Роди се "ледено" българче

  • 2 059
  • 47
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 877
Е това наистина ме шашна!Да е живо и здраво бебчето!

# 2
  • София
  • Мнения: 5 079
Много се радвам, да е живо и здраво малкото ледено юначе! Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 6 164
Много тъпо заглавие, типично за вестникарите. Crazy
А иначе браво и да е живо и здраво!
Радвам се, че макар и без дефибрилатори в линейките, поне се движим в крак с развитието на медицината в света.

# 4
  • Мнения: 1 035
 smile3501здраве и късмет на бебето и мама

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Да е живо и здраво   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 440
Това е просто чудесно Peace

# 7
  • Мнения: 865
Да е живо и здраво бебчето!Браво за търпението и смелоста на тази майка!

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
УАУ!
нека е живо и здраво!
Явно е късметлийче!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Йеее.  Simple SmileНека да е живо и здраво бебчето за радост на дълго чакалите родители.
Дано да е късметлия Hug

# 10
  • Мнения: 102
Ето и една хубава новина.Няма по радостно нещо от това за една жена,която толкова год.се е БОРИЛА.прекланям се пред такива хора като нея и сапруга и.Това за мен са героини.Много здаве и късмет на бебето.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 271
Да расте здраво и щастливо!

# 12
  • Мнения: 441
Честито на родителите.Да им е живо и здраво детенцето!

# 13
  • Мнения: 3 634
Четох статия в юнското БГ Космополитън. Имаше доста "за", по-малко "против". Това ми направи впечатление: Децата,родени по такъв начин, са още много малки и засега наблюденията ни върху тях са главно генетични....Всички ние, които работим в тази сфера, имаме своите притеснения за това какво ще е бъдещето на "ледените" момичета и момчета и се молим да няма проблеми...

# 14
  • Мнения: 4 406
нека има повече такива чудеса!  bouquet

# 15
  • Мнения: 3 695
Да е живо и здраво !!!      bouquet

# 16
  • във фурната
  • Мнения: 596
 smile3501Да е живо и здраво!

# 17
  • Мнения: 1 426
Браво на майката, браво на лекарите! Късмет на детето!

# 18
  • Мнения: 497
Да е живо и здраво, имам приятели, които имат дъщеричка чрез инвитро и знам каква болка е да не можеш да заченеш.
Браво на медицината!

# 19
  • Мнения: 941
дано това продължи и занапред,за да могат повече семейства да бъдат щастливи родители Peace

# 20
  • Мнения: 3 478
дано това продължи и занапред,за да могат повече семейства да бъдат щастливи родители Peace

 Peace

Да е живо и здраво детенцето!

# 21
  • Мнения: 11 017
Това е страхотно!
Да е здраво и щастливо малкото човече Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 617
Прекрасна новина! Чак не ми се вярва, че става въпрос за България.

# 23
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ех, че хубаво. Много здраве и късмет на малкото детенце и на родителите му. Дай Боже всекиму такава радост  Hug

# 24
  • Мнения: 323
Да е живо и здраво бебчето  bouquet

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Честито на щастливите родители! smile3525
Дано повече такива новини да чуваме.

# 26
  • Мнения: 8 769
Ихааа, много интересно и много хубаво! Браво на лекарите, на майката, на всички!
Не разбрах само, оплождането защо е било през 2001, а чак сега го имплантират (и съответно се ражда). Дали това би следвало да е рутинна процедура, или майката е имала здравословен проблем някакъв....?Их, да дадат малко повече инфо...довечера няма да гледам новини, че съм на концерт   superuu  superuu  superuu

# 27
  • Мнения: 1 209
Ей, това е супер. Да са живи и здрави...

Леле колко е напреднала медицината...

# 28
  • Мнения: 4 784
Ето и една хубава новина.Няма по радостно нещо от това за една жена,която толкова год.се е БОРИЛА.прекланям се пред такива хора като нея и съпруга й.Това за мен са героини.Много здаве и късмет на бебето.

Здраве и късмет!

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Хубаво е, че стават и такива неща !
Да е живо и здраво  Peace

# 30
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Страхотна новина!
Да е живо и здраво!  bouquet

# 31
  • Мнения: 521
Браво да е живо и здраво бебето  Crazy

# 32
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Да е живо и здраво!!! Hug Hug Hug
И повече хора да могат да си имат деца по този начин, защото има много семейства, които не могат! Tired

# 33
  • София
  • Мнения: 4 590
Видях го по новините бебчето.  Laughing
Да е живо и здраво!

# 34
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Това е едно чудо за мен!
Да е здраво бебче!

# 35
  • София
  • Мнения: 4 294
Ихааа, много интересно и много хубаво! Браво на лекарите, на майката, на всички!
Не разбрах само, оплождането защо е било през 2001, а чак сега го имплантират (и съответно се ражда). Дали това би следвало да е рутинна процедура, или майката е имала здравословен проблем някакъв....?Их, да дадат малко повече инфо...довечера няма да гледам новини, че съм на концерт   superuu  superuu  superuu

До колкото разбрах от новини, че гледах на диагонал майката е има един несполучлив  опит инвитро-оплождане, спонтанен аборт. Което се отразило на психиката й, не се е чувствала по-рано готова.
Каза на майките, които имат подобни проблеми да не се отчайват, да действат и да не чакат толкова дълго като нея Peace

Дай боже повече такива добри новини в България  Praynig

# 36
  • Мнения: 4 451
Супер! Grinning Представям си радостта на родителите и се радвам с тях. Да им е живо и здраво момченцето! Heart Eyes

# 37
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Много хубаво,браво.
Да е живо и здраво бебчето,да радва мама.
Тя милата колко го е чакала,сега сигурно е на "седмото небе".

# 38
  • Мнения: 6 461
Страхотно Heart Eyes
Да е живо и здраво бебенцето.

# 39
  • Мнения: X
Да е живо и здраво бебчето!..... и дано още семейства да имат тоя шанс..... Praynig

# 40
  • Мнения: 3 500
Радвам се за щастливата майка. Да й е живо и здраво малкото юначе! Аплодисменти за лекарите!

# 41
  • Мнения: 153
Да е живо и здраво бебчето, както и родителите му и да си гледат и даряват с любов! Ето такива хора, заслужават поклон!

# 42
  • София
  • Мнения: 5 783
Да е живо и здраво!  Hug  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 8 285
Браво да им е живо и здраво бебчето
ама защо ми се струва че снимката на бебето е менте newsm78 тази акушерка не работили в Шейново, а раждането е в Св.София (тя даде сина ми на мъж ми, после я даваха в "Дом Шейново", виждах я когато родих дъщеря си)

# 44
  • Мнения: 169
Много хубава новина. Да е живо и здраво детенцето! Hug

# 45
  • Мнения: 27 524
Мога само да кажа едно - прекланям се пред науката и медицината!

# 46
  • Мнения: 326
Да е живо и здраво детенцето!  bouquet

# 47
  • Мнения: 4 308
...Не разбрах само, оплождането защо е било през 2001, а чак сега го имплантират (и съответно се ражда). Дали това би следвало да е рутинна процедура, или майката е имала здравословен проблем някакъв....?
Когато се прави опит ин витро, след стимулация се отделят повече яйцеклетки от нормално. Когато се получат и повече ембриони с отлично качество, само няколко от тях се връщат в матката. Другите се замразяват и могат да се върнат, когато двойката реши.
Това е невероятен успех след толкова време замразяване, защото точно този ембриотрансфер е със сравнително ниска успеваемост.
Поздравления за майчето и таткото, предполагам колко усилия им е коствала цялата тази борба! Кураж за напред и всичко да е наред с тях!
  bouquet
Поздравления и за екипа!
А в държавата ни все още няма клинична пътека за лечение на стерилитет, всеки се оправя както може.

Общи условия

Активация на акаунт