Проблемите на детските градини във Варна-2

  • 43 354
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 128
Тази сутрин говорих с директорката на детска градина Незабравка и тя ми каза , че приема на документи ще започне от 07,01,2008г!

# 736
  • Варна
  • Мнения: 3 246
И аз искам да благодаря на момичетата  Hug

Вече са актуални новите правила на сайта на Общината, с новата дата и критериите за прием /даже са подчертани с черно/. Актуални са и районите по улици, до преди няколко дни не бяха...

# 737
  • Мнения: 4 605
къде я пише новата дата в сайта на общината , само аз ли не  успях да я открия ooooh!

# 738
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Дата не пише, а пише от първия работен ден след зимната ваканция, който се пада 7.01

# 739
  • Мнения: 8 769
Туфи, Джулия, благодаря ви!  bouquet
И на стрина Цонка-тя също бе с нас, за което й благодаря!

Момичета, както виждате, нещата могат да бъдат сериозни и сме сериозно приемани. Може и още повече.
Трябва само малко повече желаещи да се включат в организацията, за да бъдем наистина на ниво.
Дано през следващата година има повече желаещи да се включат в организацията, повече съществени коментари, предложения и инициативност!
Проблемите на дг и ясли са много, решими са, но тези, от които зависи ускоряването на процеса сме ние!

Желая весели празници на всички, много здраве и повече успехи през следващата година!  bouquet

# 740
  • Мнения: 578
Момичета, днес ми се обади една журналистка от пресцентър Варна - искат пресконференция, относно основните проблеми, с които се сблъскват родителите при подаването на документи за ДГ и приема, а впоследствие и тези свързани с пребиваването на децата там.

Като цяло интересът на журналистите към темата е голям и след 7 януари една такава пресконференция би могла да бъде изключително полезна. Хубавото е, че вече излизаме от рамките на проблема с местата и може да търсим и развитие в насока хранене, брой на децата в групите и др. Очаквам вашите наблюдения, мнения и предложения, тук в темата.

Благодаря на вас, които през тази година не спестиха сили и време, благодарение на което журналисти и общественост, успяха да видят проблемите свързани с ДГ от нашата родителска позиция. Пожелавам на всички весели празници и спорна нова година!

# 741
  • Мнения: 8 769
Това идва в потвърждение на моите думи. thumbsup
Затова, хайде да се стегнем и всеки да напише какво го вълнува, от какво е недоволен, кое смята ,че е проблем в дг, която посещава детето му.
Ще се радвам, ако на лс ми пишат тези, които имат желание да работят в тази насока (от лятото не всички напоследък са активни, затова питам отново).
Аз си мисля, че е добре да преминем към следващата стъпка-НПО, в което да участват поне 10-на човека.
Така на пресконференцията ще можем да обявим и създаването. Ако обаче процедурата е по-сложна, можем на първо време поне да се съберем и обсъдим представянето ни на тази пресконференция.
Момента очевидно е назрял и би било престъпление от наша страна да го изпуснем!

# 742
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Аз леко неподготвена, но ще се изкажа bowuu
За НПО - аз съм ЗА! Времето ми е супер ограничено,както на всички, но ще помагам с каквото мога Peace

За проблемите:

1. Хубаво е да се помисли за здравословно хранене на децата. Имаше дори тема преди време във форума...не помня точно къде.Ако Туфи се сеща да подскаже.
Какво имам предвид в груби линии - ако е възможно да изпадне от седмичното меню шоколадова вафла и тем подобни сладки грехове. Вместо тях да има пресен плод.
Печен салам - за обяд..ми за мен това е гадост....няма нищо полезно в това.

Все по често се срещат деца с АБМК. Тези деца са на специален хранителен режим. Добре е да се помисли как тези деца могат да са в детска градина и да се хранят.
Има и други алергии, има и деца вегетарианци...но това вече ми се струва твърде смело като първа крачка.

2. Трудно ми е да го формулирам затова ще обясня - учителите на децата ни да минават периодично нещо като курс в който да придобиват идеи как да са по - полезни на нашите деца с интерактивни игри.
Какво имам предвид - в момента в нашата градина по думите на учителката са купили страхотни пъзели. Извинете но те са за 3 годишни деца, а в групата са вече на 5 и 6. И госпожите са потресени че децата не искат да редят пъзелите...ами те не искат защото са безинтересни. Пъзела представлява да се свържат 2 по 2 неща по смисъл (обувки и чорапи, саксия и цвете, стол и маса)Пъзела наистина е страхотен , но за по - малки деца Peace

3. Да се започне процедура по подновяване на материалната база - дограми, легла,дюшечета и каквото се сетите което отдавна е дало всичко от себе си защото е на по 30 години.

4. Огромния брой на деца в групите - това води до понижаване качеството на образование, затруднява нормалната работа на учителите, затруднява нормалната комуникация между децата, болестите.

5. Въпреки раздутите групи, да се направи възможно всяко дете да ползва по 1 шкафче. В момента в яслата на дъщеря ми са по  2 деца в шкаф. Ами само ботушките на децата не влизат в шкафа. Не говорим за 2 якета, не дай боже гащеризон и резервни дрехи.....

Това е на прима виста. Начина на прием няма да се изказвам по него. Не  ми се коментира. Мисля че няма да се преборим с това, поне не и докато няма достатъчно места в градините и яслите!

# 743
  • Мнения: 1 277
4. Огромния брой на деца в групите - това води до понижаване качеството на образование, затруднява нормалната работа на учителите, затруднява нормалната комуникация между децата, болестите.

Това беше първото нещо, което ми дойде на ума. Освен това:
- повишаване на здравния контрол в детските заведения и недопускането на болни деца ( знам, че с това изказване рискувам да бъда "изядена с  парцалите", но това е мое мнение и не ангажирам никого с него).

# 744
  • Мнения: 1 931
4. Огромния брой на деца в групите - това води до понижаване качеството на образование, затруднява нормалната работа на учителите, затруднява нормалната комуникация между децата, болестите.

Това беше първото нещо, което ми дойде на ума. Освен това:
- повишаване на здравния контрол в детските заведения и недопускането на болни деца ( знам, че с това изказване рискувам да бъда "изядена с  парцалите", но това е мое мнение и не ангажирам никого с него).

 Peace подкрепям!

# 745
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Днес от Нова ТВ ми взеха интревю за проблемите и несгодите по приема на документи. Утре по Здравей България ще бъде излъчено. Не знам какво се получи и какво ще излъчат от всичко. Но интервюто беше на открито, пред ДГ...в условия близки до бойните  Mr. Green

# 746
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Обадиха ми се от пресцентър Варна.Поканиха ни отново да направим пресконференция относно проблемите в ДГ.Трябва да дадем отговор до ранния следобяд днес - 04.01
Пресконференцията трябва да бъде на 08.01. Желателно е да имаме трима представители. Юлия за момента е на почивка.
Хайде да се организираме и да направим нещо!
Подали са ни ръка, нека действаме!
Ако сами не си помогнем няма кой!
Аз мога да участвам ако децата са здрави и са на градина/ясла!
Моля кажете мнения!
Ако не се съберем днес и да заявим участие всичко отива на кино!

# 747
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Излъчиха ли нещо по Здравей, България?
Аз, освен да ви подкрепям морално, засега не мога да присъствам, но следя развитието на проблема.

# 748
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Нищо не излъчиха съществено! Нищо от важните неща които казах....Пуснаха само че има истерия между родителите, но отрязаха от къде произтича тази истерия....изрязаха че електронния регистър не работи като хората и на всичко отгоре дава само информация кой къде е приет и къде какви са свободните места, изрязаха това че ние преди две години предложихме да има електронно подаване на молби и ни бе отговорено че това законово не може да се постигне, а в София това ще работи сега!!! Изрязаха че сме искали датата за прием да се премести през март, за да не е толкова студено...изрязаха всичко.
Ето затова не желая да давам интервю! Защото това което аз исках да кажа не е оново което те пуснаха!

Пусни си Нетера ТВ има Здравей България - към 40-тата минута са ми пуснали гласеца Mr. Green

# 749
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Предлагам да се пусне нова тема с друго заглавие, защото тази е освен дълга, но и не толкоз любопитна и не се чете от всички.
Тъкмо сега започна приемът на документи, подходящо заглавие ще привлече за каузата потребители, надявам се.

Общи условия

Активация на акаунт