чуждо дете-мое дете

  • 5 814
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27 524
Необходимо ли е да има нападки??? Laughing

Мен ли питаш или мамало?  Grinning

# 76
  • Петрич
  • Мнения: 321
Да,бих осиновила.Ще направя всичко,за да ми позволят да си осиновя.Нямам претенции относно цвета на кожата,пола или възрастта.

# 77
  • Мнения: 15 619
Необходимо ли е да има нападки??? Laughing

Мен ли питаш или мамало?  Grinning
Стори ми се, че ти продължаваш, затова тебе питам. Мисля, че не се разбрахте. Laughing

Ходих да прочета и не открих и намек за нападки към теб, Блонди!

# 78
  • Мнения: 804
На теория и когато сърцето ти е голямо е лесно да кажеш - Да бих. Само че за това не се иска само любов и добро желание. Трябва да си напълно наясно с това което ти предстои. Детето няма да остане вечно малко ококорено пухче, което се нуждае от любовта ти. В един момент то ще стане тинейджър и ти трябва да си убеден, че каквото и да ти поднесе ще продължиш да го обичаш, че винаги ще го подкрепяш и няма да опропастиш живота му, като го отхвърлиш. Спомняте ли си имаше подобна тема преди време?
Да осиновиш дете и да го отгледаш е огромна отговорност, бих казала по-голяма от това да отгледаш своите родени деца. Лично аз се възхищавам от цялата си душа на хората, които го правят. Това няма нищо общо с приемането на "доведеното дете" адски грозна дума, ама не знам как иначе да го кажа.
Аз не бих осиновила дете ако имам свои, защото знам че не съм толкова силен човек и не съм сигурна че ще мога да го даря с любовта която всяко едно дете заслужава. Не съм сигурна, че ще бъда безпристрастна, като знам колко обичам децата си. Не съм сигурна дали няма да го разглезя повече, за да успокоя гузността си, че не го обичам достатъчно. Не бих се кандидатирала и за приемна майка защото не знам колко ще издържа, а никой няма право да си играе със съдбата на едно дете. Сигурно съм егоист, но това е което мисля.

# 79
  • Мнения: 27 524
Ходих да прочета и не открих и намек за нападки към теб, Блонди!

маето мнение, Блонди ,е че да бих даже и да имам две свои и едно придобито /в най-добрия смисъл на тази не толкова красива дума/на съпруга ми Peace,и бих минала през всички бумащини в името не две щастливи детски очи!!! точно това което казваш ти винаги ми е правило не особено добро впечатление/нищо лично/"ако мога да имам свои не бих осиновила",звучи ми егоистично-моето си е мое другото е чуждо Cry,а и толкова много деца изоставени има ,че едва ли бихме ощетили някое бездетно семейство Naughty

Сега виждаш ли?  Wink Защо ги нямаше тези реплики към другите на същото мение като моето?  Grinning Интересувам се само защо аз съм егоист, а другите не. Няма лошо да питам, нали? Не, че форумът е мерило за каквото и да било. Но мразя да се изкривяват нещата, предвид стари дрязги  Sunglasses

# 80
  • Мнения: 2 891
babche, не си е гоист, както и другите, просто познавате себе си и признавате слабостите си. Днес съм надъхана и убедена, че ще го сторя, но какво ще стане утре, никой не знае, когато наистина ми се случи.

# 81
  • Мнения: 804
babche, не си е гоист, както и другите, просто познавате себе си и признавате слабостите си. Днес съм надъхана и убедена, че ще го сторя, но какво ще стане утре, никой не знае, когато наистина ми се случи.
jj okocha надъхана си защото си млада, защото не искаш да приемеш, че има отхвърлени деца, които не живеят добре, защото с младостта си вярваш, че можеш да промениш света. Младостта винаги влага повече емоция отколкото здрав разум и именно това й е хубавото. Затова казвам, че това е огромна отговорност и не може да бъде просто порив да направиш нещо добро, а трябва да се обмисли и прецени сериозно. На такъв въпрос е по-добре да отговориш прибързано НЕ, отколкото необмислено ДА. 

# 82
  • Мнения: 15 619
Ходих да прочета и не открих и намек за нападки към теб, Блонди!

маето мнение, Блонди ,е че да бих даже и да имам две свои и едно придобито /в най-добрия смисъл на тази не толкова красива дума/на съпруга ми Peace,и бих минала през всички бумащини в името не две щастливи детски очи!!! точно това което казваш ти винаги ми е правило не особено добро впечатление/нищо лично/"ако мога да имам свои не бих осиновила",звучи ми егоистично-моето си е мое другото е чуждо Cry,а и толкова много деца изоставени има ,че едва ли бихме ощетили някое бездетно семейство Naughty

Сега виждаш ли?  Wink Защо ги нямаше тези реплики към другите на същото мение като моето?  Grinning

Сега пак ли да се връщам на първа, втора страница!?  Laughing
Изказва мнение, което е коренно противоположно но твоето, а и темата е доста емоционална, но не виждам обида или нападка. Майки сме всичките, но гледаме от различни камбанарии! 
Всеки е прав в тази тема, защото не е просто да вземеш такова решение.
Аз самата не бих го направила на този  етап от живота си. Не, че не ми се къса сърцето за тези дечица, но не съм и сигурна, че съм порастнала достатъчно за да се справя със себе си, с предразсъдъците на обществото и с още един човек, който /особено ако е поотраснал /ще има дори повече потребност от обич и разбиране, отколкото моят син....

# 83
  • Мнения: 2 249


болна тема за цялото ни общество

моят отговор е ,че бих взела дете за приемна грижа-и ще го направя след година-2 когато процедурата стане по-ясна за самите служители,които в момента са се оплели като пате в калчища-не са наясно как стават нещата и затова се получава дълго и тормаво-и хората се отказват Crazy

а за нагласата на осиновващите-за съжеление-има много хора,които са с невероятни претенции-не могат да имат деца,но щом опре въпоса да вземат чуждо-се започва-да е русо,сини очи,момиченце.......ако може майка с образование и неземна красота Crazy интересно как би проявил същите притенции към собственото си дете??? newsm78
истината е ,че в домовете малко от децата имат уредени документи- Rolling Eyes-затова се получава този парадокс-децата чакат своите родители  и родителите чакат за дете- ooooh!
знаете ли ,че моя позната с осиновено детенце пожела да вземе още едно-при това не желае бебе,където "наплива" е най-голям а поотраснало на 4-5 годинки-чака дълго,отчая се и накрая се свърза с агенти в русия-там й казали ,че няма проблем-веднага отива и осиновява-при това не плаща както плащат чужденците тук-нямам коментар  #Crazy Money

# 84
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мисълта и увереността ми, че искам да осиновя дете, винаги е била с мен.
Мъжът ми обаче е против, което за момента прекратява всякакви коментари нататък.
И това ми становище не зависи от възможността ми да имам или нямам деца, за мен.

# 85
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Права си, МЕРЕЛИН, че претенциите са големи на повечето хора - разбирам претенцията детето да е здраво, но да речем да е русо, бяло, със сини очи, да е на не повече от месец-два... заради тези претенции има толкова много нещастни дечица по домовете... просто явно не са достатъчно добри за осиновителите.
Аз да речем когато осиновявам ще искам единствено да е здраво, с смисъл такъв дори да е с леко заболяване, то да е лечимо и да няма нанесени постоянни физически/психически щети. Неща като етнос, години.. т.н... нямат такова значение. Влюбих се преди време в едно момиченце-мулатче, на почти 4 години беше, дома в Скобелево. По-прекрасно същество не бях виждала дотогава. Бях на 17 години... Оттогава знам, че  децата са красиви независимо от етноса... И че човек може да почувства едно дете свое независимо от обствоятелствата.

# 86
  • Мнения: 804
Влюбих се преди време в едно момиченце-мулатче, на почти 4 години беше, дома в Скобелево. По-прекрасно същество не бях виждала дотогава. Бях на 17 години... Оттогава знам, че  децата са красиви независимо от етноса... И че човек може да почувства едно дете свое независимо от обствоятелствата.
Имам позната, която не само се влюби, тя осинови такова дете. Не само обществото ни е затънало в еснафия, самите ние сме такива без дори да го осъзнаваме. Осиновяването стана причина за развода им, въпреки, че тъпака уж беше съгласен.  Детето вече е голямо момче, но през какво преминаха двамата просто ви е бедна фантазията. Като започнеш с любопитните злобарки, които бършат ръчичките на внуците си като го пипат и учителки, които го питаха "Татко ти негър ли е? Защо не живее с вас?" до нападения от скинари и побоища насред София.  Сега и двамата живеят в Канада и са щастливи, че са се отървали от Родината.

# 87
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 850
Имам позната, която не само се влюби, тя осинови такова дете. Не само обществото ни е затънало в еснафия, самите ние сме такива без дори да го осъзнаваме. Осиновяването стана причина за развода им, въпреки, че тъпака уж беше съгласен.  Детето вече е голямо момче, но през какво преминаха двамата просто ви е бедна фантазията. Като започнеш с любопитните злобарки, които бършат ръчичките на внуците си като го пипат и учителки, които го питаха "Татко ти негър ли е? Защо не живее с вас?" до нападения от скинари и побоища насред София.  Сега и двамата живеят в Канада и са щастливи, че са се отървали от Родината.

Имам позната, която е с тъмна кожа, прилича на мулатка или квартеронка и е необикновено красива. Родителите й са бели! Не е осиновена. Просто се е родила по-тъмна, понякога се случва от бели хора да се роди тъмно дете. Като изключим цвета, е одрала кожата на майка си, в лице са идентични.
Питам се, по-неоправдана ли е тя от едно осиновено цветнокожо дете?
Каква е гаранцията, че утре родното ми дете няма да се роди с друг цвят на кожата и съвсем различно от мен? Да, рядко се случва, но ето че се случва все пак.
Неправди винаги и навсякъде ще има... мен това няма да ме спре да бъда човека, който искам и да направя нещата за които мечтая...

# 88
  • Мнения: 1 100
Засега съм на мнение, че бих. Още повече, че не ми се ражда.
Смешни са ми оправдания от типа: " Ще отнема шанса на други.", "няма да има деца за всички" и тн..
Звучат точно като оправдание на ученик без домашно.
Поне кажете, че не можете да приемете чуждо дете. Не е срамно. Хората са различни. Никой не може да ви накара насила.
Уважавам тези, които си го казват направо, без излишно да благородничат.

# 89
  • Мнения: 4 734
Бих осиновила, това е личното ми усещане. Партньорът ми обаче не би искал.

Общи условия

Активация на акаунт