Пак за детските седалки в колите - има вече закон!

  • 15 126
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 222
Обикновените седалки навсякъде ли са свършили? Някой беше писал, че има в Комсед Thinking

Съжалявам, ако си го приела за заяждане (визирам постинга ти в темата в Клюто), не е такова Peace
Просто се учудвам, че са свършили Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 14:30 от ЕлиTo

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
От миналата събота се опитвам да купя столче на сина си (вж. лентичката), но уви, навсякъде ми отговарят, че нямат в наличност от тези, които ме устройват - до 36 кг и с цена до към 180-200 лв.

  В Клщкарника бяха пислаи,че на Илиенци в склада на Чиполино имало.Но не мога да го потвърдя! PeaceЗвънни един телефон.

# 62
  • Мнения: 642
Обикновените седалки навсякъде ли са свършили? Някой беше писал, че има в Комсед Thinking


Мъжът ми се върна преди 2 часа от Комсед: резултата е столчета за до 36 кг - 235 лв.
Който го устройва - все още има.

На Илиенци ще проверим утре, днес вече са затворили сигурно.

# 63
  • Мнения: 4 406
втора употреба проверете...

# 64
  • Мнения: 339
първо да кажа че аз съм с две ръце и два крака за столчетата, че да няма недоразумения , но и също така смятам че закона не е формулиран както трябва пълна мъгла си е #2gunfire
 лично аз съм благодарна че излезе защото стана повод да разбера че досега не съм слагала правилно кошницата на дребния ooooh! то си имало и отзад една гаика през която да мине ама кой да гледа и мъжа ми и той като мен блейка: нашето столче нямало бе, ама аз снощи го обърнах отвсякъде и я намерих bowuu добре че не се е случвало да потрябва в рискова ситуация че не ми се мисли smile3511.
 Само че имам една забележка относно чужбинските таксита ,не е вярно че са длъжни ( поне  не на всякъде) мъжа ми кара такси и няма в багажника ,той и затова не знае и как се слагат smile3515  обикновено хората си носят за малки бебета кошници а големите се возят отзад без колан , НО ИМА И такива със столчета специално трябва да си го поръчаш като поръчваш таксито и да кажеш възраста и килограмите на детето ,но със сигурност не ги носят в багажника Mr. Green,другото което е че в такси имаш право да возиш бебето вързано за теб в кенгуро или слинг,което и повечето правят аз също съм се возила така но за съвсем малко не ни е удобно ,само че в нашия закон никъде нищо не става ясно #Cussing out

# 65
  • Мнения: 1 636
Аz zа такситата zаконите не ги zнам,но съм поръчвала по тел.2 пъти такси и няколко пъти съм се качвала така,все са имали таzи въсможност отzад.Не zанм,дали навсякъде е така.Но в МÜнхен оставам с впечатлението,че всичките са с.
А това таксито да има седалка,не съм го чувала,не го и намирам са съвсем ок,zаЩото ако се ка4ат хора беz дете,но с много багаж,zаради седалката в багажнимкът няма да има място,от друга страна като е zадължителна седалката какво,сега няма да се ка4ват майки с деzа вече на такси ли?  newsm78 Нито така,нито иначе.

# 66
  • Мнения: 4 700
Чиколина, аz съм в Щутгарт. Тук има таксита, които имат детски столчета в багажника, но не са много и трябва специално да си го поръчаШ. Иначе много имат от теzи, които само повдигат детето.


първо да кажа че аз съм с две ръце и два крака за столчетата, че да няма недоразумения , но и също така смятам че закона не е формулиран както трябва пълна мъгла си е #2gunfire
Peace
За съжаление не е първият, а сигурно няма и да е последният недодялан zакон. 

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 702
Малката дъщеря си има столче. Ползваме го с удоволствие. Аз - защото мога да ходя навсякъде с нея, без да имам нужда от придружител. Тя- защото може да гледа през прозореца докато пътуваме.
Голямата ни дъщеря е на 11 и половина. Тежи 33кг, висока е 142 см. Всяка мисъл за седалка за нея буди по-скоро смях у мен. Да, смешно ми е. Имам чувството, че законът е писан от хора, които не са виждали дете на 12 години. Като границата е 150см, Николай Василев да не би да си е купил седалка  Mr. Green

За мен този закон е неадекватен. Оставям настрана факта, че според първоначалната му редакция дори велосипедистите трябвяше дя носят пожарогасители, а каручките да са оборудвани с комплект резервни крушки.  Shocked
Считам, че той е прах в очите на хората: има много загинали при катастрофи? - ами добре, трябва да си возите децата в столчета. Вместо да бъдат озаптени малоумниците, които летят в лентата за насрещно движение и смятат, че другите, с нелъскавите неджипове, са длъжни като ги видят, да им сторят път.
Все едно на болен от пневмония да му предпишеш аспирин, защото вдигал температура  ooooh!

# 68
  • Мнения: 46 565
... горната граница от 150см. ни се вижда пресилена ...

Сърдете се на производителите на коли.
Коланите, които монтират са за хора с ръст над 150 см.

Игси, синът ти попада в последната група, само седалка вземете, от 30 лв. започват Peace

# 69
  • Мнения: 642


Игси, синът ти попада в последната група, само седалка вземете, от 30 лв. започват Peace

И седалки няма...! Вече писах в другата тема, но ще си копна и тук:

 Мами, столчета за деца 2+3 т.е до 36 кг, както вече писах няма никъде!!!
Днес ходихме и до склада на ЧИполино в Илиенци, и детските магазини там разгледахме, и в други магазини ходихме ( в един се опитаха да ни пробутат столче до 18 кг, като твърдяха, че е до 30!!!  ) - разберете няма и няма. Всички магзини и електронни и неелектронни очакват доставки през идната седмица. А пътуваме в неделя за Свищов. Там ще пристигне поръчката ни. Просто ще си пътува детето към Свищов с коланите, както обикновено и това си е, имам ли избор?! (за който не е чел предните страници - става въпрос за сина ми; дъщеря ми си има столче; и не става въпрос, че търся от днес - вече цяла седмица мина в безуспешни опити да купим столче до 36 кг. на цена под 200 лв.)
 

# 70
  • Мнения: 149
При мен проблема е същия от 2 седмици търся столче или седалка за сина си но няма той е на близо 4г и попада в групата до 36кг.
другата седмица ще пътуваме до морето и трябва да вземем а където попитам все трябва да чакаме  а дали ще има е друг въпрос

# 71
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 222
Игси, не се притеснявай чак толкова, не мисля че правят все още проблем полицаите, а и той до сега е пътувал само с коланите Peace
Ако искаш, мога да ти дам назаем нашата седалка (от тези по 30лв е), стига да можеш да ми я върнеш до началото на август.
Пиши ми.

# 72
  • Мнения: 3 810
Вчера пътувах с такси без столче. настроенията сред таксиджиите са да не качват малки деца- честито!

Все едно на болен от пневмония да му предпишеш аспирин, защото вдигал температура  ooooh!
Peace

# 73
  • Мнения: 4 406
Вчера пътувах с такси без столче. настроенията сред таксиджиите са да не качват малки деца- честито!

колко тъжно...

# 74
  • Мнения: 377
Вчера пътувах с такси без столче. настроенията сред таксиджиите са да не качват малки деца- честито!

Все едно на болен от пневмония да му предпишеш аспирин, защото вдигал температура  ooooh!
Peace
много неприятно!Ами те губят клиенти по тоя начин ще си караме колите!

Общи условия

Активация на акаунт