Дребно ми било детето?!

  • 5 236
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 440
Просто хората обичат да окачествяват...това ни е някаква национална черта...Да си гледат работат всички, че направо ще издивея #2gunfire Пламена в момента е 7,600кг на 11 месеца. Само че дава вид, че е повече...и ако някой каже, че изглежда много добре родата веднага бърза да я "оплаче" че не яде и че е тежи малко...Е, какво да ви кажа...много се дразня, че така приказват... #Cussing out

# 16
  • Мнения: 6 461
Мисля,че детенцето си е много добре в тези килца.

Не обръщай внимание на акъллии и разбирачи.

# 17
  • Мнения: 1 655
Ох много тъпи изказвания!
тези бабаи като си нямат цял ден работа та се чудят какво да измислят!
Много си ти е добре детето, ами ако таткото е голям и бебето ще е голямо ако са дребни и двамата родители детето нямам д а е голямо!
Ей ама всяко дете си е разлино!
АМи моето като беше все Черничко!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Изобщо не е дребно,дори е доста височко за тази възраст

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 225
Моята Кари на годинката беше 8.500 кг. и 79 см. Преди няколко дена един ме попита " Вие 5 или 6 месеца сте" Shocked Спрях да се ядосвам, щом яде, спи и има свръх много енергия значи всичко е окей Hug

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Хич не се връзвай на диви бабешки простотии!
Гледай да ти е здраво детето!!!   bouquet

# 21
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Моята щерка беше със същите мерки 8кг, 74см, НО на 1год. Сега е на 3год - 11кг, 94см. Ами добре си е, здрава е и на всеки който ми каже че е слабичка отвръщам че не отглеждам прасе за Коледа, че да му меря кг  Mr. Green, още повече че е в нормите.

# 22
  • Мнения: 1 733
Много си е добре детето! Да ти е жива и здрава!

# 23
  • Мнения: 4 915

Никол, това са стари стандарти.
Световната Здравна Организация има нови от 2006 година: http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

Към авторката: детето ти си е чудесно. Моята голямата щерка бе 9,5 кг и 76 см на 1 годинка. Лудо, палаво, умно и здраво дете.  Свекърва ми все се притесняваше, че била дребна, та затова й рових по стандартите, да се успокои, че е в "златната среда".  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 24 467
И да е дребничка и да е едричка- какво от това? Голям праз, дето му се вика! Нали е здравичка? Големият ми син на една годинка пък беше 14 кг. и беше около 86 см. някъде. Никой не го е гонил с лъжицата, сам си ядеше, от както се е родил си има апетит. Е, та какво, като някои го мислеха за 2-3 годишен, да взема да му отрежа главата или краката ли или да му направя операция на стомаха?
Утре някой ще реши, че очите му нещо не са докарани на цвят, после- че четенето му не било изразително или че било бавничко/хиперактивничко, краката му били на "Х" / на "О"  и т.н.
Има два начина за реагиране- първият е пасивен, просто да не се обръща внимание на тези, дето си нямат друга работа, а само обсъждат чуждите проблеми и другите хора. Той е за определен тип темперамент и не всеки може да го докара  това поведение. Аз, напр., ги спастрям- когато ми кажеха, че хлапенцето било пълничко или че било много шумно или че еди си какво, винаги съм заявявала, че си ми е много добре /Пък и си е така! Ама- ха!/. То по принцип човек следва да си изгради защита срещу подобни вмешателства, тъй като невъзпитани хора има и не се канят да се свръшват скоро. То пък ние, възрастните да не сме манекени и вундеркинти всичките, я!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 039
Важното е, че малката е здрава и жизнена, да не ти пука от приказките на хората.

# 26
  • Мнения: 674
Не знам какви са нормите, но мисля че ако имаше нещо нередно, педиатъра щеше да ти каже. Иначе на "доброжелателите" им кажи да и ядат г*за  hahaha. Да ти е живо и здраво слънчицето  Laughing

 Много ми хареса този съвет! newsm62 newsm62 newsm62

# 27
  • София
  • Мнения: 10 329
Я ги мани тея разбирачи, добре си е детето. Моята щерка пък е МНОООГО висока(на седем месеца беше висока 74.5 см и тежеше 8.300 kg), с дълги крака и големи стъпала  newsm78 и все не пропускат да ми го кажат. Даже веднъж една разбираща майка ми каза, че този ръст ще й създава проблеми със седенето и прохождането  #2gunfire. Е, какво да направя, и аз съм висока, и баща й е към два метра, да я скъся нещо, да я подрежа, та да се харесва на бабите по улиците?

# 28
  • Bapнa
  • Мнения: 762
На мен педиатъркат ами каза, че бебо към ГОДИНА трябва да е 75 см, не виждам какво й е дребното на твойта щерка  Peace

Я ги мани тея разбирачи, добре си е детето. Моята щерка пък е МНОООГО висока(на седем месеца беше висока 74.5 см и тежеше 8.300 kg), с дълги крака и големи стъпала  newsm78 и все не пропускат да ми го кажат. Даже веднъж една разбираща майка ми каза, че този ръст ще й създава проблеми със седенето и прохождането  #2gunfire. Е, какво да направя, и аз съм висока, и баща й е към два метра, да я скъся нещо, да я подрежа, та да се харесва на бабите по улиците?

 Joy Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми е на 6 месеца и 11 дена и тежи 8,200кг -70см аз пък си мисля че е дебела ортопеда ни каза че сме над нормата нямам си и на представа едно 6 месечно бебе колко трябва да тежи Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт