За задължителните столчета за кола

  • 30 176
  • 641
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 819
Давам една идея за тези, които не могат да си усмирят децата в столчето.  При нас поне подейства 100 % - обясних и точно как стоят нещата, ако ни спре чичо полицай / сега да не ми гракнете  Mr. Green - не съм плашила детето в никакъв случай/, че ще ни глоби и няма да ни разреши да се возим повече в колата, че е забранено. Тогава Никол още беше малка, но всеки път, като сме виждали полицаи съм и обяснявала защо са там, че глобяват шофьорите, които не спазват правилата , вкл. гледат дали всички деца се возят на столчета. Явно детето има доста голям респект от "униформените чичковци"  Laughing . Уточнявам, че е била някъде около 2 год. като реши, че може и без столче  Crazy и едно такова обяснение подейства. Мисля, че е много по-добър вариант от това просто да оставиш детето да крещи - това също е опасно за шофьора , най-малкото разсейва и мисълта ти е повече в пищящото дете , отколкото на пътя.

# 76
  • Мнения: 1 080
Егати парадокса .Някой да е гледал един репортаж скоро по Нова .Как в трамвая умира дете ,майка му е свидетел как главата му е защипана по време на завой .Първо да започнат да прилагат законите ,като хората .Тогава да ги въвеждат .Та като карат идиоти с над 150 и столче няма да ни  спаси .От друга страна ,защо не дадоха малка отсрочка .От утре солени глоби щяло да има .

# 77
  • Мнения: 819
Егати парадокса .Някой да е гледал един репортаж скоро по Нова .Как в трамвая умира дете ,майка му е свидетел как главата му е защипана по време на завой .Разказваше как е чула черепа му да пука .Първо да започнат да прилагат законите ,като хората .Тогава да ги въвеждат .Та като карат идиоти с над 150 и столче няма да ни  спаси .От друга страна ,защо не дадоха малка отсрочка .От утре солени глоби щяло да има .

 #Crazy   Shocked  Какви са тия филми на ужасите?!?!?!? Кога е станало това?

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1. Коланът НИКОГА не трябваше да се опира на корема на детето!


Иначе в закона пише:
2. Всяко дете, което е под 150 см и до 36 кг трябва да се вози в автомобил в специални столчета


Маркирах със цифри за по-голяма нагледност.
1. не знам как би могло да стане. Нали и на голям човек точно там му миналва колана?  Rolling Eyes

2. тук определено също виждам конфликт. Щерката е 140+, пък 36 кг. не знам дали и кога ще стане. За сега е 26 Wink

Уф, аз го казвах, но ето сега пак. Нямам семеен автомобил. децата ми се возят само в неделя, но не всяка. Задните седлаки са бутнати през седмицата, за да има достатъчно място за багаж. И, какво, ще си играя на монтаж-демонтаж на дет. седалки нон-стоп ли?
А знам, колко е опасно без колани... знам го, знам го  Tired

# 79
  • Мнения: 2 891
Егати парадокса .Някой да е гледал един репортаж скоро по Нова .Как в трамвая ...

Моля те, редактирай, ако намаш нищо против, част от поста си  Praynig , че ми се свива сърцето. Представих си го и ми стана лошо.

# 80
  • Мнения: 1 080
Редактирах го но е факт .Самата майка го разказваше и наказани няма .За 50 години това бил единствения случай ..бла-бла..Нищо против нямам столчетата но на този фон е смешно просто.

# 81
  • Мнения: 819
Редактирах го но е факт .Самата майка го разказваше и наказани няма .За 50 години това бил единствения случай ..бла-бла..Нищо против нямам столчетата но на този фон е смешно просто.


На кой фон е смешно? Едното няма връзка с другото, да не слагаме децата в столчета, заради този случай ли?Нещо не разбирам?

# 82
  • Мнения: 9 990
Смешни сте вие с вечното отрицание на всичко, що бръкне в джоба ви.Всички безпарични семейства не пропускат да направят погача обаче на отрочето-ми кажете да ви купят столче, баси и толкова, вместо една камара дрехи и безумни играчки!.Инциденти ВИНАГИ могат да се случат-дали в трамвай или на магистралата.Винаги.Ако ти е писано от паднала саксия да умреш-толкова.Столчето не е панацея, то е превенция.Факт е, че при по-лек удар спасява.Спасява и при по-тежки случаи, ако имаш късмет.Но при лек удар и липса на късмет, липсата на столче може да е фатално.Майка държи в скута си дете.Колата спира рязко-спира!!!Не се удря!Майката се подпира върху детето и детето е....до там.

# 83
  • Мнения: 1 080
Незнам защо разбирате така нещата .Казах нямам нищо против столчетата .Ще возим децата си в столчета а като поотраснат в градсия транспорт може и да им се случи случка ,случайна .
Ако за някой е нормално това да се случва в градски транспорт и е въпрос на случайност ,за мен не е .
И да аз нямам средства с които да се оборудвам с две столчета до утре .

Последна редакция: пт, 29 юни 2007, 13:01 от catch

# 84
  • Мнения: 9 990
Не ги приемаме никак, просто реплики от сорта-че е смешно да се изисква столче на фона на кроупцията или на фона на цената на доматите на бай Ставри или на фона на градушките или на фона на инцидент с раздрънкан трамвай е неуместно умозаключение.Или-мрънкало било детето, вадело си ръцете, скъпо било столчето/ даааа, ама кола имаш, че и бензин сипваш вътре, нали?Що да се харчиш още?/бла-бла-бла-бла

# 85
  • Мнения: 1 080
Ще возим децата си в столчета а като поотраснат в градсия транспорт може и да им се случи случка ,случайна ....

# 86
  • Мнения: 9 990
Ти как се возиш в ГТ?Вързана в столче ли?На Луната ли излиташ?

# 87
  • Мнения: 1 080
Тонът ти драга е неуместен . Няма какво повече да ти кажа .Ако съм ти неприятна нещо ,дай на лични .Последното нещо ,което целя е сеир.

# 88
  • Мнения: 6 362
1. Коланът НИКОГА не трябваше да се опира на корема на детето!


Иначе в закона пише:
2. Всяко дете, което е под 150 см и до 36 кг трябва да се вози в автомобил в специални столчета


Маркирах със цифри за по-голяма нагледност.
1. не знам как би могло да стане. Нали и на голям човек точно там му миналва колана?  Rolling Eyes

2. тук определено също виждам конфликт. Щерката е 140+, пък 36 кг. не знам дали и кога ще стане. За сега е 26 Wink

Уф, аз го казвах, но ето сега пак. Нямам семеен автомобил. децата ми се возят само в неделя, но не всяка. Задните седлаки са бутнати през седмицата, за да има достатъчно място за багаж. И, какво, ще си играя на монтаж-демонтаж на дет. седалки нон-стоп ли?
А знам, колко е опасно без колани... знам го, знам го  Tired


1. Става въпрос не за коланите на столчето, а за коланите на колата, когато детето вече е достатъчно високо. Ето правилният начин за поставяне на колан

Не минава през корема - долната част минава през скута (lap), а горната - от ключицата - надолу и встрани.


2. Това е цитатът на закона. Мисля си, че главният фактор тук е височината, но явно са взели и някакви средни мерки. Щерката е 145 см. и е 35 кг.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 868
Ще возим децата си в столчета а като поотраснат в градсия транспорт може и да им се случи случка ,случайна ....


Ами давай тогава тригодишните да ги пуснем да притичват на магистралата, че и без това като пораснат може да решат да пътуват по нея, пък то всичко се случва... На 6 месеца да ги оставим да си играят в пълна вана - нали един ден сами на море ще искат да ходят.

Общи условия

Активация на акаунт