Кашата с какво я давате?

  • 1 699
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 464
Слънчо не съм правила,но на Нестле са доста гъсти кашите.Ако ти се струва рядка си я прави на око и я давай с лъжица Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 821
Цитат на: logo5ka
Цитат на: Ellypr
Малко извън темата, момичета, но защо не си купите от твърдите лигавници, които са самостоятелно хранене. Страшно съм доволна от тях и не ми се налага да пера  Wink .


 Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:
За какво говориш?



За това  Wink . Имам и един на Камера, който е доста мек, ползвам го за малкия. Страшно е удобно, мажат се на воля, а когато започнат да ядат сами е направо незаменим. Ако нещо пада от устата си отива в табличката (ама как го обясних  Embarassed извитото от долу) а не в скута Wink . От както започнаха да се хранят седнали на столчето съм изхвърлила всички лигавници от плат.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 694
Това за правенето на око най-ми хареса, ама не смеех да го направя преди да попитам, да не стане нещо с по-гъста каша но коремчето.
Много ви благодаря момичета, отивам да правя каша - на око Crazy

# 18
  • Мнения: 2 040
Давай я  с лъжичка. След като вече яде пюрета с нея, значи всичко е наред, защото ако разбере (а те децата веднага разбират), че е по- лесно с биберона, ще ти отказва и за друго. Ние кашата я почнахме от събота, обаче като спазвам пропорциите става много рядка и Никол се чудеше да я пие ли, да я куса ли, а докато тя се чудеше, кашата течеше надоло по нея и течеше и течеше  Laughing  ЗАТОВА я правя на око вече. Всъщност забелязвам, че около 10мл вода по- малко от дадената на кутията - е идеалната  гъстота за нас.

Поздрави и целувки от нас!

# 19
  • Мнения: 717
И аз давам само с лъжица. Незнам как са Слъчно, аз давам кашите Беби и те не са много гъстички, може и аз да пробвам на око. Изглежда каквато и да е марката все са течни кашичките.

# 20
  • Мнения: 353
Само аз ли давам със шише?Ами тя е като вода(Фризокрем),ще има време цял живот да яде с лъжица-защо да го мъча детето?

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: kozlyo
Само аз ли давам със шише?Ами тя е като вода(Фризокрем),ще има време цял живот да яде с лъжица-защо да го мъча детето?

 Като вода е,защото му слагаш дозата която пише на кутията.По-добре компот му давай Wink Знаеш ли каква разлика има във вкуса като е на каша и като е в състоянието в което я даваш.
Я му я направи с вода"на око" и му дай на детенце да се наяде както трябва Wink
 Ти си знаеш де,аз първата с грамажа на вода от утията я изхвърлих.Алекс я ядеше,но като му дадах гъста ядейки започна да гука.

# 22
  • Мнения: 455
Цитат на: Ellypr
Цитат на: logo5ka
Цитат на: Ellypr
Малко извън темата, момичета, но защо не си купите от твърдите лигавници, които са самостоятелно хранене. Страшно съм доволна от тях и не ми се налага да пера  Wink .


 Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:
За какво говориш?



За това  Wink . Имам и един на Камера, който е доста мек, ползвам го за малкия. Страшно е удобно, мажат се на воля, а когато започнат да ядат сами е направо незаменим. Ако нещо пада от устата си отива в табличката (ама как го обясних  Embarassed извитото от долу) а не в скута Wink . От както започнаха да се хранят седнали на столчето съм изхвърлила всички лигавници от плат.



И аз съм много доволна от такъв лигавник на Camera. Взела сам ярко жълт и Даниил много му се кефи.  #Milti  Извитата част, която се закопчава отдолу става като джоб, в които пада всичко, което иначе ще е на пода. Много са удобни, купете си и Вие. С една вода се изчистват. Съхнат за минути. Колкото до кашите и аз ги правя с пропорции на око. Давам само на Слънчо, гъстотата я докарвам горе-долу с 1 лъжица повече от сухия материал. Не давайте каша с биберон, детето трябва да знае, че той е само за мляко.   Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 3 394
И аз правя кашите на око-да са горе-долу на консинстенцията на бозата , а като свикне бебето с тях може и по-гъстички. Дасега Стелчето яде бананова и оризова, като ги смесвам с круша, ябълка, тиква /тиквата с оризовата,че с банан нещо не ми се връзва/,въобще тук оризовата каша я препоръчват и като средство за сгъстяване на редички пюренца дори.

# 24
  • Мнения: 458
За сгъстяване слагах намачкан банан или настъргана ябълка, но от 2месеца предпочитам да давам готовите каши в бурканче, а и малкия много повече ге харесва

Общи условия

Активация на акаунт