечение при наличието им. И аз не исках да спирам тренировки, но нямаше как. Беше неизбежно да се оперирам. А най-вероятната причина при теб е повишено вътрешно налягане от тренировките, най-рисковото упражнение в случая са клек с щанга и мъртва тяга.  Дано ти се размине и да имаш късмет да попаднеш на добър специалист.
Повече подробности - на лична;)
Успех

# 80
  • Мнения: 3
Поправка - Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока ОТВЪТРЕ НАВЪН (клек с щанга, мъртва тяга, прекалено заседяване, напъни при запек)

# 81
Поправка - Хемороидалната тъкан се възпалява следствие на налягане в посока ОТВЪТРЕ НАВЪН (клек с щанга, мъртва тяга, прекалено заседяване, напъни при запек)
Добре това не включва коремни преси, клякания, изтласкане на тежести с крака.
А клизма може ли да се прави при наличието на хемороиди.
P.S.Благодаря за отговора.

# 82
  • Мнения: 3
Коремни преси със сигурност не включва, но клякане с тежест - да. Ако можеш да си правиш клизма, прави си на няколко малки порции.
ПС. За да не изместваме темата, ако искаш по подробно мнение, а ти е неудобно да го споделиш толкова публично, остави координати или се регистрирай тук и прати съобщение.

# 83
  • Мнения: 3
Здравейте!
Преди доста време писах, че съм ходила в Union Clinic където ми махнаха един вътрешен хемороид от общо 4. Доволна съм от отношението на д-р Ходжаджиков. Млад, приветлив човек, който те изслушва и преглежда много внимателно. Самият преглед е безболезнен. Преглед с манипулацията - общо 150 лева.По време на прегледа имаш възможност да погледнеш хемороидите си на монитор.
В зависимост от степента на заболяването докторът преценява какво да ти предложи. Аз лично съм с I-II степен вътрешни хемороиди и при мен премахването  стана чрез банд легиране (пристягане с пръстенчета). Ще бъда откровена, че при първото махане малко се притеснявах от болката, но се оказа  че е търпима. Тя е щипеща, пареща болка и е напълно поносима. Първите два дни изпитваш леко неразположение и малко болка когато ти се наложи да отидеш до тоалет, но в никакъв случай не е толкова страшно, колкото някой си го представят.  След третия -четвъртия ден хемороидите сами падат.

Първият хемороид премахнах през април, а втория през септември. Този път изобщо нямаше болка. Съжалявам , че не махнах два наведнъж.  Благодаря на д-р Ходжаджиков за професионалността му и доброто му отношение към пациентите.
С радост очаквам в най-скоро време да открият кабинет във Варна , за да си махна и последните два. Сега се чувствам чудесно.
5 дни пиеш Детралекс, изписват ти крем за мазане и ако се наложи вземаш Аулин.

Ограничаваш храната малко след това и пиеш много течности.

# 84
  • Мнения: 834
Добре де, темата е за оперативно лечение на въпросните гадини, а всички тук пишат за банд- легиране, мазане, баене, упражнения и незнам си какво, но не и по темата Rolling Eyes
Само 4-5 мнения са на мястото си с отзиви от операция. Всичко останало е просто търкане на клавиатури.

# 85
  • Мнения: 14
Здравейте и от мене, понеже това е най-обширната тема за лечението на хемороидите във форумното пространство в България, предлагам автора или някой модератор/админ да я кръсти просто лечение на хемороиди. На мене лично ми беше много полезна, сигурен съм че е била полезна и на хиляди други!
Благодаря ви!

# 86
колко болезнено е оперативното премахване?Питам защото моя позната иска да си ги премахне,но не може да си позволи да платии това е единственият и вариянт за момента.
И аз отскоро имам този проблем но умирам от страх за каквато и да е операция и събирам сведения кураж .Очаквам вашите съвети.

# 87
  • Мнения: 14
Ами дори и с банд легиране не е гаранция за безболезност, оказва се че че при този метод е индивидуална чувствителноста. Моя случей беше такъв, имам 3 броя, между 2-ра и 3-та степен, лекуващия ми лекар ми върза 2, мога да ви кажа че такава болка имах, че не можех да спя дори, аулини не ми помагаха, опраеях се единствено с инжекции с бусколизин/спазмалгон. И така една седмица. На всичкото отгоре това беше декември месец, сега сме февруари, хемороидите още си стоят, защо не са паднали не знам...Поради други причини не съм отишъл отново на преглед, но и това ще стане скоро, може и пръстените са паднали.

# 88
  • Мнения: 3
Отдавна не съм посещавал форума. Що се отнася до възстановяване след класическа операция (а ако сте стигнали до 4 стадий друг начин май нема), то графикът е следният: До втората седмица супер болезнено изхождане (за умопомрачителната болка на първото тук не говоря), до втория месец - търпима болка при изхождане, до третия месец продължавате да сядате и ставате внимателно, до четвъртия месец - продължава да се усеща при изхождане, но не е болезнено. Пълна забрава за операцията след 5 месеца.
Яжте зеле и всякакви съдържащи целулоза храни, изхождайте се клекнали по възможност. По-горе съм описвал подробно възстановяването... Голям зор е било Simple Smile, но болката се забравя, сега съм ОК. (6 месеца след операцията)

# 89
  • Мнения: 0
По повод операциите на хемороиди и на мен ми се наложи да посетя специалист. Според доктора класическото изрязване на хемороидите вече не се прилагало поради наличието на други методи. На мен лично ми се размина само с лигиране на два пъти и вече нямам този проблем.

Общи условия

Активация на акаунт