От кога започва възпитанието и как?

  • 1 693
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Ами точно заради това не може да се каже! Как съм си възпитала детето ще лъсне след 15-16 г., че може и повече... Значи аз спирам да пиша, явно това, което казвам не ти е полезно, а и моето дете на 4 г е твърде малко, за да се прецени дали го възпитавам правилно! А мисля, че ти дадох поне ключа! Ако успееш да го усмислиш ще ти бъде от полза! Успех!  Peace

# 16
  • Мнения: 8 769
Въпросът как и от кога се възпитава едно дете ИМА логика и отговор.Всеки родител е изправен пред него от самото начало, всеки родител се е замислял по него и всеки родител е избрал своя начин и път,макар и различен за различните си деца............
Много добре знам,че две и две при възпитанието на различни деца не е четири.
 Peace

Е, след този ти пост, вече не разбирам какво точно искаш да чуеш от нас.
Нали ти казваме - как и кога-от самото начало, постоянно, реакцията в различни моменти от ежедневието-това е възпитание. Личния пример-най-силното възпитание. Каквото и да говориш, правиш ли обратното, детето ще разбере че нещо не е наред във възпитателните методи, и всичко ще се обърка...Ами така е, всеки ден, всеки час е възпитание на детето....
И започва дори и с такива малки закачки като с плача за телефона...

# 17
  • Мнения: 1 128
Ами точно заради това не може да се каже! Как съм си възпитала детето ще лъсне след 15-16 г., че може и повече... Значи аз спирам да пиша, явно това, което казвам не ти е полезно, а и моето дете на 4 г е твърде малко, за да се прецени дали го възпитавам правилно! А мисля, че ти дадох поне ключа! Ако успееш да го усмислиш ще ти бъде от полза! Успех!  Peace
Напротив,особено полезно ми е.Благодаря за книгата и автора.
Това не са кавги,а обсъждане на най важното за мен.А именно възпитанието на синът ми.

# 18
  • Мнения: 677
Възпитанието започва от момента на зачеването! Grinning Според мен де...
Mr. GreenДо този извод и аз съм стигнала,но става въпрос да се конкретизира малко повечко
 Hug
Ваче,считам се за достатъчно нормално развита,за да знам че има нужда да хапе и,че мога да подменя с телефона с някаква залъгалка.
Не става въпрос обаче за това.Става въпрос,че малкия човек вече проявява характер.И не иска нищо друго,което не е телефона.
Моля ви,не се отнасяйте към другите като към малоумни,защото е малко обидно Peace

Да бе, точно така .. на 8 месеца проявява характер и иска САМО телефона.
Майка му си мисли така ...

# 19
  • Мнения: 3 367
..описваш сина ни..все е неговата,помни ужасно много,вниманието си отклонява за да ни забаламоса и после пак на пс на коп1ето или в хладилника..децата до 1.6 години имат много конкретно мислене и основната зада1а е да му се отклони вниманието...след 2 и кусур(след 3 при щерка ни)има ве1е ефект да се обясни и след около 600 защо-та има и резултат евентуално
та за възпитание в сми "не си слагаи телефона в устата защото има бактерии и те те правят болен и пр" ви е много рано Laughing
тук има една книга в която добре се описват то1но конкретни ситуации и как да се справим с тях WHAT TO EXPECT FROM THE FIRST YEAR(iма и за тодлъри и за неродени)..и да,с 1етене става,с висене по бордове,търсене на идеи за справяне без да се изнервиш ти и така..
в разли1ни периоди разли4ни неща работят,в тази книга се обяснява и защо
*
респект към родител и близки се гради от ден първи мисля,и съм съгласна 1е с последовеателност и ли4ен пример за момента сме постигнали няколко победи възпитателни,но сме доста дале4 от съвършенството

Последна редакция: чт, 28 юни 2007, 04:42 от anette1104

# 20
  • Мнения: 25 615
Много добре са го обяснили съфорумките, просто няма какво особено да се допълни.   bouquet
Освен може би едно - в конкретния пример с телефона. Детето явно го желае толкова силно, защото е интересен. За него това е играчката на мама. Святка, издава звуци, мама си играе с него дълго време... Ами естествено е детето да се стреми силно към него, не само за да си чеше зъбките. Оттук действията са 2 - мама да се съобразява и да си крие добре играчките от малкото дете, т.е. да не го дразни с такива интересни неща, които не са за него и второ - да му купи и на него подобна играчка. Не съм запозната в момента с бебешките играчки, но сигурно има телефончета, които са безопасни за толкова малко дете и може да му се дадат в ръцете. А когато то започне да прави разлика между играчките си и тези на родителите си, вторите трябва да могат твърдо да кажат НЕ и да скрият от детските очи предмета на спора. Криене и прибиране му е майката, поне първите 2 години. И отвличане на вниманието. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт