На децата им става лошо при пътуване-как да се справя?

  • 7 121
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
Кокулин-помага  Peace

# 16
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Миналата година, пътувахме с лагер деца, и естествено на всички им прилоша.
Тогава шофьорът извади една кутийка кибрит, раздаде на децата по една клечка
да сложат между зъбите си.
Ефекта беше невероятен.
Има и бонус- децата мълчат.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 392
                       Аз когато установих,че им прилошава отначало си помислих за лекарства и за "бабини илачи",но не стана.За това пътувахме с чести спирания - щом пребледнеят или кажат , че им става лошо и спирка  Mr. Green Започваше се един коментар къде сме,колко остава и т.н. Уплаших се да не си "изработят" условен рефлекс - при всяко качване в кола да повръщат независимо какво е разстоянието ,на което пътуваме.И започнах да измислям ред игри и забавления ,с които да отвличам вниманието им.Колко коли са червени,какви са облаците и още куп щуротии,играехме и на разни игри от рода на "дай,бабо огънче" когато бяха по-малки .Постепенно те приеха колата като място за забавления и проблема с прилошаването приключи неусетно за всички. Mr. Green И до ден днешен като тръгнем за някъде пристигаме след часове защото спираме на всяко място,което ни хареса по пътя.Навикът да се забавляваме в колата сега се "пренесе" и при децата им.Направо сме си жив цирк,но поне  на никой  не му прилошава. Laughing
                       Така,че пробвай.Може да не е вестибуларния апарат,защото той се усъвършенства с възрастта,а просто да е изграден един навик ,който автоматично се включва при пътуване.Казвам го от собствен опит - аз имам един такъв гаден навик и само при думата /няма да казвам действието/ започвам да повръщам и ми става зле,дори сега на толкова години и не мога да се преборя. Peace  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
Миналата година, пътувахме с лагер деца, и естествено на всички им прилоша.
Тогава шофьорът извади една кутийка кибрит, раздаде на децата по една клечка
да сложат между зъбите си.
Ефекта беше невероятен.
Има и бонус- децата мълчат.  Mr. Green
Майка ми е учителка и на екскурзии винаги прилагат този номер, казва, че е ефикасно.

 На мен и до сега ми става лошо. Спасява ме сядането на предната седалка и спането. Обаче децата като почнат да се оплакват, че им е лошо и аз все назад гледам и ставам по-зле. Опитвала съм лекарства, но ефект почти никакъв.

 Не ядем преди тръгване, не се наливаме излишно с вода и основно спим. Децата са се научили, че като им стане лошо и веднага затварят очи и се опитват да заспят...и най-интересното заспиват.
   
 Обаче завои има ли, нищо не помага...през Шипка не си помисляме и да минем ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 051
На децата им става лошо при пътуване.Аз обикновено стоя на задната седалка при тях и помагам с торбички,кофички и т.н. докато стане възможно да се спре някъде.Сега,обаче ще трябва да ги вържа с коланите и да мина отпред,на предната седалка и незная как ще ги оставя сами отзад да се справят с този проблем.Опитвала съм безброй медикаменти-сиропи,таблетки,хомеопатия,лукчета.....е,няма справяне с този проблем! CryПомогнете ми-дайте ми някакъв съвет/нещо спасяващо положението/!


Единия от синовете ми е така - на 14 е вече, поотминава му. И при нас нищо не помагаше...
Една от причините да пътуваме по-често с влак или самолет е той. Като малък не издържаше повече от половин час...сега издържа до около 4 часа...направо си е добре.

Ако можеш да си направиш малко статистика, в кои часове им става по-лошо и да ги избягваш...
При нас беше от полза - при невъзможност да пътуваме с друго превозно средство просто планирахме да тръгваме след обяд - тогава повръщаше много по-малко.

# 20
  • Мнения: 27 524
Нощно пътуване? Иначе знам, че има и ефикасни таблетки, но как се казваха.... newsm78

Аерон. Малки бели хапченца. Мисля, че по 10 се продаваха в малко шишенце. Не са скъпи. Аз бях такова дете, просто откачах и аз, и нашите, повръщах 10 пъти до морето и се скапвахме всички. Хапчето действа супер, ужасно пресъхва устата, но нищо за ядене и никаква вода, лепне не лепне, търпи се. Но наистина действа. И да пътуват легнали. Лекси добре е казала нощно време, но дори и през деня да е, да лежат, така помага. Или да седят и да си подпрат челата на предната седалка, също действа. Успех, знам колко е гадно. С времето преминава.

# 21
  • Мнения: 144
Благодаря ви, момичета!
Пробвали сме с Аерон и Кокулин.Сега ще пробвам и с Medrin и с кибрит Wink-дано да помогне.Лошото е,че винаги както и да обикаляме трябва да минем през Шипка за или от  Северна България/живеем в Сопот/.Наистина ,ще трябва да се поизчака да поотраснат,май Grinning!,
Весело лято!

# 22
  • Мнения: 804
Само не ми се смейте моля, споделям моя опит.
каза веднага да му дам да дъвча една кибритена клечка, самия мирис на барут туширал повиците за повръщане...но уви ние нямахме кибрит, тогава тя извади левкопласт и ми поиска 50 стотинки, които залепи точно върху пъпа с лепенки под формата на кръст. Детето няма и 20 минути се почувства добре и заспа. Сега си знам как да действам...естествено не с клечки кибрит.

Точно за това се готвех да пиша, при моите деца клечката действаше безотказно, но аз отчупвах кафявото връхче. Слагала съм и сол под стотинката на пъпа, но не е препоръчително за дълъг път, защото може да се раздразни от солта.

# 23
  • Мнения: 165
Моя опит е да сяда на предната седалка, но моето човече е над 150 см.  Joy и е 9 годишен, но става бяло платно. Спираме малко почива и пак на път. Последният път станахме в 5 сутринта и той проспа целият път. Мина леко. Така че сме решили като ходим пак в Созопол пак ще пътуваме много рано сутрин.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 079
Не изчетох всички отговори, но ти давам съвет от опит:
лекарство против повръщане в превозно средство има и се нарича Церукал.
Дава се на детето предния ден още, мисля, че беше по 1 хапче 3 пъти за деня, а и по време на пътуването се пие. Там си пише точно какво се прави.
А и Коколино - то действа, но и то се дава от предишния ден още, за да има ефект. Но пък има изискване да не се ядат ментови бонбони, да не се пие вода и течности 15 минути преди и след Коколиното, защото то е хомеопатично лекарство.
А това, с клечката кибрит, и аз съм правила и има ефект, но не мога да го обясня.  Tired
Както и с жълта стотинка, залепена на пъпчето. Peace
Давай смело с тези 4 неща (Церукал, Коколино, клечка кибрит и стотинка) - опитани са и децата са си живи и здрави и нищо им няма! Peace

# 25
  • Мнения: 3 886
КОколино супер е Peace

# 26
  • Мнения: 924
На мен също много ми прилошаваше и повръщах като малка. Всъщност и сега ми прилошава понякога. Ето какво те съветвам:
1. Децата да гледат само напред (не надолу и настрани)
2. Да са хапнали соленичко около час преди да тръгнете, без да са преяли.
3. Да дъфчат клечка кибрит или клечка за зъби.

# 27
  • Мнения: 52
Аз и голямата ми дъщеря имаме този проблем Sick.Скоро се наложи да ходи с баща си в София и и дадох КОКОЛИН 2 часа преди да тръгнат и в момента на тръгването по една таблетка.пътуването е минало успешно .newsm10 В понеделник ще тръгваме за морето newsm08 и мисля и аз да го изпрбвам,ако не стане ще дъвча клечки newsm53newsm32 за сега нямаме проблеми,ама като поотрасне ще видим дали няма да е от наща партия ПОВРЪЩАЧИ

# 28
  • Мнения: 275
също така голям ефект имат хомеопатичните свещички ВОМИТОСХИЛ


но пак казвам всичко си зависи от вестибуларния апарат на човека

Общи условия

Активация на акаунт