Какво е новото при мен (част 4)

  • 21 263
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 367
Никой да не се отчайва!  Naughty            Приемете, че всяко чакане има своя смисъл. По време на чакането има какво да се научи.  Когато ни извикаха първия път за детенце нашата социална ни каза да не се вълнуваме много, преди да го видим. Смятах, че като съм писала в документите какво дете искаме / не че имахме някакви претенции, освен да е здраво и да не са близнаци / поне с това ще се съобразят. Да , ама не. И трябваше да се откажем, защото не можехме да му осигурим тези мед.грижи, които му бяха необходими. Тогава соц. работник ни направи едва ли не равни със земята. Доста време ходих, като попарена. Що рев изревах. Добре че беше нашият соц. работник, които ни каза да не се притесняваме. Че не трябва да взимаме първото дете, което видим, ако не сме убедени. Че някои нейни колеги упражняват този натиск, но това не води до добро.  Че може да почакаме и повече, но няма нищо случайно...  И до ден днешен аз съм благодарна на тази жена, която ме извади от депресията, в която бях изпаднала. И наистина , когато за втори път ни извикаха, още като отворих писмото и видях датата на раждане , същата като на съпругът ми, реших, че нищо не е случайно и почти 2-годишното чакане  е имало своя смисъл.

Така че, чакайте спокойно, образовайте се в тази сфера, и знайте че Бог е подредил всичко, така, както трябва, само дето ние ще го научим по-късно, когато му дойде времето. Hug

# 76
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 517
АЗ само ще се хваля.Малката става на 2 годинки.Няма да има голямо тържество(само най-близките),защото мама е лепнала летния грип и дава своя дан на Природата.Въпреки болеста и сперетнах една торта Дино.Моля почерпете се виртуално за здравето на детето ми!!! http://www.snimka.bg/album.php?album_id=90047&photo=22
Пък тя една бърборица ми  е станала-не и спира устата.С голям интерес към анатомията.Онзи ден идва социалната за годишния доклад и дребното,като се впери в бюста и и с ясен глас изкрещя-цици.И сочи с ръчичка.Малееее едвам обърнах посоката на разговор.Какво ще решат хората:)А като ходим на плаж пита-това какво е .Няма да и кажа млечни жлези я WinkПо народному обяснявам.

# 77
  • на път
  • Мнения: 2 804
...Малката става на 2 годинки...

Да ви е жива и здрава компетентната сладурана. Що се отнася до тортата   chef ... направо шапка свалям!!!! И още много прекрасни торти имаше в албумчето  Shocked - всички ли са твое дело????

# 78
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 517
Да Flutter

# 79
  • София
  • Мнения: 9 517
ilang-ilang да ти е жива и здрава рожденничката и много, много да те радва.
За тортата завиждам, аз не бих могла да спретна такова нещо Embarassed

# 80
  • Мнения: 1 612
ilang-ilang да ти е жива и здрава рожденничката!
ivka10 и orange72 и ние не се даваме много на социалните, но като си "зелен" в тази област и почваш да се стресираш. Утре отиваме да подаваме документите и сме твърдо решени да си пишем каквото ни е на сърце пък ако ще и 2 години да чакаме!
Пожелайте ми успех утре!

И няколко въпросчета:
1. Кога ще ни кажат коя социална работничка е определена за нашия случай?
2. Има ли случаи, в които доклада става готов преди 3 месечния срок?

# 81
  • София
  • Мнения: 9 517
lilia_n_s , стискам палци бързо да свърши процедурата.
Относно въпросите ти - на нас ни се обадиха да ни кажат коя ни е социалната работничка около две седмици след подаване на документите, но аз им звънях междувременно няколко пъти  - не настойчиво, но да им напомня, че съществуваме.
По т. 2 - да, има случаи, принципно 3-те месеца са краен срок, но честно казано, в това отпускарско време... стискам палци да стане за един месец при вас. Hug
ПП Вземи си входящ номер утре. Ако не ти дадат - да ти дадат телефон, на който да се обадиш и да ти го кажат.
Още веднъж успех

# 82
  • Мнения: 1 612
Фоксче мерси за отговорите! Смело напред и това е!

# 83
  • Мнения: 176
Лина, пожелавам ти успех и да мине достатъчно бързо цяяяялата процедура Hug

# 84
  • Мнения: 2 084
Иланя поздрави и най-добри пожелания за рожденичката и семейството ви!
Може ли да дойда на торта у вас, че от майсторлъка ти ми потекога лигите.

# 85
  • Мнения: 1 612
Днес подадохме документите!  Grinning
Започва великото чакане на срещите и доклада!
Не мога да Ви опиша колко съм щастлива!

# 86
  • Враца
  • Мнения: 5 210
браво Лили Hug
да видиш как ще минат бързо месеците за доклада и проучването Laughing

# 87
  • на път
  • Мнения: 2 804
Днес подадохме документите!  Grinning
Започва великото чакане на срещите и доклада!
Не мога да Ви опиша колко съм щастлива!

И от мене браво Hug. Добра оперативност показахте - имам чувството че ви отне не повече от 10 дни.

# 88
  • София
  • Мнения: 9 517
Днес подадохме документите!  Grinning
Започва великото чакане на срещите и доклада!
Не мога да Ви опиша колко съм щастлива!
Браво и стискам палци да ви се падне най-експедитивния социален работник  Hug

# 89
  • Русе
  • Мнения: 729
Здравейте и от мен.Аз пак да се похваля вече сме трима,имаме си радост в къщи  newsm07.Малко съм уморена , но всичко ще си дойде на мястото.Малката бързо свиква с обстановката и обича да е център на внимание.Много ни е кротка и спокойна.Гука си и си бърбори, смее се много.Имахме малко проблеми първата вечер с коремчето, а снощи се беше претоплила и то в къщи  и имаше 39 градуса температура, аз направо #2gunfire.И днес изстрелях моя мъж да купува климатик, и добре че имаше един познат та ни го монтираха още днес иначе трябваше да чакаме две седмици,представяте ли си какво щях да правя с детенце.Направо не ми се мисли.Но тази вечер вече сме много добре и спи спокойно, та ми остана време да вляза във форума и виждам наистина добри новини.
Поздравления за Лили, дай боже цялата процедура и чакане да са по кратки и в най-скоро време да си имате и вие радост в къщи newsm44.
На wa_wa също поздравления за писмата , имай впредвид че може и да не получиш от цялата страна ,защото не всички изпращат писма, но това не означава че не сте вписани.Аз не получих мисля че от две три дирекциии,но тръпката е страхотна нали.Въоръжи се с търпение и всичко ще се подреди.Дай боже да е по скоро.Успех
С малко закъснение да е жива и здрава рожденничката Доника, тортите на мама наистина са страхотни,а малката нека да е жива и здрава.
к.димитрова как върви отказа от цигарите, успяхте ли? smile3506
Засега чао от мен в най скоро време ще сложа и снимки. smile3522 smile3522 smile3522

Общи условия

Активация на акаунт