Къде да и къде не в БГ на почивка.

  • 2 176
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лозенец вече не е село. позастроен е  Wink

# 16
  • Мнения: 2 907
Да пиша, че темата я следя с интерес, тъй като се намирам също пред загадка къде да отидем през август. Чета всяко мнение и както си бях навила да го водя моя мъж на Созопол, реших че май на северното Черноморие е по-добре... А цените на север по-високи ли са?

# 17
  • Мнения: 1 636
ВклÜч, и аz да следя  Mr. Green
Ние ходим на Поморие вече на на6е.Градът ми харесва,плажът не чак толкова,но мисля,че скоро всичко Ще се оправи.Но ми е интересно да следя,къде е добре,zа да zнам къде да ориентирам приятели.

# 18
  • Мнения: 1 128
Аз все повече се замислям да отидеме на планина ако въобще си ходим.
Някъде на хубава селска къща или хотелче с басейн и от там да си правим еднодневни екскурзийки до градчета и монументи.
Хем няма да сме на толкова горещо хем няма да ги има черноморските агломераций.
А на море и без това ще ходим тук.

# 19
  • Мнения: 90
Аз вчера се върнах от Варна и не съм доволна. Към обслужването в хотела нямаме забележки, но това беше единственото положително, като се изключи че стаята ни беше към улица и беше ужасно шумно, а закуската беше твърде еднообразна. Всичко останало във варна просто не си заслужаваше. Цените на заведенията не отговаряха на качеството на храната, която предлагат ( с малки изключения). По алеята над плажа заведенията не разполагат със собствена тоалетна, а се ползва отделна платена тоалетна, които са толкова чисти, че дъщерями отказа изобщо да ходи до тоалетна. Плажа изключително мръсен (чопленото на семки по плажа нещо съвсем нормално). Морската градина застроена, мръсна и без осветление(и изключение на един малък участък в централната и част изглеждащ по-добре. Обмените бюра са с много лош курс. А за таксиметровите услуги нямам думи-цените са според зависи, ако може два пъти ще обиколят града преди да те закарат стотинките не се броят за пари те просто не се връщат, но най-вече така ужасно карат, че изживяванията по влакчетата на ужасите нищо не са. Това са за съжаление нашите впечатления от почивка във Варна.
   

# 20
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ако ходите в Лозенец, само не и през Юли и Август. Миналата година направихме тази грешка. Било станало много "hip place", цялата гьзария на София е там. На плажа е геройство да намериш място, селото не разполага с капацитет за много туристи - така че за вечеря си правихме резервации 2 дни предварително Close Има 2 приятно бара да седнеш вечер но да намериш място е като 6-ца от тотото. И една дискотека пьлна с мутри и манекенки, там се влиза след поне час висене ако не познаваш някой. И за капак ако има DJ party, цялото село е озвучено до 7 сутринта
Ние тази година отиваме в Халкидики, с колата е по-близо от София отколкото до нашто море Sunglasses

# 21
  • Мнения: 884
Аз все повече се замислям да отидеме на планина ако въобще си ходим.
Някъде на хубава селска къща или хотелче с басейн и от там да си правим еднодневни екскурзийки до градчета и монументи.
Хем няма да сме на толкова горещо хем няма да ги има черноморските агломераций.
А на море и без това ще ходим тук.

Наистина отидете на планина,ако въобще отидетеPeace
За нас цялото Черноморие е вече табу. Включително и хвалените по-горе Албена  и св.Константин и Елена ,са на свесветлинни години от понятията обслужване,качество,място за почивка. И от година ,на година по-зле става!

# 22
  • Мнения: 2 563
Ако сте с кола, препоръчвам Резово (по спомени от миналото лято, сега не знам как е, знаете какво може да стане само за една година...). Това е малко село, с крави и пилета по улицата като единственият строеж беше нечия двуетажна къша. Има един хотел, всичко друго квартири. Ние две поредни лета взимахме стая (делиш банят с две други стаи, достъп до котлон и хладилник, готини хазаи) в една къща на крайбрежната "улица". Самият плаж е мъничък и в зависимост от бурите, вилнели там, може и да не е използваем. Има и скали за гмуркане. Но на плаж се ходи за десет минути с колата на Силистар, където миналата година единственият проблем беше паркинга: нищо че Силистар е резерват, пускаха срещу два лева да си праснеш колата, където искаш, като същевременно копаеха дупки и въобще пречеха на хората да паркират извън територията на парка... Но плажът е чист и приятен, има заведение и приемлива тоалетна.

Самото село е много приятно, тихичко, вечер е един кеф на терасата на квартирата. Има две заведения като през деня са много пълни, защото всичко живо от съседните курорти се изсипва да гледа границата с Турция. Но ние си пазарувахме от Синеморец, понякога и там хапвахме. Аз не обичам заведения, най-обичам на почивка да ям салата и диня и през деня да правя излети и да чета на плажа, а вечер да чета на терасата. Та Резово беше супер, дано и тази година е така.  Майка ми ще ходи през август.

# 23
  • Мнения: 3 491
Аз все повече се замислям да отидеме на планина ако въобще си ходим.
Някъде на хубава селска къща или хотелче с басейн и от там да си правим еднодневни екскурзийки до градчета и монументи.

По отношение на селските къщи мога само да препоръчам да не се предоверявате на реклами или Интернет, а ако може- на местни хора. Селото на моя свекър например го пишат в списъците за селски туризъм, и съседът му печели от това. Ходят западноевропейци, има басейн. Но моят свекър казва, че на въпросния басейн водата изобщо не се пречиства, това цяло лято. На собственика изобщо не му пука, съответно контрол няма.
Каквото и да измислите и да намерите, приятна почивка!

# 24
  • Мнения: 560
Аз все повече се замислям да отидеме на планина ако въобще си ходим.
Някъде на хубава селска къща или хотелче с басейн и от там да си правим еднодневни екскурзийки до градчета и монументи.
Хем няма да сме на толкова горещо хем няма да ги има черноморските агломераций.
А на море и без това ще ходим тук.

Горещо ви препоръчвам Велинград.Бяхме през март месец там в Гранд Хотел Велинград.Има и басейн и е в подножието на планината.Посетихме и Сандански.Бяхме в хотел "Медите"  Peace

# 25
  • Мнения: 1 128
Благодаря ви,момичета за помоща.
Морето го отхвърлям,спирам се на вариянт вила само за нас тъй като по всяка вероятност ще сме с приятели.
Да ви кажа от пътуването ай много ме плашат пътищата,шофиорите и лошото обслужване.Нали знаете....видиш няколко увиснали лица,два лоши отговора и ти развалят благинката.
Засега ей това ми хвана окото    http://www.mountshouse.com/index.php?page=20000000

Последна редакция: нд, 01 юли 2007, 22:25 от friki

# 26
  • Мнения: 884
Страхотно изглежда! Старинната къща ,предполагам ,сте си харесали ?! Непременно да пишеш отзиви ,ако изберете нея!

# 27
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Наистина изглежда страхотно! Въпреки че 50 евро на човек на вечер... хммм, малко ми се вижда надута цената, като знам ценовото положение в България... Но ако това е точно каквото търсите - струва си!

За шофирането - прави сте да се притеснявате. От шофьори, които не спазват правилата, както и от полицаи. един мурафет имат - знак 30/40 км в час на право равно шосе, често с две платна във всяка посока. И естествено, повечето не спазват ограничението. Познай какво им се случва - сипват в джоба на чичко полицай. Ако ще шофирате вие и видите прекалено нелогично ограничение на скоростта - подозирайте ги. Не забравяйте единият да следи колите от обратното движение - все ще се намери някой да ви присветне за "засада". Другият така или иначе ще трябва да внимава за дупки по пътя, освен за трафика...  ooooh!

От лошото обслужване не се страхувай. Аз си имам тактика - подчертано любезна и усмихната съм със всякакви сервитьори и т.н от самото начало. В повечето случаи, те отвръщат със същото, може и да са сащисани, но се стараят в резултат. Предполагам, очакват дебел бакшиш. Ако обаче не ми харесва нещо, казвам им нещо в стил - бих искала да..., вместо да им обяснявам какво не е наред, защото много се обиждат и го приемат лично. Или просто ставаме и напускаме заведението - предпочитам да си запазя настроението по време на почивката, отколкото да се боря за справедливост и за оправяне на стила на работа на конкретния обслужващ персонал...  ooooh!

# 28
  • Мнения: 1 128
Цитат
Наистина изглежда страхотно! Въпреки че 50 евро на човек на вечер... хммм, малко ми се вижда надута цената, като знам ценовото положение в България... Но ако това е точно каквото търсите - струва си!
Говорих с тях по телефона.На последния етаж има три стай с една баня.За цялото това нещо ми иска 80 евро,което не ми се струва скъпо newsm78
Каза,че за закуска са 3 лева,хапване... около 10 лева.
Стопаните са млади хора,българка и испанец.
Продължавам с проучването Mr. Green
Само дето ни е много страх от това пътуване 3000 км с кола и бебе на 9 месеца,а в самолет е абсурд да се кача отново...яка паника ме гони Sad

# 29
  • Мнения: 1 636
Само дето ни е много страх от това пътуване 3000 км с кола и бебе на 9 месеца,а в самолет е абсурд да се кача отново...яка паника ме гони Sad
Мога да те успокоя zа пътуването.Ние пътуваме между 1700 и 2000 км,беz приспиване някъде и само мъжът ми 6офира.Имаме 2 деzа,от които едното не е най_добрият пътник,но няма проблеми.Ако и ти 6офира6 и се сменяте няма да имате проблеми.Иначе при 3000 км може би Ще се наложи да приспите някъде.Неудобно,но сигурно е в колата,zа да намерите всичко,че не се zнае дали иначе Ще я откриете.
По повод полиzаите в БГ.Бяха ни вzели преди 2_3 год.пари на черно беz ниЩо.Таzи година останах приятно иzненадана,когато 2 пъти ни спряха zа преви6ена скорост(около 17км/час повече) и след като раzбраха´,че мъжът ми е чужденеz каzаха да внимава повече и да си ходим  Shocked Мисля,че ги е страх вече да вzемат пари.Има номер в БГ,на който може да се обадят zа корупzия.Има случаи на иzхвър,али полиzаи вече.Аz не zнаех това неЩо преди,но вече ми е ясно.АКО някъде ви спрат и беz причина ви искат пари си zапи6и непременно името и/или номерът на марката на полzаят,както и мястото и часът.

Общи условия

Активация на акаунт