Повръщане след прием на АМ - причини?????

  • 2 959
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Може да повръща защото преяжда Wink

И според мен 180 грама е чудесно наддаване за седмица, това прави около 800 грама на месец, чудно Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 500
Може да повръща защото преяжда Wink

И според мен 180 грама е чудесно наддаване за седмица, това прави около 800 грама на месец, чудно Simple Smile
Peace , и още един глас против Нан-а.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 846
morgause, съгласна съм, че трябва да се слуша педиатърът, но тук цялата тема е в спор именно с него. Нейният лекар й е казал - дохранвай. Тогава какво има да обсъждаме?

мама Зайка, продължавам да твърдя, че НАН е проблемно мляко. Има разлика от НАН до НАН Ха. Но е факт, че бебето на авторката реагира точно на НАН-а. Така че говорим за нейното бебе, не за твоето.

Връщането на храна след хранене е нормално, но тук става въпрос за повръщане на фонтан. А то често е симптоматично.

Аз съм изпатила от НАН, та заради него Ивета я обявиха за алергична към белтъка на млякото. По принцип я кърмех, ама смятах да замина за 2 дена и реших да я пробвам с изкуствено мляко, просто нямах достатъчно замразена кърма. И така заместих едно кърмене с НАН пробно, преди да замина, да видя как реагира. И добре, че направих така. Първият път повърна на фонтан. Рекох си, може да е преяла. Вторият път отново повърна и малко след това получи алергичен шок. То бяха Пирогови, то беше Бърза помощ! Не го пожелавам на никого. Та решиха, че е от белтъка. Аз обаче дълбоко се съмнявам, защото като я сравнявам с други алергични деца тя нямаше никакви проблеми след това - нито с обриви, нито със захранването. Ако има мами на алергични деца, разбират за какво говоря. Та към днешна дата съм доста склонна да мисля, че просто си е било реакция към НАН -а. Още повече, че знам и други такива случаи. Peace

# 18
  • Мнения: 5 362
И моя син много повръщаше от докато беше на АМ. Миличкия постоянно беше с лигавничета  Grinning
Спря да повръща чак когато го захраних  Peace
И Калина беше така.

# 19
  • Мнения: 377
Ние се дохрланваме с Аптамил.Лекарката ми каза че повръщането му се дължи на недоре развитата храносмилателна система и след ядене да го държа по-дълго прав да се оригне, а пък като лежи да е на по-висока възглавница, главата и гърдите да са ноа по-високо от останалата част на телцето.

# 20
  • Мнения: 3 116
Това се нарича гастро ... не знам си какъв ... рефлукс (вече не помня термина). Мая имаше такъв проблем. Продължи да повръща до към 8-9 месечна възраст. Поради този проблем тя беше на комбинация от Фризовом и Аптамил. Фризовом-а е по-гъсто мляко и спомага за по-малко повръщане, но за тези неща трябва консултация с педиатъра да се направи и да се видят възможностите  Hug

# 21
  • Мнения: 1 467
morgause, съгласна съм, че трябва да се слуша педиатърът, но тук цялата тема е в спор именно с него. Нейният лекар й е казал - дохранвай. Тогава какво има да обсъждаме?


Да се посъветва с друг, да не е само един педиатър? Освен това, имах предвид смяната на млякото, не дохранването.

# 22
  • Мнения: 4 784
Калоян беше по абсолютно същия начин. Оказа се че има рефлукс и сме на специална АР АМ.

# 23
  • Мнения: 344
Това се нарича гастро ... не знам си какъв ... рефлукс (вече не помня термина). Мая имаше такъв проблем. Продължи да повръща до към 8-9 месечна възраст. Поради този проблем тя беше на комбинация от Фризовом и Аптамил. Фризовом-а е по-гъсто мляко и спомага за по-малко повръщане, но за тези неща трябва консултация с педиатъра да се направи и да се видят възможностите  Hug
И според мен това е проблема.И ние го имаме същия.Другота наименувание е хабитуално повръщане.Отваля се горния отвор на стомахчето- кардия и бебчо повръща.Според мен трябва да се консултира с лекар и да отиде на гастроентеролог (незнам дали го написах правилно).Със сигурност ще й изпишат Фризовом.
При мойта кукла полужението е по-сериозно.Пихме прахчетата за повръщане и сега сме на едно лекарство от чужбина което няма внос в България.Сега ще видиме дали ще се опрарви.Моя съвет обаче е да обърне внимание на време и да се консултира със специалист за да не стане по-сериозно като при нас.Може и от преяждане да е но по-добре лекар да каже.

Общи условия

Активация на акаунт