Бременни чужбински мами - 10

  • 11 590
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Да се запиша и в тази тема Hug

Тук май все големи бебета има - ами то нормално, аз не знам вие как сте - ама аз пия една шепа лекарства - по скоро витамини - едни комбинирани, 3 магнезия и едно желязо newsm78 newsm78 и после що били големи бебетата - ами аз с тези дози си го обяснявам, знам ли.

Мами, как е времето при вас? - ние тук сме се законтрили на 16градуса и не мърда от седмица - слънцето не може да пробие. Аз не се боря за жега, ама поне малко с къс ръкав да походим Thinking

Вие измислихте ли имена на бебоците и какви?

  bouquet  bouquet

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Добре дошли на всички "нови" бъдещи мами  bouquet!

Вчера бяхме на консултация, вече сме 800гр Laughing, всичко е наред.
Между другото тук не изписват витамини за бременни, дават фолиева до 4мес, после калции и желязо от 5 мес. Изписват магнезии, само ако има ранни контракции или схващания.

Времето е мор, онзи ден на балкона ни беше 45 градуса, вчера в 22ч беше 35, днес е по-добре само 35 и даже валя преди малко.

# 17
  • NL
  • Мнения: 520
Dezita и аз в началото пих някакви Био витамини но след това ги зарязах и вече нищо не пия.Сега така си седят в шишето.При нас времето е същото като при вас.На мен ми е добре,че мога да спя нощно време,че даже и одеало си меткам отгоре.
Името на бебето след толкова много ровичкане по интернет го избрахме най-накрая.Комбинация от имената на двамата дядовци но и на двамата със сапругa много ни харесва.Не е например Лампи-кръстен на дядо му Светльо и какво беше още там Mr. Green.Нормално си име е.Но още на никoй не сме казали.Пазим го в тайна Wink.
Да ви кажа още нищо за бебока не сме купили.Хем се дразня от една страна,хем пък  си викам,че е още рано за покупки а то май не е така.

# 18
  • Мнения: 2 617
И аз да се впиша  Wink
За витамините, аз сама си поисках от лекарката да ми предпише някакви, защото не се хранех добре в началото и дори отслабвах, оттогава си вземам всеки ден Мултицентрум Матерна, фолиева киселина продължавам също. Ще ми правят изследвания за желязо и сигурно и това ще започна да пия.
 Rolling Eyes
За името имаме нещо предвид, а за покупки - все още абсолютно нищо, но смятам до средата на юли да направим и това, защото нищо не се знае.

# 19
  • Мнения: 3 388
Привет и от мен   bouquet
Добре дошли на новите мами- прибавени сте всички в списъка  Hug
Аз пия по 1 таб. Мултицентрум Матерна през ден и всеки ден по 1 таб. Зимофлуор  Peace За 10-ина дни вземах Магнезий, а първите 3 месеца- фолиева.
Ние името го бяхме измислили, после пак започнахме да го мислим, че аз се разубедих. Сега уж вече сме решени, но ще изчакам с оповестяването, за да не вземем да си сменим пак решението  Laughing

# 20
  • NL
  • Мнения: 520
Sonita,благодаря  Hug.
Сега като чета Tsuqumi е преди мен а и тя не се е подготвила още.Малко се успокоих,че не съм  единствената Embarassed.
А колкото до витамините да ви кажа,нали ни правят изследвания и на мен ми показаха,че всичко ми е в нормите-желязо и тн,затова не се насилвам да пия каквото и да е.А и докторката каза,че мога и без тях.
Лек ден на всички Peace

# 21
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Милика и аз сам така. Сега е лято и се късам да ям плодове и зелен4уци, то не бяха салати, то не бе6е 4удо. Това са най- добрите витамини. Единствено пия комплекса от Омега 3,6,9, това е за6тото сега напоследък, хи4 не ми се яде риба, а тези мазнини са много важни.

Добре до6ли на новите мами   bouquet

Сонитка как си, мила? Мен по4ва да ме приболява от време на време долу ниско, около пуби4ната кост, но са по- скоро като ставни или мускулни, отколкото менструални болки. Малко остава, разтягаме се  Mr. Green. 4етох те, 4е се облажва6 с дини. Да знае6 какво ми при4инява6 само. Тук са едни гадни и силиконови, да ти се отяде, а толкова ги оби4ам.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 388
Боб4енка, тук са хубави дините, някакви испански най-често  Crazy

Да ти кажа мен преди ме болеше кръста, междукрачието, какво ли не. Сега рядко нещо да ме заболи, пак междукрачието, ама нищо общо с преди. Никакви болки като менструални, нищо, абе странна работа. Но бебо много се усеща- нещо огромно и твърдо в целия ми стомах, особено като вземе да се изпъва  Laughing Даже не си чувствам корема така огромен като преди. Повече ми тежеше през 7-ия, отколкото сега. А всички ми казват, че е голям и си мислят, че хоооп и ще родя всеки момент  Mr. Green Малко ми е странно да ти кажа, тъй като би трябвало да ми се засилват всякаки болки с наближаване на раждането все пак ... Отвреме навреме усещам нещо много странно, осооообено неприятно и дразнещо- сякаш някой отдолу ми опъва  пъпната връв. Някой  Mr. Green Много е странно усещането, не мога да опиша точно какво е, но дано сте ме разбрали, не знам дали и на вас ви се е случвало.

Иначе, превеждам един бракоразводен акт, ама ми писна и ще го правя в понеделник. След малко ще си взема душче и ще се намажа хубавичко против стрии и други страстоубийци и унищожители на Убостите по женските ми телеса  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 593
Сонитка, мед ми капе като те слушам как ти е по-леко в 8мия. И аз като тебе тая надежди за подобрение с напредването на бременността.
На мене ми тежеше 6тия най много, сега в 7мия като че ли започнах да се чувствам много добре, но мисля, че е защото почнах да се движа много и да налитам на плодове и зеленчуци. Стомахът ми определено се е смалил и се задоволявам с по-малко храна, та панталоните даже маааалко ми се охлабиха  newsm44

Я мами сладурани ми кажете, кога настъпва момента, когато бебето почва да се върти вечер, пък да спи през деня?

Моето гардже е много съобразително засега и спинка цяла нощ, а през деня лудува, та спя много добре, но кога мога да очаквам нарушения в режима му. Разбрах че 28мата седмица влизали в някакъв режим бебоците и се чудя само седмичка ли ми остава още да поспивам Sad

# 24
  • Мнения: 3 388
Сонитка,
На мене ми тежеше 6тия най много, сега в 7мия като че ли започнах да се чувствам много добре

Абсолютно същото  Peace

Моето бебе се върти по всяко време  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 638
Здравейте на всички - реших да взема и тук да се "разпиша", че в тоя студ и дъжд само пред компютъра вися  Sad

Сонита, би ли ме добавила в списъка - Холандия, първа бременност, две девойки  Simple Smile - термина e 01/09/2007

За да се включа в дискусията - моите бебочки от около 2-3 седмици само се наместват, сега почнаха и нощем постоянно да мърдат, а тъкмо си мислех каква съм щастливка, че толкова хубаво си поспивам. Ама явно вече им става тясно, не са като вашите бебоци дето се ширят и преобръщат  Joy

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 17:44 от fata morgana

# 26
  • Мнения: 3 388
fata morgana- близначета и то 2 момиченца, чудно, поздравления   bouquet

... за съжаление не мога вече да те добавя в списъка, тъй като изминаха 24-часа, в които мога да редактирам. Мисля, че на този етап само Дивиана би могла да те добави  Peace

# 27
  • Мнения: 2 804
Сонита , аз не съм в списъка !
Ако имаш време ме добави  Flutter ! Термина ми е 4 - 02 - 08 трето бебе  .
Извинявам се , че не писах но след вчерашният преглед по обяд се скапах в горещината и не ми беше до писане .
Аз си изпросих соли от лекаря , защото много ми се вие свят особено сутрин едвам се вдигам от леглото да направя да ядат малките . Каза ми да си купя Супрадин .
Аз с първата бременност имах проблеми , бебка се развиваше 2 седмици на зад и ми преместиха датата така , ме да отговаря на размера на бебе термина ми беше 5 -2 , а родих на 3-ти .

# 28
  • Мнения: 1 854
А докато се наканя и нова теми4ка се формирала.Пьрво по старата да отговоря, 4е новата не сьм се задьлбо4авала.

Добре дошли на новите моми4ета, лека бременнност и прекрасни спомени от раждането Hug

Сонитка, сьс страхотен аватар си се издокарала....и както оби4ам диня, като го погледна ми се дояжда и ще си купя шще днес Wink
За епидурала и тук се слага, но предимно по медицинско предписание, а не като практика(както е например в БГ).Тук има алтернативни методи на раждане, натурални и затова бремеността и мислите за раждането проти4ат по друг на4ин.В БГ сьм забелязала някакво напрежение и страх от болката, която още не сме изпитали на свой грьб, докато тук болката е естествен процес сьпьтстващ раждането, преодолима е и за целта подготовката преди раждането е много важна, както и алтернативите по време на раждането (разли4ни видове курсове,раждане вкьщи,вана и пр.).Имаме позната тук, на която упойката така негативно и е повлияла, 3е после дни наред след раждането е била невменяема и дефакто не е била свидетел и няма спомени от края на раждането ои след това.Бебето е било сложено на тялото на бащата за пьрви пьт Confused.Мен например пове4е от такива слу4ки ме е страх, отколкото от болката.Все пак всяка упойка е вид дрога и не се знае какво влияние ще окаже в/у мама и бебе.
Относно раждането в БГ като алтернатива - да вьзможно е, но това зна4и ако таткото работи и не може да взима дьлги отпуски, жената да е сама поне 3 месеца преди да роди и поне 2 месеце докато бебо закрепне след това.Пьк и предполагам има разлика вьв ваксините, никой не те пита(като майка) може ли да дава формула-мляко или не(правят го без знанието на майката)..бебето не винаги е с майката.Такива подмолни работи едва ли бих поднесла, просто нямам доверие!Има и други при4ини поради които не бих се вьрната да раждам в БГ, но в крайна сметка всеки си решава сам Grinning

# 29
  • Мнения: 1 854
По вьпроса за ароматите, който бях повдигнала предишната тема, лекторката от курса за бременни ми каза, 4е не пре4ат на бебето стига аромата да не е остьр и силен.
За секса след 7 месец с презерватив няма проблем, за да не предизвика контракции спермата ако не го няма него.
По вьпроса за името - оше не сме се спрели на конкретно.Това ми се струва сложна зада4ка, след избирането на коли4ката Mr. Green.Имам си списьк, който си попьлвам, повтарям си имената на глас, заедно с фамилията и ако ми зву4и добре и може да му се намери умалително или ськратено име за обрьщение...пе4ели по то4ки Grinning
До 12 седмица пих фолиева, след това и до ден днешен витамини за бременни.Тук ми казаха,4е ако ям достать4но плодове и зелен4уци няма нужда от витамини, но все пак за зьбите, както и факта 4е бремеността ми запо4на през зимата..реших да ги пия
По вашите земи посещението на зьболекар рутинна практика ли е.Майка ми каза, 4е в БГ имат преглед на зьбния статус и го пряват на вси4ки бременни.
Моето бебе сьщо запо4на да мьрда по всяко време на денонощието и корема ми приема смешни форми Crazy
От няколко дни ми се втвьрдява корема...някой има ли сьщите усещания?Заради подготвителните контракции ли е  newsm78

Последна редакция: сб, 30 юни 2007, 15:27 от Оранжево небето

Общи условия

Активация на акаунт