Спазихте ли поверието да се влиза в нова къща на новолуние?

  • 5 778
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Никол, в деветия месец на каква луна влезе? Вървеше ли ти на намаляване или растеше още? Че нали си ми жив организъм... да не те мисля сега.

# 16
  • Мнения: 46 520
Никол, в деветия месец на каква луна влезе? Вървеше ли ти на намаляване или растеше още? Че нали си ми жив организъм... да не те мисля сега.

Накара ме да ровя  Laughing 3 дни преди новолуние съм влязла в 9 месец, луната намаляваше, коремът растеше  Laughing но за сметка на това съм родила точно на новолуние и рождения ден на Мадона, еееех, какъв късмет  Joy

На 17.07. се нанесохме, било е новолуние
 

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
  като съм щастлива или радостна, просто съм такава, без да мисля в какво положение са небесните тела и дали ми "разрешават" да съм щастлива.  Peace
Joy не съм имала това предвид Peace
 hahaha  Joy

# 18
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Това пък за пръв път го чувам Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 2 079
Леле!  Scream  Направо ме разбивате с тези поверия! #Crazy #Crazy
Но това за първи път го чувам ....  Naughty

Я се нанасяйте със здраве и по-бързо и не вярвай на никакви поверия! Peace

# 20
  • Мнения: 251
След 8 месеца ремонт, сега ми предстой да се нанеса в ново жилище! Последното, което ме интересува е луната  Laughing
А и за пръв път чувам за такова нещо  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 554
не сме спазвали такива неща това за мен са простотии след ремонта гледахме да се нанесем колкото може по бързо беше си студено декемрви месец  Whistling
Цитат
След 8 месеца ремонт, сега ми предстой да се нанеса в ново жилище! Последното, което ме интересува е луната 
А и за пръв път чувам за такова нещо 
и ние така само 4е нашия беше 6 месеца  Peace

# 22
Здравейте.
И на нас ни предстой нанасяне в нов дом следващият понеделник/09.07/.,но и аз не съм чувала,за това поверие.А и чесно казано не ми се чака вече.

# 23
  • София
  • Мнения: 329
Ами аз съм чувала за такова поверие   Laughing Свекърва ми и майка и се постараха да ме запознаят с него  Mr. Green Отначало не мислих да го спазвам , ремонти стара квартира , ала бала ... , но пък съм и малко суеверна  Embarassed Та реших да отида в кварталната църква и да разбера аджеба какво трябва да се направи като влезнем в  новия дом. Там ми казаха, че не са и чували за токова поверие  Shocked Но ми казаха,че е хубаво да се освети новото жилище. Ако нямате възможност веднага, то е хубаво да си вземете поне  светена вода и да си напръскате дома с нея  Grinning Така и направих. Нищо не ми костваше  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 877
За първи път го чувам... Някой ще обясни ли какво "ще" се случи ако не го спазим Mr. Green?

# 25
  • Мнения: 1 172
За първи път го чувам... Някой ще обясни ли какво "ще" се случи ако не го спазим Mr. Green?
Единственото логично нещо, което ще се случи при по-ранното нанасяне, са по-високите сметки за първия месец (повече престой в жилището -> повече изполвани ток, вода, интернет и т.н. Wink)

# 26
  • Мнения: 364
Аман от суеверия! Joy
Направим ли ремонта, няма да чакам ни луната, ни нещо друго! Peace

Най-много суеверия има за предмети, носещи нещастие.
Ето какво се прави, ако имате такъв предмет:

"Аз пък знам, че трябва да се завъртиш 3 пъти на пети преди да хвърлиш въпросния предмет. Освен това е от изключителна важност да го хвърлиш през рамо, само че през лявото, защото през дясното ще влошиш положението. Най-подир трябва мислено да кажеш имената на майка си, баба си и прабаба си в този ред и да внимаваш да не видиш куцащ гълъб с десния крак. Ако все пак това се случи трябва да подскочиш 9 пъти на куц крак, само че с левия крак и да размахаш ръце."
 Joy hahaha Joy
Цитатът е на Янечек, ето и линка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=182389.0

# 27
и аз не съм чувала.чувала съм обаче че прощопулка се прави на новолуние

# 28
  • София
  • Мнения: 1 877
За първи път го чувам... Някой ще обясни ли какво "ще" се случи ако не го спазим Mr. Green?
Единственото логично нещо, което ще се случи при по-ранното нанасяне, са по-високите сметки за първия месец (повече престой в жилището -> повече изполвани ток, вода, интернет и т.н. Wink)

А не Naughty. Това е отговор на "Какво ЩЕ се случи?", а не на "Какво "ЩЕ" се случи?" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт