Вирусна гнойна ангина- ще полудя!

  • 131 448
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 822
Моят син преди една седмица свърши антибиотика макропен с диагноза остър тонзилит и уж беше оздравял, но сега пак е с температура, подути лимфни възли. Прибави се и екстрата кашлица. Има пак налепи. Направо се шашкам. И на нас по телефона ни казаха тантум верде, но някой знае ли дозировката, че не попитах.
 Все му се гади и ходи да повръща, има 38 температура и май ще давам вече панадола.
Какво да правя? Как да укрепя имунната му система? Зимата изкара мононуклеоза и си мисля, че затова е спаднал и сега всеки вирус ни се лепи. А уж не ходи на градина.  Sad

# 31
  • Мнения: 526
Ни се доверявайте че сте давали един вид АБ, моят синвинаги след възпалителен процес му се възпаляваше лемфен възел на вратлето. Отидете на педиатър, а за Тантум Верде през 3-4 часа на сливиците пръскате и около 20мин. не се дава течност за да действа.

# 32
  • Мнения: 1 726
Ако не се лъжа ГРАНОФОРИН също е антибиотик,много е ефикасен наистина, но внимавайте много с него при по-често мазане изгаря лигавицата, случвало ми се е ...

# 33
  • Мнения: 822
Изписаха ни Дурацеф, тантум верде и Амброксол. Дано този път се оправим. Казаха да бъдем в изолация, че много лесно прихващаме това лято болестите. Но така като чувам не сме само ние май. Незнам на какво се дължи?! През две седмици сме болни!

# 34
  • Мнения: 6 390
Записвам се в групата с гнойна ангина  Tired
2 дни и 2 нощи високи Т., днес отидохме на доктор - вирусна гнойна ангина, с гнойни пъпчици по сливиците...
Предписа антибиотик, но да питам какво мислите за сладоледа в такива случай  Thinking Детето от 2.дена е яла само 2 сладоледа, и нищо друго... писка че я боли, и нито пие нито яде... голям зор и рев за лекарствата става, въобще криза...

# 35
  • Мнения: 3 116
Ели, сладолед се яде при гнойна ангина. Студеното водило до свиване на кръвносните съдове или нещо подобно беше обяснението дадено от нашия лекар  newsm78 Но течности също трябва да пиете, едно заради ангината, друго заради тези жеги  Thinking

# 36
  • Мнения: 2 082
Цитат
писка че я боли, и нито пие нито яде... голям зор и рев за лекарствата става, въобще криза...

давай нурофен-освен,че сваля температурата,обезболява и детето може да хапне малко.можеш да промиваш с лайка гърлото и с лимонов сок

# 37
  • Мнения: 6 390
Цитат
Тонзилотрен - Tonsilotren  смуче се и помага страхотно точно за гнойна ангина
Това прочетох в стара тема...
Това добре, но при нас не се продава, та мъж ми донесе Хомеогене9

Приемам всякакви идеи за тежка гнойна ангина на дете 2,6г.

Не яде, не пие от 2 дена, Т. от 2,5 дни не е падала под 37, 7, но не е била над 39

Изписаха ни АБ - KLACID, защото детето е с алергия към Пенецилина.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 15:55 от Eli_cz

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Дъщеря ми вчера беше с гнойна ангина, болки в гърлото, повръщане, 39.00 темп., болки в дясното ухо...Тази сутрин се събуди весела, искаше да яде и да си играе, без температура, но с гнойни налепи по сливиците... Simple SmileСега бяхме при джипито - предписа й Ангинхиил, Енгистол и Гранофорин. Каза да изчакаме до неделя - ако падне темп. да не почваме АБ. Обадих се на хомеопатичката и тя отмени предписаното от джипито - изписа й две хомеопатични / монопрепарати/ през 1 ч. Казаха да не давам температуропонижаващо до 39.00...и да чакаме до неделя... И друг път сме били така и винаги сме се справяли само с хомеопатия. Peace

# 39
  • Мнения: 6 390
bendji2710
може ли да споделиш какво ти предписа хомеопатичката? Знам не е еднакво за всички... но

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Да. Не е еднакво за всички. И не е еднакво и за същото дете при друг случай, дори и на теб да ти се вижда еднакъв с първия.. Simple Smile.Не искам да ги пиша, щото някоя мама ще реши да пробва без да се е консултирала с хомеопат! Peace

# 41
  • Мнения: 6 390
...Не искам да ги пиша, щото някоя мама ще реши да пробва без да се е консултирала с хомеопат! Peace
Моя случай  Embarassed

....................

До сега четох по разни чешки сайтове, майките пишат че освен сладолед и студено мляко друго не яли и не пиели децата - 5-7 дена така...
А аз непрекъснато й загрявам всичко  Shocked уж да не я боли, а там пишат че страшно щипе и боли всичко топло  ooooh! и до 10.дена ако не се разболеем, ще ни подмине този вирус с баща й  Thinking Херпангина било  Rolling Eyes

 Херпангина е вирусно заболяване, което засяга най-често кърмачета и малки деца до 5-6 годишна възраст. Причинява се от коксаки вируси  А и Б (coksackieviruses), ентеровируси (enteroviruses) и еховируси (echoviruses). Погрешно е да се приема, че херпангината се причинява от херпес вируси. Типичната херпес вирусна инфекция при деца протича като остър стоматит и се различава, макар и трудно от коксакивирусната херпангина. При херпетичния стоматит обривите са разположени по устните, венците, езика, бузите и по-рядко по небните тонзили (сливици) и мекото небце. При херпангина обривите са основно по задната част на фаринкса, около и по сливиците, по мекото небце.
http://www.doctorsbg.com/Herpangina.htm

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=190993.msg3968169

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 18:10 от Eli_cz

# 42
когато имам здравословни проблеми се допитвам до вас.....
сега отново имам ангина и някаква гадна болка в дясното ухо. това лято карах 1вата в живота си ангина......(от климатиците в колите, така че татковци и майки внимавайте мн с градското каране къдетео трябва да слизаш пак да се качваш в колата и голямата температурна разлика прави злините #Cussing out)
на 19 години съм... ходих на УНГ и там една мн добра докторка ми предписа някакъв мн ефикасен антибиотик и ми спука кноините огнища(не помня после маза ли ме с нещо)
изиса ми някакъв антибиотик който е само 3 хапчета в опаковка през 24 4аса го пих и струваше около 50 лв още след първия хап бях коренно различен човек ако някой даде идея как се казва тоя антибиотик ще съм мн доволен.....айде и дано се оправят вшите малчогани

# 43
  • София
  • Мнения: 492
По повод Биопарокса - има нещо такова . Наложи ми се да го ползвам миналия месец и имаше много странен вкус, доста по различен от преди и на всичкото отгоре изобщо не ми повлия , та чак стигнах до пневмония... #Crazy

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен ми стана интересно какво е различното на Биопарокса тази година. Да няма фалшив?

Общи условия

Активация на акаунт